אלכס קושניר מתנגח בחרדים בסרטון תעמולה

Astroo

New member
זה לא העניין. שאול בודד את ה"רוסים" וטען שהם חסרי ידע במיוחד

ואני טוען שה"רוסים" של היום לא שונים מכל ישראלי חילוני ממוצע, זה לא המצב שהיה לפני 30 שנה כשאנשים הובאו לכאן חצי במרמה וחשבו שכל היהודים מנגנים על כינור ומדברים יידיש.

beatman

Member
מי שגדל בארץ בהחלט אינו שונה משאר הישראלים

מי שעלה בגיל מבוגר, כמו הורינו, חלקם בהתאם מתאימים לתיאור של שאול.

ליברמן ואנשיו עלו בגילאי 20+

קרי, אפילו את פירורי היהדות שזורקים לתלמידים בבתי הספר החילוניים, הם לא קיבלו

Astroo

New member
לא נכון כלל

אלכס קושניר ורוברט אילטוב עלו שניהם בגיל 14 וסיימו בי"ס תיכון בישראל. יבגני סובה עלה בגיל 17 ולמד בבר אילן.
ליברמן עצמו נשוי לאשה דתיה ושני ילדיו דתיים.

לזר קפלון עלה לאחר שרכש השכלה גבוהה בברית המועצות

אילטוב הוא ממש לא הסמן האנטי-דתי של המפלגה (כולנו יודעים שלבוכרים ולקווקזים יש זיקה חזקה למסורת). לגבי בר אילן כבר כתבתי פעמיים

Astroo

New member
אז קפלון שייך למיעוט של אנשים שעלו בגיל בוגר. טענת שזה כולם

ולגבי הזילזול שלך בבר אילן ובוגריה, התייחסתי לכך בתגובה אחרת. בכל אופן הידע ביהדות של מי שסיים תואר ראשון בבר אילן הוא רחב יותר משל ישראלי חילוני ממוצע.

קראת את מה שכתוב ב"בשבע"?

אביא את הקישור שוב
https://www.inn.co.il/News/News.aspx/420199
&nbsp
מי שהשתתף בתריסר קורסים בבר אילן, משול, כפי שכתבתי לעיל, לסטודנט מחו"ל שבמקום ללמוד עברית, קורא עבודות דוקטורט על סימני הפיסוק ביצירות המוקדמות של ש"י עגנון. אז הוא ממשיך ש*לא* לדעת עברית, ונוספו ל*חוסר*ידיעות את השפה גם אי אילו פרטים בלתי רלוונטיים שהוא למד.

Astroo

New member
קראתי ולא רואה שום קשר לנושא הדיון

"תריסר הקורסים" האלה שווים בהיקפם לתואר ראשון משני. אל תשכח שעוברים גם מבחן במושגי יסוד ביהדות. וזה מתווסף למבחן בתנ"ך שעוברים במסגרת הבגרויות.
זה שאתה חושב שהצורה הנכונה ללמוד יהדות היא הצורה שבה לומדים בישיבה תיכונית או מוסדות דתיים אחרים. לא אומר שהלימוד בבר אילן חסר ערך. אין שום סיבה שיהודי חילוני ילמד בישיבה תיכונית וינהל אורח חיים דתי, אם זה מנוגד להשקפת עולמו. דווקא בבר אילן מלמדים יהדות לא מהשקפת עולם דתית אלא נייטרלית שמתאימה גם ליהודים חילוניים.

לא, זה לא קשור להיקף, אלא לבחירת הנושא

במקום קורס ב"מבוא לפרשנות ימי הביניים" וכיוצא בזה הייתי מעדיף לראות סיורים לימודיים - פעם השתתפות בתפילה כלשהי בבית כנסת, כולל הדרכה והסברים, פעם שיחה עם נציג של זרם כזה או אחר וכן הלאה.

Astroo

New member
לגבי החלק השני, זה היה

הייתי בקבוצת הדברות דתיים-חילוניים. בקבוצה עצמה היו דתיים לאומיים ונפגשנו עם משפחה חרדית במאה שערים, התארחנו אצלם בבית.
השתתפות בתפילה זה כבר כפיה דתית, טוב שזה לא היה .כל אחד יחליט לעצמו אם להשתתף בתפילה ואיפה.

לכל הפחות, איזשהו קורס מבוא ליהדות בת זמננו

קורס אחד בלבד שמפרס על פני 3 שנות לימוד, במקום קורסים בודדים בנושאים נקודתיים.
&nbsp
תיאולוגיה יהודית, תפילה, יחס אל המודרנה, ציונות בעד ונגד, חלוקה לזרמים, איך לומדים חומש, איך לומדים תלמוד. קורס אחד מקיף.

Astroo

New member
ייתכן שזה היה יותר נכון

זה לא אומר שתכנית הלימוד כפי שהיא היום חסרת ערך ושמי שסיים תואר באוניברסיטה חסר כל ידע ביהדות.

להכיר דת/חברה מסוימת זה לדעת "מי נגד מי" ו"מי מסתמך על מה"

האם הבוגר המצוי של בר אילן יודע לומר מדוע החרדים האנטי-ציונים מתנגדים לרעיון המדינה היהודית ("מדרש 3 השבועות")? לא בטוח אם הוא יודע מדוע הדתיים לא משתמשים בחשמל בשבת, שלא לדבר על סוגיות מורכבות יותר.

Astroo

New member
כן אני ספציפית למדתי על הנושאים האלה בהרחבה

אבל זה מן הסתם כי בחרתי את הקורסים הספציפיים. ייתכן שלא כל מי שלמד בבר אילן בחר את הקורסים האלה.

אני זוכר אילו קורסים התאימו לי מבחינת הלו"ז

מדרשי אגדה (נחמד, לא תורם כלום להיכרות עם היהדות), איזשהו קורס על החגים (בסגנון של "אתם חושבים שנס פך השמן הוא הסיבה למסיבה, אבל זאת המצאה מאוחרת") וכד'

למעלה