אם אפשר לשאול..

S H I L G I

New member
אם אפשר לשאול..

מה הבדל בין כל סוגי אוכפי הווסטרן? *מצרפת תמונות מהאתר SOOS)

taz512

New member
הבדל בחתך

או יותר נוח בגובה המשענת, תשימי לב שכל אוכף זה שונה, לפי הסוג של אותו אוכף, למה כל אוכף הוא שונה זה כבר סיפור אחר לחלוטין. עוד הבדלים זה כמובן במשקלים בשלדות פנימיות שונות, ובכמויות עור ואבזמים שונה... טאז, השד והתשובות

S H I L G I

New member
טאזזזזז!!!../images/Emo24.gif../images/Emo121.gif

וולקאם באק! אבל במה זה עוזר? נגיד אני אתן דוגמא שבאוכפי אינגליש אוכף דרסאג' זה אוכף יותר עמוק שיהיה יותר נוח ואוכף קפיצות שיהיה נוח בישיבת קפיצות איך זה בווסטרן?

taz512

New member
אז טוב תגידי שאת רוצה את הפירוט

ולא חזרתי, פשוט עברתי באיזור אז עצרתי לרגע... והנה הפירוט פחות או יותר, לא כל דבר פה כתוב בסלע, זה בכללי... אוכף "טיולים" (פלז'ר) האוכף הכי פשוט, בדרך כלל קל יחסית עשוי מקורדורה או ממינמום עור, בעל חתך בינוני מזאת אומרת משענת בגובה בינוני בנוי לישיבה של כמה שעות אעל האוכף בטיול, או במקצה פלז'ר. אוכף בוקרים (עבודה) אוכף הרבה יותר מסיבי,ף מעור עבודה קשה, שלא יקרע יחתך אויהרס, בעל חתך ישיבה נמוך, ומושב נוח מאוד, בנוי לישיבה של שעות רבות באוכף, בעל אבזמים ותופסנים על מנת לתפוס עליו את כל הציוד הדרוש. בדרך, כלל גם אוכף עם קרן מאוד מאוד גדולה וגבוה, על מנת לקשור לאסו ודברים אחרים. אוכף לסוס ערבי, כשמו כן הוא, בגלל שסוסי ווסטרן הם בדרך כלל קווטארים או אפלוסות, מדובר באוכפים כבדים ורחבים. הסוס הערבי הוא סוס הרבה יור קטן ובעלגבנון יותר גבוה, לכן האוכף הזה הוא בעל חיתוך יותר גבוה ויחסית קל מאוד... אוכף קאטינג, דומה לאוכף העבודה, רק בקצת יותר קל, והחתך שלו אפילו יותר נמוך מהחתך של אוכף העבודה, הוא נמוךברמה של כמעט חוסר נוחות, זאת על מנת להושיב את הרוכב כמה שיותר אחורה, בשביל שלא יפריע לסוס בעבודת הרגלים, בקאטינג הרוכב צריך להתערב כמה שפחות בעבודת הסוס, וזה הרבה יותר קל כמה שתהיה יותר אחורה... ואוכף רינינג\ אוכף בעל חתך גבוה מאוד, על מנת להושיב את הרוכב למעלה וקדימה על הסוס, מקצה מהיר בעל הרבה תרגילים שהרוכב צריך בהם שליטה מקסימלית שמתקבלת ככל שתשב יותר גבוה, פלוס, בצורת ישיבה זאת אתה לא מפריע לסוס בעבודת הרגלים בתרגילים השונים... לא נראה לי שפיספסתי משהו, אבל אם כן, תגידי לי... טאז, השד והפיספוסים

אוכף ריינינג

אוכף ריינינג הוא אוכף "lose cotact". כלומר הרוכב יושב קרוב מאוד לגב הסוס במטרה "להתחבר" אליו ולגרום לכך שהסוס והרוכב "ירגישו" חד את השני יותר טוב. בעצם עד כמה שידוע לי הוא מקביל לאוכף דרסאז'. כמו כן גם הקרן מאוד נמוכה על-מנת שלא תפריע לידי הרוכב במהלך הרכיבה.

לא פיספסת כלום ../images/Emo3.gif

הלו טאז
ברוך העוצר...
ואווו, איזה השקעה (ואני עוד חשבתי לנסות להסביר
)....
עכשיו רק צריך את טל (אאווין הרוהירית), ועוד כמה והפורום יהיה מושלים (אני רואה שאנרכיסטית כבר פה
).

למעלה