אם כבר מעירים על אי דיוק בהגדרות: המבצע בסטימצקי (ספוילר)

YYY
לפחות על פי שלושה ולא פי שלוש אפשר לסכם :-D
ובכלופן אם אתה נהנה מזה אתה מוזמן לקבוצת העברית בפייס - לפעמים נחמד ו או משעשע שם
תודה על ההזמנה, אבל אני לא בפייסבוק.
בתכלס, "פי שלושה" זו פשוט צורה מטופשת. באיזה עולם זה הגיוני להשתמש כאן במספר מונה בזכר במקום במספר סתמי? לא לחינם כל דובר עברית ילידי שלא נחשף לכללי הדקדוק הנורמטיבי מבית מדרשה של האקדמיה ללשון העברית אומר "פי שלוש" בלי לחשוב פעמיים (או שלוש). אולי זה מסתמך על משהו מהמקורות, אבל אני מעדיף להסתמך על רחל המשוררת — "יֵשׁ יָמִים – פִּי שֶׁבַע אָז יָרֹק הַיֶּרֶק, פִּי שִׁבְעִים תְּכֻלָּה הַתְּכֵלֶת בַּמָּרוֹם".

יוסי7ק

Active member
תודה על ההזמנה, אבל אני לא בפייסבוק.
בתכלס, "פי שלושה" זו פשוט צורה מטופשת. באיזה עולם זה הגיוני להשתמש כאן במספר מונה בזכר במקום במספר סתמי? לא לחינם כל דובר עברית ילידי שלא נחשף לכללי הדקדוק הנורמטיבי מבית מדרשה של האקדמיה ללשון העברית אומר "פי שלוש" בלי לחשוב פעמיים (או שלוש). אולי זה מסתמך על משהו מהמקורות, אבל אני מעדיף להסתמך על רחל המשוררת — "יֵשׁ יָמִים – פִּי שֶׁבַע אָז יָרֹק הַיֶּרֶק, פִּי שִׁבְעִים תְּכֻלָּה הַתְּכֵלֶת בַּמָּרוֹם".
גמני חשבתי פעם על זה שיותר מתאים שימוש בנקבה כבמספר בתמי, אבל... זהו התקן. חוסר קונסיסטנטיות קיים בעוד "תקן"-ים. ממש היום שאלתי מה ההיגיון בהניח אחריו אישה וילדים? למה לאסור הותיר?

למעלה