אם

gidiyon

New member
ידידי אפריים

חוק האהבה אומר כי כשם שכל הייש אוהב ומקבל אותך ללא תנאי ובאהבה אין סופית ובכך נותן לך את זכות הבחירה לנוע וללמוד בדרכך. ותאר לך יקום ללא אותה בחירה? האם כשאתה אוהב מטומטם ומקשיב לו ורוב דבריו הם התנסויות שעברת כבר ,אבל פתאום צצה לה התנסות אחת קטנטונת שהוא עבר ואתה עדיין לא. האם בנקודה זו,לא הופך אתה למטומטם עבורו? והאם כל הייש לא חילק עצמו לחלקים על מנת להתנסות ולהכיר את עצמו? ומה טעם של שני חלקים הרבים מי מטומטם ומי לא? אכן סטנד אפ של החיים לא? יום קסום לך איש יקר שלך:גדעון

gidiyon

New member
ידידי אפריים

חוק האהבה אומר כי כשם שכל הייש אוהב ומקבל אותך ללא תנאי ובאהבה אין סופית ובכך נותן לך את זכות הבחירה לנוע וללמוד בדרכך. ותאר לך יקום ללא אותה בחירה? האם כשאתה אוהב מטומטם ומקשיב לו ורוב דבריו הם התנסויות שעברת כבר ,אבל פתאום צצה לה התנסות אחת קטנטונת שהוא עבר ואתה עדיין לא. האם בנקודה זו,לא הופך אתה למטומטם עבורו? והאם כל הייש לא חילק עצמו לחלקים על מנת להתנסות ולהכיר את עצמו? ומה טעם של שני חלקים הרבים מי מטומטם ומי לא? אכן סטנד אפ של החיים לא? יום קסום לך איש יקר שלך:גדעון

gidiyon

New member
אפריים ידידי

חוק האהבה אומר כי כשם שכל הייש אוהב ומקבל אותך ללא תנאי ובאהבה אין סופית ובכך נותן לך את זכות הבחירה לנוע וללמוד בדרכך. ותאר לך יקום ללא אותה בחירה? האם כשאתה אוהב מטומטם ומקשיב לו ורוב דבריו הם התנסויות שעברת כבר ,אבל פתאום צצה לה התנסות אחת קטנטונת שהוא עבר ואתה עדיין לא. האם בנקודה זו,לא הופך אתה למטומטם עבורו? והאם כל הייש לא חילק עצמו לחלקים על מנת להתנסות ולהכיר את עצמו? ומה טעם של שני חלקים הרבים מי מטומטם ומי לא? אכן סטנד אפ של החיים לא?

הייתי מבקש

הגדרה למילה "מטומטם/ים" ולמה היתה כוונת המשוררים במקרה דנן שאני די משוכנע שהתכוונו הללו כל אחד למשו אחר

תראה ../images/Emo13.gif

לטענתו של חברי יש כאן תהליך מטמורפוזי: אם כל הילדים כל כך יפים וחכמים אז מאין צצו כל המכוערים והמטומטים?

לוקה 10

New member
אפרים "מטמטומים"

כל דבר שנחשב בעניך טימטום זה אומר שאתה לא מבין אותו כי עם ברוח עסקינן אזי כל חשיבה השונה משלך היא תשובה בעלת ערך אולי אינך מבין אותה ומצליח לרדת לסוף דעתה פעם שאלתי את דוד האם רוחניות וטירוף הם אותו דבר והוא ענה שכן או תלוי לעני המתבונן אז הטימטום בעני המתבונן בלבד

תמיר 101

New member
כאשר קיים קונפליקט בין הרגש וההגיון

אז ההגיון מדבר על טימטום, מושג שברגש אין. אז צריך להבין את האדם ההגיוני, מתוך רגש הסליחה והחמלה. תמיר

"ארנבת

זה אוכל" אמר השועל "וחמודה זה די לא קשור לטעם" מלמל בפה מלא, "שהיא קטנה זה די מצער ואולי היה מוטב שאמתין שתגדל קצת" במילים אלה קינח את שפמו

זה משהו עמוק!!

ישנם שני עובדות שעלינו לדעת: 1)שכל דבר גשמי בעולם יש בו רוחניות, וההתגשמות נעשית אצלנו בהתגלגלות החומר, ולכן זה נראה כך לעיננו, 2)שאלוקים הוא טוב גמור ומוחלט!! ועכשו לשאלתיך:נמצא שכל מה שהוא משפיע עלינו זהו טוב אמיתי, ובאופן שאיננו ראויים,-הדברים מתגשמים אצלנו בצורה שנראית לנו כרע, אבל האמת היא שההשפעה הראשונית הושפעה כטוב מוחלט, אלא שאנו נתנו לו התגשמות כזו. אני מקווה שהבהרתי את זה כראוי, אשמח להרחיב יותר אם צריך.לילה טוב!!!

I T A L Y

New member
פלנט היקר

אם הבנתי אותך נכון, אתה אומר בעצם שההשפעה של אלוקים, שכולו טוב, תמיד טובה, ואנחנו בוחרים איך להגשים את אותה השפעה- אם בצורה טובה או בצורה רעה?

אני כ"כ שמח,שהבנת אותי נכון.

זו כוונתי,יש לי כאן מה להעיר,אבל זה יקח את הדיון למקומות אחרים. בגדול זה כמו שאמרת.איטל.

I T A L Y

New member
../images/Emo73.gif../images/Emo160.gifאז ייקח למקומות אחרים

...זה מה שכיף בפורום הזה!

אני מתכוון לומר,(בלי להאריך)-שיש,,

שיש אפשרות לראות את הדברים ה"לא טובים" כהתגשמות שלילית של דבר שהיה טוב במקורו, ויש אפשרות יותר אמיתית לראות הדברים כטוב אמיתי בפועל בהווה, זאת אומרת,במקום לומר "יהיה טוב" -נאמר "עכשו טוב" בכל מצב. (אבל זה דבר שמצריך המון מחשבה והתבוננות) , אני מאחל לכולנו שנגיע לזה.בהצלחה.

I T A L Y

New member
../images/Emo24.gifאז במיוחד בשבילך פלנט יקר:

עכשיו טוב! וואו באמת טוב להגיד את זה

בסיכומו של דבר "האמת" היא ../images/Emo42.gif

שלאלהים אין תכונות כלל אלא אלה שהאדם הלביש עליו, כלומר האניש אותו על מנת שיוכל להסביר אותו!

למעלה