אנא עזרו לי!

singingirl10

New member
אנא עזרו לי!

שלום, שמי תמר,ואני כותבת עבודה על המחזה: בעלת הארמון\לאה גולדברג.. במחזה בעלת הארמון מסופר על איש בודד(מר זאברודסקי הגרמני) שהוא שומר הארמון. במהלך מלה"ע השנייה מגיעה לארמון, מבוהלת ומפוחדת נערה צעירה בשם לנה, ומר. זאברודסקי שומר עליה מכל משמר. יש לציין, כי היא נמצאת במקום מסתור חשוך ובודד. כשנתיים לאחר שהמלחמה הסתיימה, באים לביקור בארמון זאנד (סופר יהודי מארץ ישראל, שבא לראות את הספרים בארמון) ודורה ידידתו (שתפקידה לדאוג לילדים שעברו את השואה , ולנסות להביאם לא"י.) במהלך הביקור של זאנד ודורה בארמון,הם מגלים בטעות את לנה ונחרדים מהעובדה שהיא אינה יודעת שהמלחמה הסתיימה (זאברודסקי לא סיפר לה) וחושדת בהם שהם נאצים. יש לציין, שהתקיים מגע מיני בין זאברודסקי (אדם מבוגר) לבין לנה (צעירה בת 19). מטרת העבודה שלנו היא למצוא טענות בעד\נגד מר.זאברודסקי (מהפן הפסיכולוגי, משפטי, רפואי...) לקראת המשפט שאנחנו עורכים עליו. (נגד: ניצל אותה בכך שלא סיפר לה שהמלחמה נסתיימה בעד: הציל אותה ממוות ודאג לה) אם אתם יודעים דבר או שניים באחד מהנושאים הבאים: משפטים/פסיכולוגיה/סוציולוגיה/רפואה וכו'... אני מעוניינת לשמוע את חוות דעתכם בנושא, אשמח ואודה לכם מ א ו ד על כך. תמר [email protected]

הארמון ../images/Emo127.gif

לדעתי, אמנם דאג שומר הארמון לשלמותה הפיזית של הנערה, אולם הוא לא שמר על חירותה הנפשית. שהרי, מהות החירות הנפשית היא היכולת לבחור: הנערה נשארה בתוך הארמון משום שהיא לא ידעה שיש לה ברירה אחרת כי המלחמה הסתיימה. מה דעתכם? להשתמע- כרמית.

למעלה