אנו צריכים לחיות במדינה שיוויונית

Harrington

Well-known member
מנהל
וכמובן יהיה כתוב בחוקה שאדם שלא ישרת את
המדינה לא יהיה זכאי להקלות במסים, מענקים לו
ולבני משפחתו, דרכון ישראלי והנחות ללימודים
בבתי ספר.
זה שוב פחות עניין לחוקה ויותר עניין לחוק. אבל בכל מקרה, אם אין הסכמה על הנ"ל בבית הנבחרים, זה לא משנה בכלל אם אנחנו מדברים על חוק או על חוקה, זה פשוט לא ייכנס לשם. רק אם תהיה הסכמה זה יוכל לעבור ואז שוב, לא יהיה צורך (וגם פחות מתאים) שזה ייעשה בחוקה דווקא ודי יהיה בחוק :).

אגב מניעת דרכון ישראלי לא יעבור ככל הנראה את מבחן הייעוץ המשפטי ובג"צ.

ayb1

Well-known member
בחוקי המדינה לא צריך לציין מאיזה דת האדם
באיזה אמונה הוא מאמין לאיזה מגזר הוא שייך.

על כולם יחולו אותם חוקים, לכולם יהיו אותם זכויות
ואותם חובות.

אם יש חוק גיוס חובה מגיל 18 אז שכולם יתייצבו לגיוס.
אם לא יתייצבו שישפטו וישלחו לכלא כמו כולם.
אסור לתת הטבות לאדם בגלל הכיפה או הציציות שלו.
אם יש חוקי מס מסויימים אז מי שלוקח כסף בשחור ולא
משלם מסים בעבודה שהוא עובד שיאכל אותה.

והכי חשוב שזה יחרט בחוקה חדשה שתשמח את כולנו.
ג'קי אתה מיתמם?
מדינת ישראל היא מדינת לאום אתנית תרבותית של בני הלאום היהודי.
בישראל גרים כל מיני אנשים חלקם כחוק וחלקם בניגוד לחוק
יש כאלה שהם אזרחי המדינה ורשומים ככאלה במשרד הפנים.
יש כאלה שאינם אזרחי המדינה אלא תושבי ישראל שקיבלו מהמדינה אישור לחיות כאן.

ההבדל בין אזרח לתושב קבע​

https://www.cmichael-law.co.il/ההבדל-בין-תושב-קבע-לאזרח.html

jackie111

Well-known member
ג'קי אתה מיתמם?
מדינת ישראל היא מדינת לאום אתנית תרבותית של בני הלאום היהודי.
בישראל גרים כל מיני אנשים חלקם כחוק וחלקם בניגוד לחוק
יש כאלה שהם אזרחי המדינה ורשומים ככאלה במשרד הפנים.
יש כאלה שאינם אזרחי המדינה אלא תושבי ישראל שקיבלו מהמדינה אישור לחיות כאן.

ההבדל בין אזרח לתושב קבע​

אכן מדינת ישראל היא מדינת הלאום של היהודים אך זה לא מקנה להם
זכות אחת בלבד שמבוססת על "חוק הלאום". שהוא חוק יסוד.

אבל חוץ ממנו אף ממשלה לא העזה לחוקק חוק שיפלה בין דתות שונות
של אזרחי המדינה.

Harrington

Well-known member
מנהל
אבל חוץ ממנו אף ממשלה לא העזה לחוקק חוק שיפלה בין דתות שונות
של אזרחי המדינה.
לא עקבתי אחרי הדיון ביניכם אך עיני נפלו על משפט זה. אתה לא חושב שחוק השבות, שכמדומני חוקק בתחילת שנות ה50' של המאה הקודמת, הוא בדיוק חוק כזה (והוא לא היחיד)?

The Real Big Joe

Well-known member
לא עקבתי אחרי הדיון ביניכם אך עיני נפלו על משפט זה. אתה לא חושב שחוק השבות, שכמדומני חוקק בתחילת שנות ה50' של המאה הקודמת, הוא בדיוק חוק כזה (והוא לא היחיד)?
ממש לא. שטות גמורה. חוק השבות חל רק על אזרחי חוץ. שום ממשלה אינה חייבת במתן שוויון לאזרחים זרים.

Harrington

Well-known member
מנהל
ממש לא. שטות גמורה.
דעה מאוד חשובה, ללא ספק. ודאי בצורה המכובדת והמנומסת בה הושמעה.
דא עקא, שאיש לא שאל אותך. בימים כתיקונם זה לא מה שמעניין וכמובן ששמורה לך הזכות להגיב לכל אשר תחפוץ נפשך. אך היום עייפת אותי יותר מדי עם תת-שרשורי הסרק שלך, העיוותים והסילופים שלך את דברי במקום להתייחס עניינית, וכו', והכל גלוי וידוע. אז תצטרך לסלוח לי, אבל אני מעוניין בתשובתו של @jackie111 לשאלתי שהופנתה אליו. את דעתך אשאיר כרגע בערימת הדברים המשמימים שעלי לעבור עליהם ביום מן הימים. במקומך לא הייתי מחזיק את נשימתי. ספק רב, לאור התנהגותך בשעות האחרונות מולי, שהיום הוא היום הזה.

סלח לי שלא קראתי מעבר למילים אלו כמובן.

The Real Big Joe

Well-known member
דעה מאוד חשובה, ללא ספק. ודאי בצורה המכובדת והמנומסת בה הושמעה.
דא עקא, שאיש לא שאל אותך. בימים כתיקונם זה לא מה שמעניין וכמובן ששמורה לך הזכות להגיב לכל אשר תחפוץ נפשך. אך היום עייפת אותי יותר מדי עם תת-שרשורי הסרק שלך, העיוותים והסילופים שלך את דברי במקום להתייחס עניינית, וכו', והכל גלוי וידוע. אז תצטרך לסלוח לי, אבל אני מעוניין בתשובתו של @jackie111 לשאלתי שהופנתה אליו. את דעתך אשאיר כרגע בערימת הדברים המשמימים שעלי לעבור עליהם ביום מן הימים. במקומך לא הייתי מחזיק את נשימתי. ספק רב, לאור התנהגותך בשעות האחרונות מולי, שהיום הוא היום הזה.

סלח לי שלא קראתי מעבר למילים אלו כמובן.
עלית שלב בהתחמקות מהעובדות. אתה יכול לברבר כרצונך, אבל חוק השבות אינו משפיע על שום אזרח ישראלי, וממילא אינו נושא לדיון על שוויון. וכשם שאתה לא רוצה את דעתי, כך ני תורם אותה לכל הגולשים האחרים.

Harrington

Well-known member
מנהל
עלית שלב בהתחמקות מהעובדות. אתה יכול לברבר כרצונך, אבל חוק השבות אינו משפיע על שום אזרח ישראלי, וממילא אינו נושא לדיון על שוויון. וכשם שאתה לא רוצה את דעתי, כך ני תורם אותה לכל הגולשים האחרים.
מה שתגיד. סורי שלא קראתי זולת מילה פה מילה שם. את תגובתי תוכל לקרוא למעלה. המשך תגובות שלך בתת-השרשור זה זאת אפשרות כמובן, אבל אם אתה חושב שזה ישנה את דעתי כפי שהובעה למעלה, אתה מכיר אותי פחות מכפי שנדמה לך.

הרבה בריאות.

marabo

Well-known member
בחוקי המדינה לא צריך לציין מאיזה דת האדם
באיזה אמונה הוא מאמין לאיזה מגזר הוא שייך.

על כולם יחולו אותם חוקים, לכולם יהיו אותם זכויות
ואותם חובות.

אם יש חוק גיוס חובה מגיל 18 אז שכולם יתייצבו לגיוס.
אם לא יתייצבו שישפטו וישלחו לכלא כמו כולם.
אסור לתת הטבות לאדם בגלל הכיפה או הציציות שלו.
אם יש חוקי מס מסויימים אז מי שלוקח כסף בשחור ולא
משלם מסים בעבודה שהוא עובד שיאכל אותה.

והכי חשוב שזה יחרט בחוקה חדשה שתשמח את כולנו.
לא הקמנו את ארצות הברית של אמריקה ולא לחמנו את המהפכה הצרפתית
לחמנו והקמנו מדינה יהודית.
שמחתי לעדכן

The Real Big Joe

Well-known member
לא הקמנו את ארצות הברית של אמריקה ולא לחמנו את המהפכה הצרפתית
לחמנו והקמנו מדינה יהודית.
שמחתי לעדכן
מדינת ישראל תהא פתוחה לעליה יהודית ולקיבוץ גלויות; תשקוד על פיתוח הארץ לטובת כל תושביה; תהא מושתתה על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל; תקיים שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות; תשמור על המקומות הקדושים של כל הדתות; ותהיה נאמנה לעקרונותיה של מגילת האומות המאוחדות. מדינת ישראל תהא מוכנה לשתף פעולה עם המוסדות והנציגים של האומות המאוחדות בהגשמת החלטת העצרת מיום 29 בנובמבר 1947.

שמחתי להשלים את העדכון

marabo

Well-known member
מדינת ישראל תהא פתוחה לעליה יהודית ולקיבוץ גלויות; תשקוד על פיתוח הארץ לטובת כל תושביה; תהא מושתתה על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל; תקיים שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות; תשמור על המקומות הקדושים של כל הדתות; ותהיה נאמנה לעקרונותיה של מגילת האומות המאוחדות. מדינת ישראל תהא מוכנה לשתף פעולה עם המוסדות והנציגים של האומות המאוחדות בהגשמת החלטת העצרת מיום 29 בנובמבר 1947.

שמחתי להשלים את העדכון
ואחרי שכתבתם את הבולשיט הזה גירשתם 600 כפרים של פלסטינים ילידים.
כולכם ערימה של צביעות.
מדינת ישראל תהיה מדינה יהודית על אפכם ועל חמתכם.

jackie111

Well-known member
הרינגטון, אתה צודק הכוונה היתה לחוק השבות.
חוק הלאום זה חוק מוקצה.

Harrington

Well-known member
מנהל
למעלה