אנטישמיות בעליה

oholic

New member
אנטישמיות בעליה

לצערי הפעם זה לא טרול... "הארצות שבהן נרשמה העליה הגדולה ביותר בגילויי האנטישמיות הן בריטניה, אוסטרליה, צרפת וקנדה." מה אתם אומרים? http://news.walla.co.il/?w=//1092217

dannyk27

New member
שאנחנו לא מרגישים אותה

ואלו תופעות עדיין שוליות שלא מגיעות אפילו לחדשות כאן לרוב. וזה שקול כנגד סכנה תמידית של טרור בישראל. בכל אופן יש לטפל בשתי התופעות גם יחד ללא קשר.

יש פה ושם אירועים מינוריים

שמקבלים הדגשה , העצמה והגזמה מטעם אלה שמתפרנסים מזה.....יש משרדים שבהם יש אנשים שמקבלים משכורת כדי לסרוק עיתונים, לכתוב דוח"ת, ולהפיץ סטטיסטיקות כדי לצעוק "זאב זאב". אנחנו חיים מחוץ לישראל כבר 5 שנים ולא נתקלנו באופן אישי באנטישמיות לשמה גם לא המחוזות הגזעניים של דרום ארצות הברית ששם חיינו 3 שנים וקצת.. בורות? כן והרבה, התנגדות פעילה לכיבוש בשטחים, והזדהות עם הסבל של הפלשתינים? בהחלט. אבל לא כל אנטי ישראליות או אנטי כיבוש היא אנטישמיות, ולא כל כדורסל שמנפץ שמשה בבית ספר יהודי בשעת משחק, צריך להיכנס לסטטיסטיקה, אבל מכיון שלא יודעים בטוח למה נשבר החלון, אלה שמתפרנסים מאיסוף הנתונים מכניסים אותם פנימה כדי להצדיק את קיומה של משרתם, ואנחנו מקבלים סטטיסטיקה מעוותת ומוגזמת. האמת היא שלפי ההתרשמות שלי רוב האירועים קשורים בסכסוך הישראלי פלשתיני (גראפיטי והתבטאויות חריפות) ולא בשנאת יהודים ניאו נאצית. בצרפת וגרמניה יש באמת גופים אנטשמיים ניאו נאציים. כאן בקנדה זה נדיר ובטל בשש מאות.

motekov

New member
כן, השואה

לא נעים לקרוא דברים כאלה. אבל חשוב לשואל את השאלה "מי מרוויח מכתבות האלה?" . מטרתן של הכתבות לדעתי היא ליצור תחושה שאם אתה לא בארץ, אתה בסכנה מתמדת. כן, אה... לדעתי האישית מה שקורה בארץ - אומנם לא קוראים לזה אנטישמיות מכל מיני סיבות - אבל מה שקורה שם הרבה יותר חמור ומדאיג (אותי) מאשר ההדברים אשר ישנם בכתבה. למשל אתמול קראתי על העצרת ההזדהות עם ניצולי השואה אשר שליש מהם חיים מתחת לקו העוני במדינה ישראל וברור שהכסף ישנו ופשוט לא מעבירים אותו לזקנים ומחכים שימותו... 240 אלף ניצולי השואה אשר מדינת ישראל שבאמת הוקמה עבורם והם חיים בעוני נוראי בארץ אל מול בקבוק שנזרק בלילה לחלון של מרכז יהודי ריק בטורונטו - מה נשמע יותר מזעזע? כנראה שזה תלוי באוזני המקשיב. על המצב הבטחוני בישראל אני אפילו לא רוצה לדבר.

לפני חצי שנה בערך

נסעתי במכוניתי ועליה דגל ישראל, ואז עבר לידי בחור הצביע על הדגל וצעק במבטא ערבי "פאק יו" לקח לי כמה שניות לעכל בכלל את שארע, ועד שבאתי לענות הוא כבר נעלם. אבל באותו רגע שזה קרה הרגשתי כ"כ.......לבד, זרה, חסרת הגנה. אני יודעת בארץ יש פיגועים, ויש סכנות, אבל יש גם גב, וזה משהו שבאותו רגע היה כ"כ חסר לי, הרגשתי ממש חשופה ופגיעה. שם התחיל הרעיון לחזור לארץ.

dana631

New member
אני בוודאי לא מצדיקה את התגובה,

אבל הדעה הפרטית שלי היא שמי שמחליט להגר - הדגל היחיד שהולם שהוא ישים על מכוניתו הוא דגל קנדה. מי שיש לו רגשות פטריוטיים חזקים כל כך כלפי מדינת ישראל (ואני מכבדת את זה), אולי, כמו שכתבת, צריך להישאר בארץ.

אבא גאה

New member
מה פתאום

לכל אחד מותר לחיות היכן שהוא רוצה ולהישאר פטריוט לארץ שממנה נולד זה לא מוריד מערכו של זה האם שמת לב למשל על כמה מכוניות בקנדה מתנוססת מדבקה של דגל איטליה? או לבנון? או האיחוד האירופאי?

אין לכם מחלוקת בבסיס

אתה מדבר על "מותר" והיא על "הולם". חוצמזה, תגיד, עכשיו כשכוחות קנדה באפגניסטן, האם אתה מקבל בהבנה מישהו ששם על האוטו שלו דגל אפגניסטן?(בהנחה שהוא לא מתכוון בזה להזדהות עם משטר הבובות הנוכחי אלא עם מאבקו של העם האפגני בכובש הזר) למהגרים יש בעייה קשה מאוד של נאמנות כפולה, אין מה להכחיש פה. המזל הוא שקנדה היא לא מעצמת כדורגל ככה שמהגרים איטלקים לא צריכים להיקרע בנושא הזה, אבל בהחלט, יש בעייה.

אבא גאה

New member
לי אין בעיה

אני קנדי וישראלי גאה בו זמנית. אם אתה מדבר על מקרה כמו אזרח אפגניסטן כמובן שזה מהווה בעיה - אבל זה בגלל שכוחות קנדיים שם, הרי כל מי שיראה את נושא הדגל מיד יניח שהוא מצדד באפגניסטן וזה יכול לגרור בעיות. אותו דבר אם מישהו יסתובב עם דגל איטליה בזמנים שקנדה ואיטליה במלחמה...... אבל בזמן שלום ויחסים טובים אין שום בעיה וגם בעיני זה לא "לא הולם" לשים דגל אחר. לי למשל יש דגל גאווה על האוטו...

zapzap2

New member
זו התגרות...!

בקנדה תיהיה קנדי ברומא תיהיה רומאי... אנשים שמהגרים למדינות אחרות לטעמי צריכים להתאים את עצמם למדינה אליה הם מהגרים... בלי קשר ממש לדת אתה יהודי? אין בעיה תניח תפילין לך לבית כנסת תחגוג את החגים של היהודים עם זה לאפחד אין בעיה... אפחד לא אידיוט כולם יודעים שאנחנו מדינה שנואה אפחד לא מת עלינו ברגע ששמת דגל ישראל משכת תשומת לב של מוסלמים צעירים מתוסכלים ואת התומכים שלהם..בשביל מה זה טוב?? את רוצה להיות פטריותית? תחזרי לארץ! את רוצה להגר תתאימי את עצמך למקום שבאת אליו בלי קשר לדת שוב! את נמצאת בארץ זרה את לא יכולה להתנהג כאילו את בארץ! עוד מעט תלכי ובאמצע מגרש חניה תפתחי מנגל ותנפנפי שוב תתאימי את עצמך למדינה שהגרת אליה בלי קשר לדת שלך

זו התגרות????

סליחה? אני צריכה "להחביא" את היותי ישראלית?, הרי כל קנדה קמה ונבנתה ממהגרים, אוי ואבוי אם כולם יתחבאו מאחורי דגלי קנדה. זה שהחלטתי למשך תקופה בחיי להגיע למדינה שקצת יותר קל לחיות ולהתקיים, לא אומר שאני צריכה להתחבא,לא למשוך תשומת לב?? מה זה השטויות האלה כן גרתי שנים בקנדה, אהבתי אותה, ולרגע, אפילו לא קטן, לא שכחתי מאיפה באתי. אתה משווה תליית דגל לנפנוף מנגלים????? תכף תגיד שכל איטלקי ילך מכות, וכל מוסלמי יתפוצץ ברחוב. תסלח לי מאוד אבל המשפט הזה יותר אנטישמי מהערבי שצעק לי!!!!! כן הייתי זרה בקנדה וכן אני אוהבת את מדינת ישראל - זה לא אמור להתנגש אחד בשני. אם אתה כ"כ מתבייש בהיותך ישראלי - אתה בפורום הלא נכון "תחי מדינת ישראל, וכל הכבוד לצה"ל"

Astroo

New member
אגב, בארץ גם דיבור בשפה זרה נחשב להתגרות

והיו אנשים שנרצחו על זה.

איל שחר

New member
בארץ הרבה פעמים גם דיבור בעברית

נחשב להתגרות. אנשים נרצחו בגלל זה

איל שחר

New member
הצלחתם לבלבל אותי ../images/Emo4.gif

ישראלי שהיגר לקנדה הוא ישראלי או קנדי ממוצא (מקור/מהגר מ...) ישראלי? כנ"ל לגבי כל מהגר לכל מקום ומכל מקום. כמובן שישראלי שחי/עובד בארץ אחרת מבלי להגר אלא על ויזת עבודה - הוא ישראלי. וכנ"ל לגבי בני לאומים אחרים. אדם רשאי וזכאי לשמור על דתו בכל מקום (בעולם המערבי כמובן
) . אם אדם הנמצא במדינה מסוימת (קנדה למשל) מביע הזדהות עם מדינה אחרת, כדאי שיביא בחשבון את האפשרות שאדם אחר יביע דעה אחרת באשר לאותה מדינה. זאת ללא כל קשר עם דתו של איש מהם.

zapzap2

New member
בכוונה עשיתי הפרדה בין

היותי יהודי ... שוב שיהודי ילך עם כיפה ועם כל מה שמסמל את היותו יהודי אין לי בעיה עם זה... העניין הוא שזה מושך אש המצב שלנו בעולם לא הכי טוב ואנשים צריכים להבין את זה... אני גאה במדינה וגאה בעם ישראל ...ועכשיו לעניין עצמו... יש לך מליארד מוסלמים בעולם תראי לי אחד מהם שאוהב תיהודים ואת הישראלים אין! אף מוסלמי לא אוהב את ישראל ואת היהודים עכשיו אם היה לך שכל היית רואה שיש מסביבך לבנונים שהרסנו להם חצי מדינה במלחמה האחרונה (בצדק אגב) ששונאים את ישראל שנאת מוות ויש לך אחים ודודים של פלשטינאים ששונאים אותנו שנאת מוות .... אז כמו שלא היית נכנסת לביירות עזה שכם גנין עם דגל ישראל אותו דבר בקנדה אם את יודעת שיש מסביבך כל כך הרבה אנשים ששונאים אותך ומאחלים לך שתמותי למה לעשות דווקא ?

אז ככה

מאוד אהבתי את התשובה שלך, לעומת הקודמת. (דרך אגב - אני בת) עכשיו, אני לא רואה את זה כדווקא (טוב, אולי קצת) אבל בעיקר בגלל שעברנו כ"כ הרבה ויש לנו כ"כ הרבה שונאים, אני לא רוצה לתת להם לחשוב שהם יכולים לשים את "הישראליות" שלי בבוידם. אני לא הגרתי לקנדה, אני עבדתי שם למספר שנים וחזרתי לארץ, והייתי מאוד גאה בדגל שלי וקיבלתי המון תגובות טובות, והרבה חום ואהבה מהסביבה, והמקרה הספציפי שקרה לי גרם לי לפחד מסויים אבל בשום אופן הוא לא גרם לי להפסיק להיות גאה במדינה, להפך. ואני לא יתן לערבי אנטישמי קטן ומושתן לגרום לי לחיות בפחד והחבא. דווקא ביום כזה (יום השואה) אנחנו צריכים להבין איזה חשיבות יש למדינת ישראל - גם אם אנו לא גרים בה, אנחנו יודעים שהיא שם. ויש לנו מדינה.

zapzap2

New member
אני לא דתי...אבל אם הייתי דתי

הייתי מסתובב בכל מקום עם כיפה וכל מה שמסמל אותי יהודי דתי אבל בקשר לדגל המדינה... לא בטוח שהייתי שם דגל... כי בדרך כלל לזרים יש רושם רע על ישראלים וזה שאני שם דגל של ישראל לא ממש ישנה את הגישה שלהם כלפי ישראל.. אני רוצה שבנאדם שמכיר אותי יאהב את מי שאני קודם כל! אני לא מתחמק מהיותי ישראלי אני ישראלי אני נולדתי בתל אביב ואני לא מנסה להתחמק מזה ביום עצמאות אני שם דגל ישראל (שאני נמצא בארץ) ואני גאה כל רגע בלהיות ישראלי אבל התחושה היא כאשר אני מגיע לארץ זרה אני חייב להצניע את העובדה שאני ישראלי! (לא יהודי!) כי מה לעשות זה לא טוב לעסקים. אם במקרה בפגישת עסקים האדם שיושב מולי הוא איזה דוד של איזה מישו מלבנון או משו כזה וצה"ל הרס לו את הבית במלחמה אז אוטומטית הדיסקט אצל הבנאדם יתחלף ברגע שאני יגיד לו "אני מישראל" . אם מתעקשים אני אומר שאני קנדי אבל לעולם אני לא יגיד שאני לא יהודי אני נכד לניצולי שואה שחלק מהמשפחה שלהם הלכה בגלל שהם היו יהודים בחיים לא אתכחש לדת שלי! את עניין ישראל אני מצניע מה לעשות לא מתים עלינו

שאתה מנסח את זה ככה

אי אפשר שלא לכבד אותך, התשובה הראשונה שלך כ"כ עיצבנה אותי ולא הצלחתי להבין אותך, עכשיו שאתה מנסח את זה בצורה כ"כ אמיתית ומכובדת, לא נותר לי אלה להבין אותך ולאחל לך רק בהצלחה. (זה עדיי לא אומר שאני מסכימה איתך
)

למעלה