אני חייבת לשתף מישהו אז קבלו

פלגיה

New member
שיהיה בשעה טובה

בגלל שלי היה הפרש של שנה ורבע בין שתי הגדולות, אז הפרש של שנתיים נראה לי קליל. היא כבר תדע ללכת, תדע לדבר, תוכל לחכות כמה דקות לאוכל עד שתתפני מהקטנה. יש בכל זאת דברים שיהיו קשים, כי גיל שנתיים הוא גיל קצת מורכב, ויכול להיות שתהיי פחות פנויה לעיסוק בגמילה עם עוד תינוק/ת קטנ/ה - אבל דיה לצרה בשעתה. מזל שיש לך תשעה חודשים להתרגל לרעיון.

באמת מזל שיש תשעה חודשים

תודה רבה

l i r o n i t

New member
דבר ראשון - בשעה טובה ../images/Emo140.gif

ומניסיון של חודש וקצת - מסתדרים! (אצלנו ההפרש הוא של שנה ו-7) גם אני עם נועם בבית מאז שנולד - וגם עכשיו אני בבית עם שניהם, לבד, בלי שום עזרה, כל היום. זה מאד לא קל. אבל ברגע שנכנסים לשיגרה מסויימת הכל הופך להיות הרבה יותר פשוט. (לי זה לקח בערך שבוע להסתגל לעניין...) לא הבנתי מהודעתך אם זה הולך להיות המצב גם אצלך - או שאולי את מתכננת לרשום את שירה לגן? אני מניחה שאם היא תהיה בגן ואת תהיה רק עם התינוק/ת בבית, אז לפחות חצי יום יהיה לך הרבה יותר קל ופשוט. אין לי מספיק ניסיון בכדי לומר לך על היתרונות בהפרש קטן. אני רק יכולה להניח שהקושי הוא בעיקר בהתחלה, וכשהם יגדלו הם ישחקו יחד, יעסיקו אחד את השני ויהיו חברים טובים..... (ואז אנחנו נוכל להתפנות לעשות את מספר 3
) ובקיצור - הכל אפשרי, זה רק עניין של גישה. תשמחי, קחי את העניין בקלות ותראי שזה כבר יזרום....
המון בהצלחה

כמה שאלות אם אפשר

מה קורה כשאת צריכה נגיד להאכיל את הקטן והגדול פתאום צריך תשומת לב? מה קורה אם מנסה להרדים והגדול רוצה אותך לידו בהרדמה - אם זה קורה בכלל? איך את מסתדרת איתם בבילויים משותפתים בחוץ? אני מקווה שלא הפצצתי מידי, ותודה על ההודעה המעודדת שמעלה כמה חיוכים

דיינו

New member
אותו דבר שאת עושה עם "רק" ילד אחד,

אם למשל בדיוק כשאת מאכילה אותו יש דפיקה בדלת? את מחליפה חיתול ופתאום הסיר גולש? במקרים האלה את עושה בראש הערכה מהירה ואינסטינקטיבית של סדרי עדיפויות - ופועלת בהתאם, מיד ובלי לחשוב על זה. אותו דבר עם שני ילדים. ברוב הדברים באמת אפשר לטפל, אפילו תוך כדאי הנקה. אבל, אם בזמן שהקטן יונק הגדול נפל מהכיסא - אני אניח רגע את התינוק בצד וייגש להרגיע אותו. נכון, התינוק יבכה כמה דקות, אבל אח"כ יחזור לאכול וישכח מזה. אם הקטן יונק והגדול רוצה ש ד-ו-ק-א עכשיו אני אגש לשחק איתו ברכבת, שזה קטע טהור של "צומי", אני אגיד לו שהוא צריך לחכות. אני אציע לו במקום זה לשבת לידי ולשמוע סיפור. במקרה הכי גרוע הוא יכעס ויצעק - אז יבכה כמה דקות עד שאני אגמור להניק. אין מה לעשות, וכשהם רואים שאת לא מתרגשת אז מהר מאוד הקטעים האלה נפסקים. לגבי הרדמה - זה באמת יכול להיות בעייתי. בדר"כ נקטנו הפרד ומשול: אם יש עוד מישהו בבית, הוא מעסיק ילד אחד בזמן שאת משכיבה את האחר. אם לא, את יכולה להושיב את הגדול מול סרט בזמן שמרדימה את הקטן. אם הקטן נרדם בהנקה או על הידיים, הוא עשוי אפילו להירדם בזמן שאת מקריאה לגדול סיפור. לגבי התארגנות בחוץ - יש כל מיני פטנטים. יש עגלות עם מקום לגדול לעמוד עליו, יש מין "נגרר" כזה שאפשר לחבר לכל עגלה. אצל אחותי השיטה היתה שהתינוק (היא עשתה שלושה במרווחים של שנתיים) מקבל את העגלה והגדול הולך ברגל. לי היה קל יותר להסתובב עם הגדול בטיולון והתינוק במנשא. ככה גם יגולתי להתרוצץ חופשי אחרי הגדול בגינת משחקים. זה מאוד עוזר אם קובעים יציאה, אפילו לגינה, ביחד עם עוד ילדים (והאימהות כמובן). תתפלאי כמה כולן יקפצו לעזור לך, בין אם זה בלהחזיק את התינוק רגע או בלשים עין על הגדולה שלך בזמן שאת מחליפה חיתול או מיניקה. בגדול רוב האנשים נהנים מתינוק חדש ועוזרים באמת בשמחה. ועוד עיצה לא קונוונציונאלית - אם התכוונת להניק מלא, וההנקה הולכת טוב,, תשקלי לקחת איתך בקבוק ליציאות משותפות החוצה. זה באמת נוח.

l i r o n i t

New member
בשמחה ../images/Emo140.gif

קצת באיחור, אומנם....
לפעמים יוצא שהקטן בוכה טיפה ולא מקבל את מבוקשו באופן מידי או לחילופין הגדול הופך לי חצי בית (הוא למד מאד מהר לנצל את הזמן שאני מאכילה את הקטן בכדי לעשות כל מה שאסור...) - בהתאם לסדר העדיפויות באותו הרגע... אז הבית עבר סידור מחדש, כך שגם אם הוא הופך את כל מה שהוא יכול להפוך זה עדיין בגדר בלגן ולא בגדר סכנה בשבילו. (אז כן, ארוחה של חצי שעה "עולה" לי בשעה של לעבור אחרי ה"נזקים" שהוא עשה לי....) וזמן איכות עם הקטן יש לי בלילה. (מאד חסר לי שאני לא יכולה סתם לשבת איתו כשהוא יושן עליי או לחבק ולשיר לו - סתם ככה במהלך היום - אז אני עושה את זה בלילה, כשהגדול יושן...) לגבי בילויים משותפים בחוץ - עוד אין לי ניסיון בזה כי בפעמים המעטות שיצאתי עם שניהם זה היה עם בעלי. כרגע זה נראה לי טירוף מבחינה לוגיסטית, קשה לי אפילו לחשוב איך לעשות את זה.... אבל אני מאמינה שגם זה סתם "מחסום של הפעם הראשונה". גם לזה עוד נמצא פיתרון....
את מוזמנת בכייף לשאול עוד אם בא לך - כאן או במסר - אשמח לעזור...

בשעה טובה ../images/Emo9.gif

ואני, כבר מזמן שכחתי איך מסתדרים *רק* עם שניים
שנתיים הפרש זה הפרש מצוין לדעתי (וגם אני הייתי עם הילדים בבית עד גילאים כאלה ואף יותר)

תודה רבה../images/Emo13.gif

יש דברים שאת אולי זוכרת - נגיד מה עשית כשהקטן בכה והגדול היה צריך אותך או שבדיוק היית צריכה להאכיל את הקטן?

בטח זוכרת...

תתפלאי כמה דברים אפשר לעשות עם תינוק יונק עלייך
אני אספר לך משהו. הגדולה שלי נגמלה מחיתולים חודש לפני שהסנדויצ'ית נולדה... היא היתה הולכת לשירותים, אני שואלת אם היא צריכה עזרה, היא תמיד היתה עונה לא. בערך חודש אחרי הלידה, בדיוק כשהנקתי, היא הלכה לשירותים, אני מתוך הרגל שאלתי אם היא צריכה עזרה, היא ענתה כן
קמתי, תוך כדי הנקה, ועם יד אחת עזרתי לה, היא ראתה שזה לא עניין והסיפור לא חזר על עצמו. לומדים להתחשב, לומדים להעריך סדרי עדיפויות... הילד הגדול יכול להמתין רגע, הילד הקטן יכול לבכות רגע, זה לא סוף העולם וזה באמת, באמת עושה טוב לכולם. זה מכניס דברים לפרופורציות. כמה שחושבים שההתחלה קשה, אצלי לפחות היא היתה יותר קלה מאשר אחר כך... תינוק ששוכב ופחות או יותר לא זז, אפשר להשכיב על השטיח ליד כשמשחקים, על טרמפולינה או בעריסה כשאוכלים ודי בקלות לקחת לכל מקום... זה באמת לא כל כך מסובך כמו שזה נראה

בשעה טובה../images/Emo13.gif

יש לי 2 בנים בבית ואני בסופו של הריון,הכי לא מתוכנן שיש. ההפרשים שיהיו אצלינו:בין גדול לקטן שנה וארבע (מתוכנן) ותינוקי אמור להיולד בספטמבר,ככה שהפרש בינו לבין הקטן יהיה שנתיים. בעיניי,הכי טוב-הפרשים קטנים.נכון שיש תקופה קשה,אבל ככל שהם גדלים ככה נהיה יותר קל וכיף. לגב ההריון הנוכחי,אני עד עכשיו (שבוע 32+) לא מאמינה שיהיה לי עוד ילד,זה לא נקלט אבל אני בטוחה שיהיה בסדר ושנסתדר. ההתחלה קצת קשה,צריך לבנות שגרה חדשה,למצוא זמן גם בשביל הגדולים וגם בשביל הקטן,אבל זה אפשרי.ועם הזמן זה נהיה רק יותר קל בהצלחה

../images/Emo229.gif../images/Emo24.gif

גם על כמותהילדים שיהיו בבית
וגם על הגישה. שתהיה לך לידה וגידול קלים. כמו ששאלתי אחרות - איך תמרנת בין הצרכים של שניהם?

תודה../images/Emo13.gif

דווקא זה לא היה כזה נורא.אני יותר בלחץ איך אסתדר עם 3 אך תמרנתי?החודש הראשון היה קצת קשה,כי הקטן עדיין לא נכנס לשגרה ולגדול כבר היה סדר יום.אז השתדלתי להתאים את הקטן לגדול,כדי שלי ולהם יהיה יותר קל.בעלי עזר.בחודש הראשון הוא זה שלקח לגן את הגדול ואני רק אירגנתי אותו בבית. השתדלתי שקטן יהיה ער בשעה שאני אוספת את הגדול כדי לא להפריע לו לישון. השתדלתי לבלות עם הגדול אחד על אחד לפחות פעם בשבוע.בעל היה חוזר יותר מוקדם מהעבודה ואני לקחתי את הגדול ל"בילוי",אפילו קניות בסופר. השתדלתי לשתף את הגדול בטיפול בקטן.-"תביא לו מוצץ/טיטול","בוא נשיר לקטן שיר/נקריא לו סיפור". כשהקטן קצת גדל והיה ערני יותר זמן,אז נהיה הרבה יותר קל.הגדול "שיחק" עם הקטן וכו' ככל שעבר זמן ככה נהיה יותר ויותר קל.סביבות גיל שנה הם גם התחילו לשחק קצת ביחד ולתת לי זמן פנוי לעיסוקים שלי. נכון להיום,כמעט שנתיים אחרי,זה כבר ממש פיקניק
אם לפני לידה השנייה הייתי בטוחה שהפרשים קטנים -זה כייף,היום אני יותר מבטוחה וזה כבר מניסיון בהצלחה!

דיינו

New member
אני רואה שכבר עשו עלייך עבודת הרגעה טובה ../images/Emo8.gif

אז אני אוסיך רק שני דברים: 1. בשעה טובה - (את המזל טוב אני שומרת לאחרי הלידה)
2. לגבי האח הגדול: גם אני כשהסתובבתי עם בטן גדלה וגדלה "ריחמתי" על הגדול המסכן שעוד מעט יתחלק עם אח (הפרש בינהם שנתיים). בדיעבד - הגדול נהנה מאוד מהמצב החדש, עוד הרבה לפני שהתינוק גדל מספיק כדי לשחק איתו. נכון היה שלב של קנאה בהתחלה (חודש-חודשיים ראשונים) אבל מהר מאוד היא התחלפה בתחושה של שייכות ושל משפחה (בינינו, הילד השני זה מה שעושה את ההבדל בין "זוג+אחד" ל"משפחה"). למשל, הוא היה "מזכיר" לנו לפני שיוצאים מהבית לא לשכוח את גדי! (זה הקטן). הוא היה שמח כשגדי קם משינה (למרות שלכאורה זה על חשבון הזמן שלו איתי). אם באתי לאסוף אותו מהגן בלי גדי, הוא היה שואל איפה הוא? ומה קרה?. מכל התקדמות התפתחותית קטנה של גדי, הוא התרגש בדיוק כמונו. וכמטובן , ככל שגדל לקח על עצמו ללמד אותו דברים חשובים, איך מסיעים טרקטור ועושים הםם-הםםם כמו מנוע ונוסעים בבימבה וכו' וכו'...

אילתית 2

New member
שיהיה בהצלחה ובשעה טובה

שיעבור קל ותקין
לא קראתי את כל התגובות שקיבלת..סורי ..חוסר זמן רק אוכל לעודד אותך
אצלי ההפרש ביניהם הוא שנה ו11 חודש בדיוק
יכולה רק לומר לך שיש לך 9 חודשים ב"ה אז בלי להלחץ
יש לך זמן לחשוב להתארגן ולעכל וב"ה כשיגיע הרגע תראי כמה ה
מתרחב ויש מקום לכולם
ובשפע יש ימים קלים ויש ימים קשים כמו כל דבר בחיים יכולה לומר לך שאצלי דווקא ההריון השני עבר בקלילות וזרמתי ..פתאום בחודש שמיני נפל לי האסימון והתחלתי לחשוש איך יהיה ומה יהיה ואיך עם שניים ואיך כלכלית וכו...ואז כשהגיע הרגע וילדתי ראיתי שמסתדרים מאלתרים וזורמים והכל מסתדר יחסית היה לי קל למרות שבעלי עבד המון שעות בהתחלה דאגתי לעזרה מסביב של משפחה וחברים אבל ציק צק התרגלתי ויצרתי לנו שיגרה וסדר יום שהתאים לנו ויכולה לומר לך באמת (נכון לא הכל ורוד ויש לפעמים קשיים ) אבל יחסית עבר לי בקלות ודי נרגעתי ולא הבנתי למה חששתי כל כך לפני שיהיה בהצלחה ואנחנו כאן עכשיו ובהמשך לעצות טיפים וכל דבר

למעלה