אני יכולה לאשר לכם בעניין התהליך...

Miss Bubbles

New member
אני יכולה לאשר לכם בעניין התהליך...

אני לא פעילה בפורום הזה, ונכנסתי רק כי מישהו שם לינק בפורום האח וסיפר שיניב זה דר גובלין.
מעבר לזה, לפורום האח הגדול אני נכנסת רק במהלך העונות כדי להתעדכן במה שקורה, בגלל שאני לא צופה בערוץ 20 (מבחירה) ולפעמים מפספסת תוכניות או חלק מהן (אילוצי היום יום).
אני אפילו נהנית יותר להתעדכן דרך הפורום, ועם הזמן גיליתי את הכותבים והמגיבים שאני נהנית לקרוא וגם סומכת על הדיווחים שלהם.
גם את דר' גובלין אני זוכרת לטובה.

אתמול ראיתי רק חלק מהמועמדים והוא בין אלו שיצא לי לראות את תעודת הזהות שלהם. כמובן שלא ידעתי שמדובר בדר גובלין, שעליו אני לא יודעת כלום, חוץ מזה שקראתי דברים שכתב על האח, ואני זוכרת שנכנס לפורום בגלל ליאם, שלמדה איתו או משהו כזה.

אחרי כל ההקדמה הזו, אני יכולה לספר לכם על ההתרשמות שלי (למרות שאני לא כנראה לא דוגמה לצופה ממוצעת של האח, ואני גם גם לא מסמסת בשום שלב).
מתישהו אתמול אחותי כתבה לי בוואצאפ מה דעתי על המועמדים, ולא היה לי מה לכתוב כי פספסתי את ההתחלה ואני אפילו לא זוכרת מי היה הראשון שראיתי.
כשצפיתי בתעודת הזהות של יניב עניתי לה שהוא הליהוק הכי טוב שראיתי בנתיים.
אחרי שראיתי עוד כמה, ודילגתי על כמה, כתבתי לה שהוא הפייבוריט שלי.
בעיקר כי אני לא מתלהבת מאלו שמגיעים לתת שואו, גם אם משוויצים בזה וגם אם לא (הזוג מיילי, לבנה, ובטח היו עוד כמה). לדעתי, מי שלא בא או פועל מרגש, ישאר מקסימום גימיק עם שואו נחמד.
אני לא מתלהבת גם מאלו שמספרים כמה הם מדהימים ומוצלחים בעוד שהם עושים רושם די סתמי (ביז'ו וזאת מהחליפות של החתנים). גם סתמיים אני לא אוהבת (בת גלים, הגולש).
אני גם לא נהנית לצפות באנשים פצועים שנתונים למניפולציות של ההפקה. זה מרגיש כמו צער בעלי חיים.

מאלו שראיתי, יניב היה היחיד שיש בו תום, וגם משהו אותנטי, אבל כזה שלא כרוך בטיפשות או חוסר מודעות.

היום אחרי שאני יודעת שמדובר בגובלין - אני יודעת שמדובר גם בבן אדם ערכי עם עקרונות.

אגב, לא מפתיע לגלות שמדובר בחנון, אבל הוא חנון "צבעוני".
תעודת הזהות שלו מאוד מגוונת ויש פוטנציאל מעניין (להבדיל מנעלי עור תנין למשל).
לפי תעודת הזהות, הקטע החברתי-אישי הוא אישיו אצלו, ועושה רושם שהוא באמת בא לעבור תהליך.

להגיע לאח הגדול כדי לעבור תהליך - בעיני - זה:
לבוא ולחשוף את הקרביים שלך בלי לבקש הנחות או להיות קורבן.
זה ליצור אינטראקציות משמעותיות עם כל דיירי הבית.
וזה בעיקר להיות אותנטי ולא להתעסק בדימוי שלך בתוך הבית ומחוצה לו.
כמו שאני רואה את זה - שפרה ואלירז עברו תהליך, ג'קי לא ממש, וקותי ממש לא.

אגב, ראיתי בפורום השוואות בין יניב לתמיר, ובלי לזלזל בתמיר, נדמה לי שיניב לא יתעקש להיות "פרווה" כמו תמיר, ויהיה יותר מעניין באופן כללי (ותמיר הגיע לגמר...).

ווואאו מיס באבלס! ברוכה הבאה

איזה כיף לקרוא אותך

אני שמחה מאוד מאוד שזאת דעתך על הליהוק, ובינתיים אני מסכימה איתך בנוגע לביז'ו, לאון והגולש החתיך. סתמיים לגמריי.
ושוב אני יכולה להעיד בקשר ליניב שמדובר באמת בבחור מאוד מאוד מיוחד ומוכשר ואני מקווה שהוא ישתחרר כי אני יודעת שהוא מאוד מודע כרגע לפורום ולמה יגידו עליו ומה יכתבו עליו. אני מקווה שמהר מאוד הוא ישכח מזה ויעשה את מה שהוא בא לעשות שם.
אני גם בהחלט מסכימה איתך לגבי שפרה ואלירז. שימי לב שהם גם זוכי האח הגדול היותר אהובים אצל הצופים בבית. הצופים רוצים באמת לראות את הזוכים שלהם עוברים משהו אמיתי ולא מגיעים למיליון תוך סבבה בנסט ובג'קוזי.
ובינתיים, נשמח לראות אותך כאן איתנו, חולקת את חוויותייך בינינו

ברוכה הבאה נערת פרח מאושרת

ראיתי שהגעת אלינו בעקבות הפרסום בעמוד הראשי ואני דווקא נמנעתי מלהעלות כאן תמונה שלו למרות שהוא עצמו כן העלה כאן תמונה שלו עם החתולים. ככה שמן הסתם הם לא היו מעלים תמונה שלו בראש חוצות אלמלא זה היה במסגרת התקנון או במסגרת הסכמתו.
בכל מקרה אנחנו מאחלים לו הצלחה גדולה ואני מקווה שאת גם שותפה לכך.
את מוזמנת להישאר איתנו

מאחלת לו באמת כל טוב

אבל זה סתם גורם לי להרגיש רע עם זה. יכול להיות שיהיו פה דברים אישיים שכתב שלא היה רוצה שזה יחש, לפורום כזה.
יש הבדל שאתה שם תמונה באינטרנט שתאכלס כשאתה לא מעניין אף אחד, זה לא כזה נורא.
אבל כרגע יש לו חשיפה, ועלולים לפגוע בו ככה...

אני כמעט בטוחה שהוא לקח את זה בחשבון

הוא כותב פעיל גם כאן וגם בפורום האח הגדול. מן הסתם הוא יודע שיזהו אותו ברגע שיראו אותו ואת ת"ז שלו בכניסה לבית האח הגדול. בסך הכל, אני מאמינה שהוא לקח את הסיכון שבחשיפה הזאת. אדם שהולך למקום כזה, לוקח בחשבון שיהיו המון ריקושטים.
הוא מכיר את זה מקרוב דרך החברה שלו ליאם.
בכלל, כל אדם שכותב בפורום פתוח, לוקח בחשבון שהדברים שהוא כותב נקראים ע"י המון אנשים. זה מה שנקרא להיות מקוון לציבור.
הנזק היחיד שיכול להיגרם לו זה שלא יצביעו עבורו
אבל אני מוכנה לחתום על כך שחברי הפורום יצביעו עבורו, ככה שהוא לא מפסיד שום דבר בכל מקרה

purehoney

New member
אני בעונה הזאת צופה אולי שעה מקסימום שעתיים

ליום...אני לא רוצה להיכנס לזה יותר מדי כמו שצפיתי בעונה 2 וגם 4 כי ברגע שמתחברים למישהו בבית זה אוטומטית שואב...לפעמים אפשר גם לא להיות אחד מה"עדר" ולדעת ולעשות את מה שכולם עושים בשביל להיות בעניינים..אז סבבה וכיף לי שהפכתי להיות אדומה בפורום האח אבל נראה לי בעונה הזאת אני באמת חושבת שהפעם אני אסתפק בכמות שעות שכתבתי בכותרת ואולי גם הפרקים השבועיים וזהו

רגע רק רגע

Active member
לא יכול לשמוע 'תהליך' ו'אח גדול' במקשה אחת.

להגיע לאח זה כדי לעבור חוויה. לא ידוע אם תוצאותיה יהיו חיוביות או שליליות.
אלירז ושפרה, כמו ג'קי וקותי עברו חוויות ששינו את חייהם. אהבת או לא אהבת זה לא רלוונטי.

לאחד המטרה באח ( היא מה שציינת, והאחר יחפש דברים אחרים ועקב כך הפייבוריט שלו יהיה אחר.
מה שלאחד יראה אותנטי, לאחר יראה מעושה ומאולץ.
למה קביעתך כאותנטי את האחד לאחר קריאת כמה שורות מאיזה פורום שלא יהיה, תחשב כקביעה הנכונה על פני בן משפחה של אותו "די סתמי" שמכיר אותו מימים ימימה ואומר לך שכך הוא מתנהג גם בחיי היומיום?
הרי זו הגדרת האותנטיות. הוא לא מזויף.
הכל מתחיל ונגמר בטעם אישי ולא בקביעת אמת אוניברסלית.

שרוני68

New member
אני חצי מסכימה איתך.

גם בעיני, כשמישהו אומר שהוא הגיע לתכנית כזו, כדי לעבור תהליך, זה לא לעניין.
הוא בא לתכנית כדי לזכות בחשיפה/ לעבור חוויה/לזכות בפרס/להתפנק...
יו ניים איט.

אבל, כשהדייר נשאר בתכנית זמן מסוים, או מגיע כמעט עד לסוף, אני כן יכולה להבין שהוא עבר בסופו של דבר אזשהו "תהליך".. מבחינת אינטראקציה
עם אנשים, החשיפה, הלחץ האינסופי בתוך סיר הלחץ האטום הזה,
התמודדויות במצבים לא פשוטים ועוד ועוד...
כשבן אדם שהיה תמיד אאוטסיידר, מגלה שהוא אהוב ע"י הקהל והדיירים,
או כשדייר אחר אנוכי ושחצן, מגלה שהוא לא בדיוק אהוב כמו שהוא חשב,
אז כן, יש כאן בהחלט משהו שהוא יותר מ"חוויה".

רגע רק רגע

Active member
גם לא להסכים בכלל זה בסדר

תראי, זה נכון שכל דבר ודבר במהלך חיינו הוא תהליך במובן הכי פשוט של המילה.
זה לא המקרה ב'אח הגדול'.
ב'אח הגדול' המתמודדים משתמשים בביטוי בתוך חדר האח או בכל מקום אחר כאילו לומר לנו שהם עוברים תהליך טיפולי שיעזור להם בנקודות התורפה שלהם, ואל לנו לעצור אותם לפני שהם נרפאו/רופאו.
הדוגמאות שהבאת מעולות.
לדוגמא - בתהליך הטיפולי האאוטסיידר מבין שהוא כזה ורוצה לשנות את המצב. הוא ניגש לאיש מקצוע אשר מקדיש את כל מרצו בכדי לעזור לאותו אדם ומכוון אותו ליעדים אותם הציב.
הדרך תהיה ארוכה ומפותלת, אך כל צעד וצעד יהיו אך ורק להגשמת המטרה, כאשר כל התהליך ילווה בנקודות ביניים בהם יבחן איש המקצוע את ההתקדות.
גם המשפחה נרתמת ונותנת תמיכה (משפחה נורמלית) וכך גם החברים (למרות שכנראה במקרה זה הם מועטים אם בכלל).
לדעתי, ההקבלה בין האח הגדול (האנשים עצמם שממלאים תפקיד זה) ובין איש מקצוע אינה במקומה.

לעומת זאת, ב'אח הגדול' זה בבחינת - 'בוא נלך ונראה מה יהיה'.
ל'אח הגדול' יש את הרצונות שלו (רייטינג ---> פרסומות ---> הרבה כסף) ואם צריך להקריב את "המטופל" על מזבח הרייטינג, לא תהיה לו כל בעיה בכך.
מבחינתי, 'האח הגדול' דומה יותר לתאונת דרכים שנקרית בדרכו של אדם, בה חווה האדם חוויה רוחנית. הוא רואה את אלהיו (כל אחד ואלהיו הוא).
האם החוויה הרוחנית תוביל לתהליך של חזרה בתשובה? זה כבר סיפור אחר.

ותהיה לסיום - ומה אם האאוטסיידר מגלה כי גם הקהל בבית לא אוהב אותו. מה אז? האם זה יהיה בהגדרת 'התהליך הטיפולי' או בהגדרת 'החוויה המזעזעת'?

תשמע

יצא לי לדבר עם אנשים אשר בפירוש ראו את עצמם כמי שיכולים לעבור באח הגדול איזושהי "חווית-תהליך"(
) בחינם, במקום לשלם אלפי שקלים לפסיכולוג. אנשים שיושבים בבית וצופים באקווריום האנושי הזה, בטוחים שהדיירים עוברים שם משהו שהוא מעבר לחוויה גרידא. חוויה זה בטיול כיתה ח'. חוויה זה טיול בצופים. קשה לי לראות את השהות בבית האח הגדול כחוויה. בלי פלאפון, בלי טלויזיה, בלי אינטרנט, בלי נייר ועיפרון, בלי רדיו, חדר שירותים אחד. מקלחת משותפת. שינה בחדר אחד כמו בחדר מיון. אני לא הייתי קוראת לזה חוויה. לא לישון בלילה בגלל נחירות של השכן הישן לידך, זאת לא חוויה. ההיפך, אתה מעמיד את עצמך בניסיון ענק. אתה בודק את גבולות הסבלנות שלך. בודק את יכולת ההסתגלות שלך וההישרדות שלך. כמו כן אתה המון זמן עם עצמך לבד גם כשאתה מוקף בהמון אנשים. אתה מתמודד לבד.
לגבי האותנטיות אני מסכימה איתך. בסך הכל כולנו אותנטים בעיני עצמנו.
הצופים בבית נוטים להצביע לא לזה שנראה אותנטי, אלא לזה שנראה כמו אחד שמתמודד עם עצמו ועם הסובבים אותו.

רגע רק רגע

Active member
את נוטה לזלזל בערך "חוויה"

האם חוויה חוץ גופית משולה לטיול בכיתה ח'?
האם לחוות שני כלבי רוטויילר שתוקפים אותך באמצע רחוב חשוך היא טיול בצופים?
האם לחוות ירי לעבר רכבך היא צליית מרשמלו במדורת ל"ג בעומר?
אני בטוח שלא אחת כמוך תפספס את כוונתי

"הצופים בבית נוטים להצביע לא לזה שנראה אותנטי, אלא לזה שנראה כמו אחד שמתמודד עם עצמו ועם הסובבים אותו."
כשכתבת זאת, האם לקחת בחשבון את מאות אלפי ה-SMSים, אם לא יותר, שהגיעו מבני נוער שכל עניין "חוויות/תהליכים" לא מעניינות אותם כלל וכלל?

רגע רק רגע

Active member
תברחי, תברחי

לילה טוב וחולומת מתוקים

ואין צורך לענות על כך בבוקר. בהחלט מבין כי את רואה את הדברים בצורה שונה ממני

למעלה