אני רוצה לחלוק אתכם משהו

למען האמת, עשיתי המון טכניקות אחרות

חוץ ממדיטציה

אבל בסופו של דבר נשארתי רק איתה

זו המדיטציה של מהרישי מהש יוגי ז"ל

נהראש

New member
בלי שיפוט

אתה דוגמה מצוינת לאדם שמתרגל "מדיטציה" ללא הדרכה וללא מסורת אמיתית.

תירגול שכזה גם אחרי 10 שנים משאיר אותך חסר דרך וכיוון.

הדוגמה שלך ממחישה את החשיבות העצומה שבקבלת הידע והתרגול ממדריך מוסמך
ובתוך קבוצה מתרגלת. ללא הידע ההדרכה והקבוצה קל מאוד ללכת לאיבוד.

אם תוכל להרוויח מכך אשריך.

בכיף, אין לי בעיה בכלל עם השיפוט

רק מעניין אותי כמה אנשים אחרים חושבים כמוך

הרוח שלי היא אוראנית במובן הנשגב של המילה, אני לעולם לא אוכל להיות חלק מקבוצה כלשהי

נולדתי על מנת להיות בודד לחלוטין

כמו נמר השלג

lightflake

New member
הלוחם האיום והנורא ביותר בעולם

הוא רק זה שהצליח ללכת מעבר לגוף ומעבר למיינד
אתה מדבר על גוף-לוחם, זה כמו חיית טרף מושלמת, כמו נמר.

אז אולי היית נמר בגלגול הקודם וממש נדלקת על העניין?
אבל בתור בן אדם זה קצת ילדותי אם לומר לך את האמת, ההיאחזות בכוח הגוף כמטרה עליונה של חייך... כאשר בתור אדם אתה כבר יודע שהגוף הוא זמני ושביר וכוחו חולף במהרה והוא מתדלדל ומת...

מה שאתה יכול למצוא במדיטציה זה דבר גדול הרבה יותר מכל נמר, אבל בשביל למצוא את זה תאלץ לוותר לחלוטין על הרעיון "אני הגוף", ולי נראה שאתה עדיין מאוד מפחד מזה...

אתה אפילו לא קרוב

אתה חושב שרק אני נצמד לגוף?

מה איתך?

אתה לא אוכל, שותה, נהנה מהאוכל והשתיה כשהם טעימים, מתבאס כשהם תפלים, עושה קקי, משתין במקלחת, מפליץ, מתעצבן כשמישהו עוקף אותך בתור בסופר?

אם אני ילדותי, אז גם אתה ילדותי (ואם אתה לא, אז אתה בבעיה קשה)

כולנו מחוברים לגוף, אולי במידה שונה לפעמים

אבל מי שמנותק ממנו במידה כלשהי - זו בדיוק מידת האומללות שלו

חוץ מהגוף אין כלום
גם הרוח היא הגוף

אין לי מושג מה הייתי בגלגול הקודם, ואין לי שום אפשרות לדעת את זה
כמו שאין לי אפשרות לדעת אם בכלל יש גלגולים

וגם אם כן, איך הידע הזה רלוונטי לחיים שלי?
כל הידע שאני צריך כבר קיים בחיים האלה

אני לא מפחד מרעיון ההארה (אולי בעבר פחדתי ממנו, כשהייתי מושפע מכל מיני מהרישים וחרטטים מסוגו, בעלי תודעה נמוכה)
אבל כיום הוא פשוט מעורר בי עצבות
אני יודע שזה רעיון רע

אסף ב6

New member
הרושם שלי הוא שאתה לא מודט

אתה אפילו לא חולם, ואתה פשוט מזיק לעצמך. הרושם שלי הוא שהניסיון שגורם לך לחשוב שזה טוב לך מטעה אותך. אמנם זה מרגיע אותך, אבל באופן דומה גם סיגריה יכולה להרגיע אותך. מה שאתה באמת צריך זה לתרגל ויפאסנה. פשוט בשביל שתתחיל לראות את המציאות ולא את הפנטזיה שלך עליה.

אתה כותב את זה מתוך יאוש, לכן אני מציע לך ללכת לריטריט מלא - בעמותת ניומן (16 יום), זה יוציא ממך הרבה מהשטויות בראש, ואם אתה ממש נואש לעזרה דבר איתי בפרטי אולי המורה שלי ברעננה יוכל לעזור לך לצאת מהדבר הזה (כמובן רק אם אתה מוכן להסתכל למציאות בעיניים).

אני לא נואש לכלום

ואם זה מה שהרשמים שלך עלי אומרים לך - אז אין לך שמץ של מושג מה זאת המציאות ואיפה אתה נמצא ביחס אליה

neophile

New member
אני בעד לראות את המציאות

אבל זה אומר שאתה גם צריך לראות את הפנטזיה שלך עליה , כלומר התירגול המדידטיבי לפחות לנסיוני לא בהכרח מגלה לך איזה שהיא מציאות עליונה כמו שזה מראה לך את הפנטזיה שלך , את החלומות שלך בזמן הערות .

קשה להכניס את כל החוויה הזאת למלים אבל מתוך המקום הזה ניתן להתחיל להתפתח ...בעדינות .

למעלה