אני שומע את נאומו של סגול השער - ובא לי להקיא.

Cranio

Well-known member
לא יודע אם סיפרו לך
אבל אנחנו חיים בדמוקראטיה
כל 4 שנים פחות או יותר הציבור בוחר את מנהיגיו
ואחר כך כל העם אמור לקבל את דין הבוחר .

העובדה שחלק מהעם בחר לבצע התנתקות חלקית מהנהגתו, איננה מקובלת לחלוטין.
סורי,
העם לא מקבל את עריצות המיעוט.
ואנחנו הרוב.

Harrington

Well-known member
מנהל
ואנחנו הרוב.
הרוב נוהג לנצח בבחירות. בבחירות הקודמות דעתך לא התקבלה, מה לעשות. המשמעות בפשטות היא: אינכם הרוב. גם לא אם תצווחו את זה 24/7.
על-פי הסקרים אגב, יש מצב שיקרה אותו דבר בבחירות הבאות. לא שאפשר להסתמך על סקרים ובוודאי שלא כאלה שנערכים בשלב הזה, אבל בכל זאת. אולי כדאי להנהיג קצת יותר צניעות בהצהרות. לשיקולך.

evglev1

Well-known member
מנהל
סורי,
העם לא מקבל את עריצות המיעוט.
ואנחנו הרוב.
בממשלת רבין ז"ל השנייה דרשתם מאיתנו לקבל את עריצות המיעוט, וזה היה אחרי שהיא נבחרה לפני שלוש שנים לא כשעברו פחות משנתיים מאז הבחירות.

Cranio

Well-known member
בממשלת רבין ז"ל השנייה דרשתם מאיתנו לקבל את עריצות המיעוט, וזה היה אחרי שהיא נבחרה לפני שלוש שנים לא כשעברו פחות משנתיים מאז הבחירות.
מה אתה בוכה ?
יכולתם כבר מזמן לבטל את הסכמי אוסלו.
מדובר בעשרות שנים אז אם יש לך טענות תפנה לממשלה שלך.

ואם אתה לא מודע לכך שהממשלה שלך מכוונת למשטר דיקטטורי אז אין מה להוסיף בנידון.

evglev1

Well-known member
מנהל
מה אתה בוכה ?
יכולתם כבר מזמן לבטל את הסכמי אוסלו.
מדובר בעשרות שנים אז אם יש לך טענות תפנה לממשלה שלך.

ואם אתה לא מודע לכך שהממשלה שלך מכוונת למשטר דיקטטורי אז אין מה להוסיף בנידון.
משטר דיקטטורי לא נבנה בשנתיים ולא בשלוש וגם לא בארבע, גם אם הממשלה תצליח לסיים את הקדנציה תהיה הזדמנות לעצור את המעבר מדמוקרטיה לדיקטטורה בבחירות אם אלה באמת כוונות הממשלה.

Cranio

Well-known member
משטר דיקטטורי לא נבנה בשנתיים ולא בשלוש וגם לא בארבע, גם אם הממשלה תצליח לסיים את הקדנציה תהיה הזדמנות לעצור את המעבר מדמוקרטיה לדיקטטורה בבחירות אם אלה באמת כוונות הממשלה.
מה אתה אומר?
תמשיך לישון והופ תקום למשטר סמכותני.
או שאולי אתה רוצה לחיות במשטר כזה.

לא יודע אם סיפרו לך
אבל אנחנו חיים בדמוקראטיה
כל 4 שנים פחות או יותר הציבור בוחר את מנהיגיו
ואחר כך כל העם אמור לקבל את דין הבוחר .

העובדה שחלק מהעם בחר לבצע התנתקות חלקית מהנהגתו, איננה מקובלת לחלוטין.
יש גבול נו באמת.

בגבולות הסביר,גם מהפכה משפטית,גם מלחמה כוללת בלי ועדת חקירה קודם?

תגיד אתה חושב שאני טמבל?

Harrington

Well-known member
מנהל
יש גבול נו באמת.

תגיד אתה חושב שאני טמבל?
סתם להשכלה כללית:
א. ממשלה נבחרת מוסמכת לעשות את כל מה שציינת.
ב. הממשלה לא קידמה "מהפכה משפטית" (לצערי). היא קידמה רפורמה משפטית שאין בה מהפכה של ממש. נקווה שבהמשך דרכה היא תזכה לתקן זאת ולבצע מהפכה משפטית של ממש.
ג. אימתי צריך ועדת חקירה קודם למלחמה כוללת?
ד. אנחנו לא ב"מלחמה כוללת", אם כי זה נתון לפרשנות הגדרתית מן הסתם.
ה. מי שפתח את המלחמה ברצועת עזה היה החמאס. ישראל נגררה למלחמה זו.
ו. מי שפתח את המלחמה בצפון היה החזבאללה. ישראל נגררה למלחמה זו.
ז. ככל שאנחנו במלחמה ישירה עם אירן, מי שפתח בה הייתה אירן. ישראל נגררה למלחמה זו.
ח. באף אחד משלושת המקרים האחרונים אין עניין וגם לא אפשרות ריאלית בוועדת חקירה לפני המלחמה. זאת מהטעם הפשוט שכאמור, אנחנו כלל לא התחלנו אף לא אחת מהמלחמות הללו.
ט. ועדת חקירה תקום מן הסתם, בתום המלחמה. איזו בדיוק, את זה הזמן ילמד. היא אגב לא צפויה כנראה להגיש את מסקנותיה לפני הבחירות הבאות. אולי מסקנות ביניים. תלוי בלוח הזמנים שעדיין לא ידוע כרגע.
י. ברשותך לא אשיב על שאלתך בסיפא הדברים. לא נעים.

certified.woke

Well-known member
סתם להשכלה כללית:
א. ממשלה נבחרת מוסמכת לעשות את כל מה שציינת.
ב. הממשלה לא קידמה "מהפכה משפטית" (לצערי). היא קידמה רפורמה משפטית שאין בה מהפכה של ממש. נקווה שבהמשך דרכה היא תזכה לתקן זאת ולבצע מהפכה משפטית של ממש.
ג. אימתי צריך ועדת חקירה קודם למלחמה כוללת?
ד. אנחנו לא ב"מלחמה כוללת", אם כי זה נתון לפרשנות הגדרתית מן הסתם.
ה. מי שפתח את המלחמה ברצועת עזה היה החמאס. ישראל נגררה למלחמה זו.
ו. מי שפתח את המלחמה בצפון היה החזבאללה. ישראל נגררה למלחמה זו.
ז. ככל שאנחנו במלחמה ישירה עם אירן, מי שפתח בה הייתה אירן. ישראל נגררה למלחמה זו.
ח. באף אחד משלושת המקרים האחרונים אין עניין וגם לא אפשרות ריאלית בוועדת חקירה לפני המלחמה. זאת מהטעם הפשוט שכאמור, אנחנו כלל לא התחלנו אף לא אחת מהמלחמות הללו.
ט. ועדת חקירה תקום מן הסתם, בתום המלחמה. איזו בדיוק, את זה הזמן ילמד. היא אגב לא צפויה כנראה להגיש את מסקנותיה לפני הבחירות הבאות. אולי מסקנות ביניים. תלוי בלוח הזמנים שעדיין לא ידוע כרגע.
י. ברשותך לא אשיב על שאלתך בסיפא הדברים. לא נעים.
לא מדובר ברפורמה משפטית, אלא בדפורמה (deform) משפטית, ועל זאת, והלוואי ואתבדה, תאבד המדינה...והאויב חש בזאת...

Harrington

Well-known member
מנהל
לא מדובר ברפורמה משפטית, אלא בדפורמה (deform) משפטית, ועל זאת, והלוואי ואתבדה, תאבד המדינה...והאויב חש בזאת...
אפשר לשחק ולצחוק על ההגדרות כמה שרוצים. אין לי בעיה עם זה. לי אכפת מהמהות. כשרל"בניק צווח את המילים "מהפכה משפטית" אבל אין בכוחו/כישוריו להסביר מדוע זאת ההגדרה הנכונה, הרי שהבעיה היא בדף המסרים ממנו הוא קורא, לא ברפורמה.

אתה בחרת במונח אחר אולם במקביל בחרת שלא להסביר את דבריך אלו ומה לדעתך הופך את הרפורמה ל"דפורמה" או איך שקראת לזה. אם וכאשר תסביר את עמדתך בעניין וכיצד מתוכה הגעת להגדרה הזאת, ניתן יהיה להתייחס עניינית לדבריך. עד שתעשה זאת, כל שמופיע כאן זה סיסמה נבובה ולא מעבר לכך. חבל.

certified.woke

Well-known member
אפשר לשחק ולצחוק על ההגדרות כמה שרוצים. אין לי בעיה עם זה. לי אכפת מהמהות. כשרל"בניק צווח את המילים "מהפכה משפטית" אבל אין בכוחו/כישוריו להסביר מדוע זאת ההגדרה הנכונה, הרי שהבעיה היא בדף המסרים ממנו הוא קורא, לא ברפורמה.

אתה בחרת במונח אחר אולם במקביל בחרת שלא להסביר את דבריך אלו ומה לדעתך הופך את הרפורמה ל"דפורמה" או איך שקראת לזה. אם וכאשר תסביר את עמדתך בעניין וכיצד מתוכה הגעת להגדרה הזאת, ניתן יהיה להתייחס עניינית לדבריך. עד שתעשה זאת, כל שמופיע כאן זה סיסמה נבובה ולא מעבר לכך. חבל.
השתמשת במונח "רפורמה" בלא לציין מהי, גם אם אתה יודע מהי.
מדוע אפוא אתה מתרעם אם אני משתמש במונח "דפורמה" מבלי לציין מהי?

הנה הדפורמה המשפטית...

Harrington

Well-known member
מנהל
השתמשת במונח "רפורמה" בלא לציין מהי, גם אם אתה יודע מהי.
מה לעשות, זאת המילה הרשמית לנושא. מה הקשר ללדעת מהי?
מדוע אפוא אתה מתרעם אם אני משתמש במונח "דפורמה" מבלי לציין מהי?
כי אתה משנה או מבקש לשנות את המונח הרשמי, מה לעשות. ולא רק שאת זה אתה מבקש לעשות, אתה גם מבקש להכניס לשיח מונח שבהכרח שלילי ומצביע על בעיה מסוימת. אך מתבקש שתסביר את דבריך ומסלול חשיבתך. כמובן שאם אינך מסוגל לכך, זה בסדר גמור (וצפוי להחריד). אבל כאמור לעיל, זה ישאיר בס"ה את הגדרתך זו כסיסמה נבובה ולא מעבר לכך.

מכאן ואילך כמו תמיד, לשיקולך.

evglev1

Well-known member
מנהל
יש גבול נו באמת.

תגיד אתה חושב שאני טמבל?
עובדה שרבין ז"ל חשב שאנחנו טמבלים וגם עם פיגועים שלא היו כמוהם באינתיפאדה של שנות השמונים ותחילת שנות התשעים, גם עם העובדה שהמשטרה הפלסטינית שהוא הקים כדי שתילחם במחבלים בלי בג"צ ובלי בצלם, לא נוקפת אצבע נגד המחבלים, גם עם מו"מ עם סוריה המנוגד בתכלית לכל מה שהבטיח לפני הבחירות, וגם המילטריזם של ערפאת "השותף לשלום של אמיצים" הוא דרש שייתנו לו לסיים את הקדנציה ואף כששניים מפלגתו העירו על כך שאוסלו ב' מנוגד בתכלית למה שהבטיח לפני הבחירות ולמצע המפלגה הוא קנה במקומם שני ח"כים ממפלגה יריבה כדי לקדם מדיניות שבגללה איבד שני חברי המפלגה שהיו נאמנים להבטחות הבחירות ולמצע הרשמי של המפלגה. ובניגוד לרמת הגולן שהיה לו קצת מצפון והוא התכוון להביא את ההסכם למשאל עם, בנוגע לאוסלו ב' זה עלה במוחו אפילו.

עובדה שרבין ז"ל חשב שאנחנו טמבלים וגם עם פיגועים שלא היו כמוהם באינתיפאדה של שנות השמונים ותחילת שנות התשעים, גם עם העובדה שהמשטרה הפלסטינית שהוא הקים כדי שתילחם במחבלים בלי בג"צ ובלי בצלם, לא נוקפת אצבע נגד המחבלים, גם עם מו"מ עם סוריה המנוגד בתכלית לכל מה שהבטיח לפני הבחירות, וגם המילטריזם של ערפאת "השותף לשלום של אמיצים" הוא דרש שייתנו לו לסיים את הקדנציה ואף כששניים מפלגתו העירו על כך שאוסלו ב' מנוגד בתכלית למה שהבטיח לפני הבחירות ולמצע המפלגה הוא קנה במקומם שני ח"כים ממפלגה יריבה כדי לקדם מדיניות שבגללה איבד שני חברי המפלגה שהיו נאמנים להבטחות הבחירות ולמצע הרשמי של המפלגה. ובניגוד לרמת הגולן שהיה לו קצת מצפון והוא התכוון להביא את ההסכם למשאל עם, בנוגע לאוסלו ב' זה עלה במוחו אפילו.
שים לב שלא ענית על הרעיון, שזה לא הגיוני לדרוש מהעם ציות אחרי מהלכים כאלה קיצוניים.

רק נתת דוגמה מהעבר שבעצם לא קרתה כי הוא חוסל באמצע.

evglev1

Well-known member
מנהל
שים לב שלא ענית על הרעיון, שזה לא הגיוני לדרוש מהעם ציות אחרי מהלכים כאלה קיצוניים.

רק נתת דוגמה מהעבר שבעצם לא קרתה כי הוא חוסל באמצע.
אם היה הולך לבחירות מוקדמות כנדרש לא היה מחוסל פיזית, אלא רק פוליטית, מבלי להצדיק את הרצח. ובעיקר אני מסכים לא בוחרים כמו ברפובליקת רומא לשנה דיקטטור עם סמכויות בלתי מוגבלות וכאן ל-4 שנים.

למעלה