אנשים (עלפים הוביטים וכו´)- מי אתם?

ארו

New member
אנשים (עלפים הוביטים וכו´)- מי אתם?

אולי תציגו את עצמכם ? שלכם ארו

Elenwe

New member
איך רואים שקראת את הגירסה של לוטם

מי שרוצה לדעת עלי יותר, שיחטט טיפה בפרטים. שיהיה לנו יום כתום!

ארו

New member
ממש לא !

חברה - את שר הטבעות קראתי לפני 14 שנים !!! בגרסה המקורית, האחת והיחידה. לא קראתי עדיין את תרגומו של מר לוטם. אבל, אני בהחלט מסכים עם הערותיו בסילמריליון לגבי הקונוטציה היהודית של "בני-לילת" ולילית עצמה. ומאחר שאני כבר שנים לומד קבלה - אני נמנע מלהשתמש בשם "בלי לילית" . אלף - קשה לי, כי כך הוא כתוב ב-D&D , ושם האלפים הם רק צל צילם של העלפים האמיתיים. אז אני נותר עם "עלף" . ולא, אני בכלל לא מתכוון לדבר על "שדון". ארו

glorfindel

New member
אלנווה, מותר לדון פה על התרגומים?

כי אני עדיין מפוחד מאימת זארן והרב"ז...

ארו

New member
הודעת מנהל הפורום :)

ידידים יקרים ! מותר לדבר על הכל, כולל התרגומים. מצידי - אפשר לדבר על התרגומים לפיניתעתיקה. אבל - הכל בכבוד הראוי למתרגמים ,שלקחו על עצמם משימה אדירה לתרגם מיתולוגיה מורכבת ביותר (וללא פרשנות מוסכמת,כמו היוונית/רומית). דברו חופשי - בצורה עיניינית ומכובדת. כל מי שמתרגם טולקין וחושף עוד אנשים לסופר נפלא זה - הוא אליל נערץ. שלכם ארו - האחד אבי הפורום.

Real Dream

New member
אפשר לראות את זה לפי ביטויים

אבל כמובן שהביטוי "עלפים" שגור בפי רבים. אני השתמשתי בו עוד לפני שקראתי את גירסת לוטם, וכמוני רבים אחרים. לפעמים אפשר לדעת, לפי אנשים שאומרים י במקום אי (כגון אימרהיל - ימרהיל וכו). אבל זה יכול להיות בגלל הסילמריליון או הסל"ן. לעיתים נדירות ניתן למצוא "עצנים" ו"גמדאים" - וזו הוכחה בדוקה ללוטמיסטיות.

Elenwe

New member
לא השתמשת בעלפים עם ע´

כי פשוט מלה כזו לא קיימת. אבל במחקר קטן שערכתי, גילתי שבתרגום של ספרי מורקוק המילה תורגמה כ-אלפים. תרגום חופשי לעברית של המלה Elf הוא פשוט - אלף. אז למה לא להשתמש בו? מה כדי להיות ייחדוי? או סתם כדי להשוויץ?

Elenwe

New member
לא השתמשת בעלפים עם ע´

כי פשוט מלה כזו לא קיימת. אבל במחקר קטן שערכתי, גילתי שבתרגום של ספרי מורקוק המילה תורגמה כ-אלפים. תרגום חופשי לעברית של המלה Elf הוא פשוט - אלף. אז למה לא להשתמש בו? מה כדי להיות ייחדוי? או סתם כדי להשוויץ?

Ranger One

New member
אני אתחיל :)

אני ג´סטין אנג´ל (שם אמיתי) , כחלק מקנוניה בין-לאומית האגודה למד"ב עשו הקרנה חינם של שר הטבעות לחברים בלבד. כתוצאה מזה שראיתי את הסרט התחלתי לפתח אהבה לכל הקשור לשר הטבעות. *ג´סטין מנופף בthe one ring שיש לו סביב הצוואר כרגע* אני מסרב לקרוא את הטירולוגיה כדי שלא תהרוס לי את המשך הסרט. קראתי את ההוביט, עד שגיליתי שהספר גרוע (בערך אחרי הקטע עם גולום). אני כרגע באמצע הסלמירליון, והספר נהדר. אני אחד מאלה ששם בגאווה את הסיכה: "שרדתי את לארפ בן-שמן".

ארו

New member
אותו ג´סטין

מפורום העמותה ? זה שבעד הפרה של זכויות יוצרים ? ברוך בואך !

Envinyatar

New member
פרטים אישיים

שמי הוא גדעון אורבך, בן 28, משפטן במקצועי (בעוד חודשיים, בתקווה, גם בעל רשיון לעריכת-דין). קראתי את טולקין (שר הטבעות + ההוביט) לראשונה (בתרגום הישן והטוב, לא הזוועה הלוטמיסטית) כאשר הייתי בכתה ה´, וזה היה ככל הנראה הספר הטוב ביותר שקראתי אי-פעם. מאז הספקתי לקרוא את הטרילוגיה שוב ושוב פעמים רבות. כמו כן קראתי את הסילמריליון, סיפורים שלא נשלמו ואת "עץ ועלה". גם כיום, אני יכול לומר בבטחון כי טולקין הוא הסופר האהוב עלי ביותר, גם בגלל הרמה היוצאת דופן והעלילה המרתקת, גם בגלל העולם העשיר שלו, וגם משום שבניגוד להארי פוטר וחבר מרעיו, הוא אינו טבול בטפטוף של "פוליטיקלי-קורקט" מתקתק ומאוס. זהו לעת עתה, בערך.

ארו

New member
גדעון ידידי !

הידד לקהילת עורכי-הדין 1 אותו גדעון מפורום מ"ת ופנטזיה של וואלה ? ברוך היה בבואך ! ארו

Envinyatar

New member
כן.

אני אותו גדעון מפורום פנטזיה. האם אני מכיר אותך מהפורום ההוא? (תוכל כמובן לשלוח לי תשובה בדוא"ל).

Nomaed Dominus

New member
נציג את עצמינו...

קוראים לי בוריס, בן 20 ביוני. הרבה מכירים אותי כ-NOMAED בעיקר בסצינת רוק-הכבד בארץ. אני במקצוע מתכנת מחשבים ושאר הדברים שאפשר לתכנת... האמת שקראתי את LotR רק בינואר השנה, למרות שמזמן רציתי. מצאתי את הספר בזמן שהייתי בגרמניה - באנגלית... לא רציתי לראות את הסרט לפני שקראתי את הספר, אז גרמתי לעצמי לקנות את 3 הספרים. מאז גם קראתי את ההוביט (ספר חביב) ואת ה-SILMARILLION.

Nomaed Dominus

New member
דרך אגב,

קראתי את הכל באנגלית. לא אוהב לקרוא בעברית, וקורא לאט מדי ברוסית :) גם בגלל זה אני לא מבין למה לקרוא לאלפים - בני-לילית? מה הפירוש?

ארו

New member
שלום נודד !

האומנם אתה נווד ? בשליחות האל ? מזל טוב על הקריאה - ספר מדהימים כתב בחורנו האנגלי. אני מקווה שתהנה מהפורום ומאיתנו. ואין בכלל ספק שתהנה מהספרים. ארו

Nomaed Dominus

New member
אני לא נווד...

אני לא NOMAD... אני Nomaed... ו-´ae´ זאת אות אחת (æ). אז אני Nomæd :) זה לא נווד, ובשליחות של עצמי... אני הוא האל... אבל ארו הוא האל האמיתי
אין ספק שאני אהנה מהספרים, וכנראה מהפורום :) A Elbereth!

למעלה