אפוטרופסות ומשמורת

מצב
הנושא נעול.

בהליכים

New member
אפוטרופסות ומשמורת

אפוטרופסות ומשמורת
מה ההבדל הפרקטי בין המונחים? אם בהסכם עומד להכתב כי האפוטרופסות על הילדים תהיה משותפת והמשמורת והחזקה של האם ולי תהינה זכויות ביקור (לרבות לינת הילדים בביתי) - האם יש משמעות לכך שהמשמורת הינה בלעדית של האם? אודה על תשובה דחופה. תודה

תשובה

אפוטרופסות ומשמורת
מה ההבדל הפרקטי בין המונחים? אם בהסכם עומד להכתב כי האפוטרופסות על הילדים תהיה משותפת והמשמורת והחזקה של האם ולי תהינה זכויות ביקור (לרבות לינת הילדים בביתי) - האם יש משמעות לכך שהמשמורת הינה בלעדית של האם? אודה על תשובה דחופה. תודה
תשובה
אין סתירה. האפוטרופסות היא מונח רחב יותר ממשמורת וכוללת את מכלול הסמכויות והחובות של ההורים כלפי ילדיהם. לפי החוק, שני ההורים הם האפוטרופסים של ילדיהם והעובדה שחזרתם על כך בהסכם אינה מוסיפה דבר. לעומת זאת ענין המשמורת חייב הסדר כאשר ההורים נפרדים. במקרה שלכם נקבע שהמשמורת תהיה לאם אבל עדיין אתה אפוטרופוס ומעמדך כהורה לא נפגע במאומה.

בהליכים

New member
תודה...ועןד שאלה קטנה...

תשובה
אין סתירה. האפוטרופסות היא מונח רחב יותר ממשמורת וכוללת את מכלול הסמכויות והחובות של ההורים כלפי ילדיהם. לפי החוק, שני ההורים הם האפוטרופסים של ילדיהם והעובדה שחזרתם על כך בהסכם אינה מוסיפה דבר. לעומת זאת ענין המשמורת חייב הסדר כאשר ההורים נפרדים. במקרה שלכם נקבע שהמשמורת תהיה לאם אבל עדיין אתה אפוטרופוס ומעמדך כהורה לא נפגע במאומה.
תודה...ועןד שאלה קטנה...
תודה על המענה המהיר. לאור העובדה שההסכם טרם נחתם, אני מנסה בכל זאת להבין יותר לעומק. באילו מקרים ובמה יהיה מצבי שונה אם נקבע כי המשמורת הינה משותפת? אני בעצם מנסה להבין האם "שווה" לי להתווכח על זה, מתוך הנחה שאני רוצה לשמר ככל שניתן את תפקידי כאב לילדי.

תשובה

תודה...ועןד שאלה קטנה...
תודה על המענה המהיר. לאור העובדה שההסכם טרם נחתם, אני מנסה בכל זאת להבין יותר לעומק. באילו מקרים ובמה יהיה מצבי שונה אם נקבע כי המשמורת הינה משותפת? אני בעצם מנסה להבין האם "שווה" לי להתווכח על זה, מתוך הנחה שאני רוצה לשמר ככל שניתן את תפקידי כאב לילדי.
תשובה
משמורת משותפת פירושה שהילדים ישהו אצל כל אחד מההורים פרק זמן שווה. אם זה "שווה" או לא עליך להחליט בעצמך. כמובן שזה משפיע על גובה המזונות אבל מחייב אותך להיות הורה משמורן על כל הכרוך בכך. השאלה המרכזית היא האם זה יהיה לטובת הילדים.

Ianp

New member
Mishmoret meshutefet...

תשובה
משמורת משותפת פירושה שהילדים ישהו אצל כל אחד מההורים פרק זמן שווה. אם זה "שווה" או לא עליך להחליט בעצמך. כמובן שזה משפיע על גובה המזונות אבל מחייב אותך להיות הורה משמורן על כל הכרוך בכך. השאלה המרכזית היא האם זה יהיה לטובת הילדים.
Mishmoret meshutefet...
I urge you with all my heart - if you have the will, ability and time to devote to your child, try to go for a joint custody (mishmoret meshutefet). YOu can be much more of a father to your child that way. Its not going to be easy because for a few reasons - to my opinion all bad reasons - many judges in Israel do not like such an arrangement but in many Western countries it is now realized that joint custody is the optimal arrangement for children of divorced families. o Bear in mind that if the relationship with your ex is bad, joint custody arrangement becomes even more important!!! But... such an arrangement will require that you and your ex live in the same area - this is vital to such an arrangement. o

מצב
הנושא נעול.
למעלה