אפרופו לשתף... הרגשתם/ן את רעידת האדמה?

tzachy

New member
אפרופו לשתף... הרגשתם/ן את רעידת האדמה?

אני יושב לי מול המחשב... ואז מרגיש שהכסא זז לי קצת. חשבתי בהתחלה אולי זו תנועה לא רצונית(?) של שריר בגופי... (תיאורטית יכול להיות...) או שזזתי טיפה ולא שמתי לב, אבל אחרי שזה חזר על עצמו יותר מפעם... הבנתי שזו כנראה רעידת אדמה. גלשתי לאתר שמעדכן על רעידות אדמה בזמן אמת וכן חיפשתי במבזקים ברשת (וברדיו) וכלום... התקשרתי לחברים אבל הם לא הרגישו... כמה דקות אחרי זה הודיעו והבנתי שאני לא מדמיין

אני מאזור גוש דן, קומה 3.
איך זה היה אצלכם/ן?

tzachy

New member
זה היה יחסית חלש

אני מניח שככל שנמצאים בקומה גבוהה יותר מרגישים את זה יותר.

tzachy

New member
זה בגלל

לפחות לפי מה שמצויין בפרופיל שלך בתפוז, שאת מאזור הצפון ואכן בכתבות שהיו על זה, צויין שהרעידה הורגשה בעיקר בדרום, אבל גם קצת במרכז (כמו שאני הרגשתי).

למה התכוונת ב"יכול היה להיות מגניב"?...

sweet virginia

New member
כן, אני מהצפון

יכול להיות מגניב להרגיש שהאדמה זזה. להיות יציבה ושמשהו אחר ישקשק לו קצת..
זה לא כמו בחו"ל ששם האדמה היסטרית. נראה לי שתזוזה קטנה יכולה להיות מרגשת

tzachy

New member
אני זוכר כמה כאלה

אחת בשנות התשעים (1995. אחרי רצח רבין ז"ל) שהרגשתי היטב במיטה (כמדומני זה היה לפנות בוקר(?)). אני זוכר מנורה על חוט בתקרה שהמשיכה להתנדנד והראתה לי בבירור שזו רעידה... וב2004 בערב כשישבתי על ספה בסלון והרגשתי כמו שמישהו דוחף את הספה מאחורי...

כשזה חלש, אז זו רק חוויה.... הבעיה היא שרעש אדמה ממש חזק (נניח בעוצה 8 ומעלה) עלול למוטט מבנים רבים (אולי גם כאלה שנבנו בהתחשב ברעידות אדמה). לפי מה שקראתי רעש של עוצמה 5 גורם לתזוזה של עשירית המילימטר במרחק של 100 ק"מ. רעש בעוצמה 8 (שהוא מאוד חזק) כבר עלול לגרום לתזוזה של 10 ס"מ במרחק כנ"ל של 100 ק"מ וזה, מסתבר, עלול להיות הרסני.

sweet virginia

New member
נדמה לי שאת זאת של 2004 גם אני הרגשתי

בדיוק הייתי בבחינה באוניברסיטה

tzachy

New member
מקווה שזה לא השפיע

על הריכוז ועל התוצאה בבחינה..
מה למדת (אם זה לא סודי בתפוצת אינטרנט)?

למעלה