אפשר סיעור מוחות
??

אפשר סיעור מוחות ../images/Emo153.gif ??

אני מתחילה לתכנן את השעת סיפור - הצגונת הראשונה שלי. יש לי כמה שאלות טכניות: כדאי לתכנן בובות מקל? בובות כפפה? בובות עם פה נפתח? מה יהיה לי קל יותר להפעיל?. איך אני מתארגנת כשיש כמה דמויות? איך מחליפים ביניהן? איפה נמצאות הדמויות שלא משתתפות בדיאלוג הספציפי? (מקווה שהשאלה ברורה). בטח יהיו לי עוד שאלות
אבל זה להתחלה ... תודה רבה רבה !!

הכי קל להפעיל בובות כפפה ובובות פה

ואותן גם אפשר להפעיל שתיים בבת אחת. אבל להחלפה מהירה אולי הכי טוב בובות שולחן. בובות שולחן שבנויות טוב (עם רגליים/טוסיק יציבים ומשקולות בתחתית אפשר פשוט להשאיר יושבות/עומדות על הבמה ביחד וכל פעם להפעיל את זו שיש לה תפקיד. גם בובות פה שבנויות כך שאפשר להכניס את כף היד במהירות וללא עזרת היד השניה אפשר להחליף מהר ולהחליט אם משאירים אותן על הבמה או "מאחורי הקלעים" (למשל מאחורי השולחן/פרגוד שעליו את מציגה). אפשר גם ליצור אביזרי במה - כסאות, עמודים וכו' מיוחדים עם ווים או אמצעי אחר שיעזור להחזיק את הבובה במצב "טבעי" כשלא נוגעים בה. אבל צריך להיזהר-בובה שנמצאת על הבמה ולא נגעו בה יותר מחצי דקה הופכת למתה ומאבדת אמינות. דרך אגב- אני ממש ממש ממליצה לך בחום לקחת את הקורס המרוכז של בובות הגרב בחנוכה כי אילן יסביר את כל עקרונות ההפעלה הבסיסיים הנחוצים להצגונת ראשונה.

אחלה טיפים../images/Emo24.gif תודה רבה רבה

לא תיכננתי להכין עד כדי כך המון עזרים אבל אני מניחה שאותם עזרים ישמשו אותי שוב ושוב. אגב, כמובן שאגיע לקורס המרוכז, הרי שלחתי לך ולאילן בקשה אישית לקיים קורס כזה בחנוכה, אז שלא אבוא ?!

למדת איך מספרים סיפור?

לדעתי את צריכה לבחור סיפור שאין בו הרבה משתתפים ולסדר את סדר הכניסה והיציאה. לדוגמא:הבית של מיץ פטל. חלק 1 על הבמה הבית ,עץ גבוה שיח רחב. האריה פוגש את הג'רפה. יותר קל בהתחלה להשתמש בבובות מקל. הם משוחחים בינהם והולכים ביחד לבית,מתחבאים מאחורי עץ ושיח וכו'. חלק2 הארנב יצא ועכשיו את לא מפעילה את האריה והג'ירפה אלה משמיעה קולתיהם. לקטנים את יכולה להראות את התמונות של יתוש?נמר?צפרדע?וכן הלאה. חלק 3 הם נפגשים שלושתם והתחרות ריצה היא מסביב ובין הילדים. את משלבת מוזיקה מתאימה חזרות ואת מסודרת. אולי תספרי איזה סיפור בחרת? נטע

בחרתי את הסיפור "מדוע לתרנגול

כרבולת אדומה" . כדי לא להכביד אני יכולה להתרכז ב3-4 חיות חווה מלבד התרנגול. אשמח לרעיונות לגבי תפאורה/ עזרים. תודה רבה רבה

לכל הגולשים הסמויים הגיע הזמן ש-

שתכתבו משהו. כייצד הפםורום יתפתח ויצמח אם רובכם תשבו בצד. קדימה להתעורר בובנאים ענו לחגית המקסימה.

למעלה