אקוריום מחוץ לבית

sagife

New member
אקוריום מחוץ לבית

בביתי הנמצא בבירת הנגב (ב"ש) יש חצר קטנה ומוצלת. יש לי פינה חביבה בה ניסיתי לגדל ירקות למאכל אולם בגלל מחסור בשמש ישירה העסק לא עלה יפה. שאלתי האם ניתן למקם אקוריום בחוץ למרות הבדלי הטמפ בין יום ולילה? ברור לי שככל שהאקוריום גדול יותר כך טמפ המים תשתנה פחות בעקבות הטמפ החיצונית אך עדיין קיימת השאלה האם ישנם דגים שישרדו את הקיץ וכמו כן את החורף הדרומי, ובנוסף מה לדעתכם הגודל המינימלי שעלי לתכנן? בתודה על העצות שגיא

dz108

New member
שאלה קשה.

דגים טרופיים צריכים שהאקווריום יהיה בטמפ' של 22-27 מעלות (בערך); זה אומר חימום בלילה, וקירור ביום. החימום הוא לא בעיה, הבעיה הרצינית זה הקירור. אם כי שווה לעשות ניסיון, אפשר למלא קנקן מים עם טרמוסטט בפנים ולשים בחוץ ע"מ לראות את ההבדלים בטמפ' (כל מה שיהיה נכון עבור כד קטן - יהיה נכון עבור אקווריום, בשל העובדה שציינת שהטמפ' ישתנו פחות).

אורי-

New member
למה אק'?

אפשרי בהחלט בריכה. אגב , בקנקן הטמפ' ישתנו בקיצוניות , ככל שיש יותר מים הטמפ' ישתנו פחות. בבריכה אפשר לגדל בעונה הזו הכל כמעט , גם ציכלידים ומשריצים , ועם תחילת העונה הקרה לקבל עשרות של צאצאים. בחורף דגי קוי וזהב יוכלו להשאר שם ללא שום חשש. אם זה מעניין אני אוכל לתת לינק לגבי בניית בריכות דגים. בגדול העסק הבסיסי די זול , הכל מבוסס בניה עצמית , צריך יריעה לבריכה , וראש כח חזק מספיק , בהתאם לנפח המים בבריכה (יש ראשי כח המיועדים להתמודד עם בריכות - מחוץ לבית + המון ג'יפה בקרקעית). את הפילטר אפשר ורצוי לבנות לבד .

sela v

New member
בריכה במרפסת

האם ידוע לך על מישהו שבנה בריכת דגים במרפסת (המרפסת בגודל של 50 מ"ר)?

duel

New member
ידוע לי על מספר אנשים

השאלה היא האם אתה רוצה להתייעץ איתם? לרוב במרפסות או גגות יוצרים בסיס מוגבה (ע"י אדני רכבת/סלעים וכו') מכסים אותו ביריעה וזוהי הבריכה - לפעמים יותר נוח ליצור משטח מוגבה מאשר לבצע חפירה. גירסה נוספת היא, בניית משטח דק (עץ/פרקט) עם חיתוכים מעוצבים שמתחתם מניחים אדני רכבת ויריעה וזה פשוט מרשים - אתה בעצם מגביה את רצפת המרפסת ויוצר בריכה - מאפשר גם יצירת גשרון (ואף אפשרות להסתיר מהעין מערכת פילטרציה מותאמת). יש הרבה דוגמאות באתר זה, ואם תרצה טלפונים להתייעצות (שלח מייל) בברכה, דודי

sagife

New member
אורי שלום

ותודה על תגובתך. למה אקוריום? - מקום!! גינתי מרוצפת ברובה והשטח שאינו מרוצף אינו מתאים לבניית בריכה (הוא ממוקם בשמש הישירה והקופחת של הנגב...) מעבר לכך אני חושב שאקוריום הרבה יותר יפה מבריכה (לא??) במיוחד בשל העובדה שבבריכה רואים את הדגים רק מלמעלה ואי אפשר ממש להתבונן ולעקוב אחריהם. מבחינת שינוי בטמפ' המים- ברור לי שככל שיש יותר מים כך התנודתיות בטמפ' תהיה קטנה יותר, ואני חושב שאני אפילו יודע לחשב זאת , שאלתי היא מה טווח הטמפ' המקסימלי (הבדלי יום לעומת לילה) שדגים יוכלו לעמוד בו? מעבר לזה האם יש בעיתיות מיוחדת במיקום האק' מחוץ לבית. תודה שגיא

C O L T

New member
קודם כל שלום לכולם

אני חדש כאן בפורום, החדש בעצמו, אני COLT, מנהל פורום האופנועים, ובין היתר גם חובב דגי אקווריאום למיניהם, ובמשך השנים זכיתי לגדל מינים רבים, ואפילו התרבו הדגים אצלי לא פעם, כיף גדול כשלעצמו. אז עכשיו אחרי שהצגתי את עצמי, לעניין האקוריאום בחוץ, יש לי כזה, לא גדול במיוחד, 50 ס"ם אורכו, בחצר מוצלת היטב, ובלי חימום כלל, אבל יש לי דג מתאים לתנאים, ציכליד כנרת קטן, לא בטוח לגבי הסוג המדוייק, דג עמיד ביותר שמסתדר טוב בתנאים הספרטניים. דגים אחרים לא מסתדרים איתו, הוא אוכל את כולם, אבל צמחים יש לו, וכמה סלעים. הביעה היחידה בחוץ זה השמש, כמה צל שלא יהיה, תמיד יש קצת יותר מדי ולכן המים הופכים ירוקים מהר יחסית. במקום לבזבז חשמל, להשקיע בהעברות כבלים מסוכנות, וליצור בעיות עם חום\קור, בחר דגים מתאימים ועמידים, כמו דגי זהב או קוי צבעוניים, אם האקווריאום גדול מספיק אין להם בעיה עם שינויי טמפ', קומפרסור אוויר פילטר גם לא חובה, כל עוד לא צפוף מדי, ואת החלפות המים קל לבצע, אני תמיד משתמש במים הישנים להשקיה של הצמחים הקרובים.

למעלה