אשמח לעזרתכם

אורora

New member
תגידי לי עם כשרונות כאלה את מביאה לטיולים

כח"פ

catנוע

New member
אני מסכימה איתך

אני יכולה להבין מאיפה באה המילה 'כפיה' אבל אני ממש לא מתחברת אליה. המציאות היא המציאות, היא 'נכפית' על כולנו, אף אחד לא בוחר במשבר הכלכלי הנוכחי, אבל יש לנו בהחלט בחירות איך להתנהל בו. אני רואה את היחידנות באותו אופן - הילדה שלי לא בחרה במצב אלא אני בחרתי עבורה (וכאן אני ממש לא מתחברת למילה כפיה) והיא תבחר את הדרך שלה להתמודד איתו. במקרה הזה הסמנטיקה כן עושה את ההבדל.

אופירה10

New member
../images/Emo45.gif

אמנם המילה כפייה קשה לי, אבל היא, אין מה לעשות, מדוייקת. מסכימה עם כל מילה ומילה שדפנה כתבה.

תלוי

בעיני מי, כמובן. התגובה באה להבהיר עד כמה כל מציאות היא כפיה בדיוק באותה מידה.

אורora

New member
לא היא לא מדויקת

היא בחירה של מילה שמכניסה קונוטציה שלילית לבחירה ביחידנות. בעולם שלי אין לה מקום.

אורקה39

New member
../images/Emo45.gif לכל מילה

בנוסף, נראה לי שיש התמקדות קצת מיותרת במילה "כפיה" בכל הדיון הזה. נכון זו מילה עם קונוטציה שלילית אז מה. בקונטקסט של מה שכירלי ניסתה להבהיר (כפי שאני הבנתי) הכוונה היא לכך שזה מצב נתון עבור ילדינו שאותו לא בחרו ואם נודה על האמת רובנו גם לא בחרנו בו כאופציה ראשונה.

יתכן שהמשמעות המילונית

"אינוס, הכרח, אילוץ, אונס, חיוב, הפצרה, הכנעה, הכרחה, הכרעה, אכיפה, הפעלת לחץ" יצרה תחושה שרגשות סוערים מסתתרים מאחורי התגובה של כירלי? מי יודע.

אורקה39

New member
יתכן שהיא יצרה את התחושה

ואולי בגלל שיש רגישות יתר. בכל מקרה מהיכרות אישית עם הכותבת יכולה להעיד שהתגובה אינה סימן לרגשות סוערים בעניין.

אורora

New member
אורקה יקירתי

הדיון הוא על המילה "כפיה" מעבר לזה אין פה חילוקי דיעות. אם לא ניתמקד במילה כפיה אז הדיון הזה לא קיים.

למעלה