אתגר לחברי הפורום - משימה מרתקת

אתגר לחברי הפורום - משימה מרתקת../images/Emo70.gif

בוקר טוב! היום בבוקר, בדרך לכאן, עלה לי רעיון שרציתי להציע לכם. אם נתחיל להריץ אותו, אני בטוח שנגיע לדברים מעניינים מאוד! תוך כדי קריאת כל הודעות הפורום (כן, אני קורא את כולם
), שמתי לב שיש כאן הרבה קשרים חבויים: למשל, יש כאן כמה חברים שקשורים למשפחת יפה; משפחת יפה קשורה לבעל הלבוש, שקשור איכשהו למהר"ל מפראג, ושם - אם אני זוכר נכון - מתחבר גם איפשהו הבעש"ט, שלפחות שניים מחברי הפורום טוענים שהוא נמצא גבוה, למעלה, בעץ שלהם. שלא להזכיר את משפחת הורוויץ הענפה שהוזכרה כאן רבות וכו´ וכו´ וכו´... בקיצור, אני מציע לנסות לחבר את הקשרים הללו. המטרה הסופית היא, שנציג עץ שיופיעו בו כמה שיותר חברי פורום. מעבר לאתגר ולקוריוז, נוכל ככה לסייע האחד לשני, להבין יותר טוב כיצד לחפש שורשים - וממש לראות את הכל מתחבר. איך מתחילים? 1. שלב ראשון - עץ התחלתי יופיע בפורום, זמין לכולם. נניח, מישהו מהחברים שמצא קשר בינו לבעש"ט או למישהו אחר. 2. כל אחד שמוצא שהוא מתחבר לעץ הנ"ל איכשהו - יזין ל - GenoPro את הנתונים מנקודת החיבור ועד אליו. הקובץ יישלח אליי, ואני אחבר אותו לקובץ הקיים. 3. אם מישהו מצא קשר בינו לבין חבר פורום אחר, אשר עדיין אינו מופיע בעץ הקיים, או שמצא קשר מעניין נוסף שעשוי לפתוח קשרים נוספים - הוא יזיןגם כן ל - GenoPro ויישלח אליי, ואני אצרף אותו לקובץ הראשי כעץ נוסף. ככה, נתקדם לאט לאט - ונגלה את הקשרים החבויים בינינו
הצעות, הערות והכי חשוב: נתונים - יתקבלו בשמחה. מי יודע לאיזה עץ נגיע
בהצלחה לנו, ארנון

ומי יהיו הראשונים להתחבר../images/Emo35.gif

מעניין מי יהיו השניים הראשונים שיצליחו לחבר עצמם באבל משותף... ארנון

ספרן

New member
להתחבר לאן ?

הצעתי היא להכניס את "שדרת" העץ המרכזית של רבני אשכנז, בה מופיעים המהר"ל, הרמ"א (איסרליש) , ר´ עקיבא איגר ועוד. אם תרצה אשלח לך סריקה של העץ מהספר של "אגודת משפחת איגר" , או מהספר של צאצאי ה"תוספות יום טוב" (אם אצליח לראות לאן הוא נעלם לי). ישנה רק בעיה של גירסאות שונות לכל עץ וכן של נישואים תוך משפחתיים. בעיה נוספת - יש לי מספר ספרים שבהם אלפי שמות בכל אחד - למי יש כוח להכניס אותם ? יש לי עוד משהו לומר. אני לא רוצה להכנס לפוליטיקה ולרדת לרמה של הפורומים של אקטואליה. אני רק רוצה לומר (על פי קריאתי בעיתוננות החרדית) , שבציבור החרדי כבר מתארגנים לרישום "ספר יוחסין מרכזי", ואת בעקבות החלטת בג"ץ, שהחליטה מיהו יהודי לפי דעתם...

מעיון בספר "אוצר הרבנים" אפשר ללמוד

שהרעיון ליצור ספר יוחסין כבר קיים ועובד מאות שנים. אין בכך כל חדש! כדאי שנתחיל בכך שמישהו כאן ימתח קו ישיר ממנו לאחד מן הרבנים שסביר שרבים הם מצאצאיו, למשל: הבעש"ט, המהר"ל, בעל הלבוש וכו´. ארנון

zazaza

New member
תוכנה

לניהול עצי יוחסין, מעולה אם יורשה לי להגיד והאתר שלה : http://www.genpro.com/

yoavep

New member
איך בדיוק יוצג העץ?

הרעיון מעולה ! אך איך בדיוק יוצג העץ? אני משתמש ב-genopro ויש לי סה"כ 400 שמות שמתפרשים על 10 עמודים (מאוזן). איך נציג עץ של אלפי אנשים?

zazaza

New member
ישנו קומפיילר

מעולה, שממיר קובצי GEDCOM על מנת ויהיה ניתן להציגם יפה ברשת.מצ"ב קישור

לא מדובר באלפי אנשים

אני לא מתכוון שנציג פה את כל העצים של כל חברי הפורום, אלא רק את החלקים שמחברים אנשים מכאן. למשל, אם גם אני וגם אתה צאצאים של הבעש"ט, אז נצרף כאן רק את הקו שמוליך ממני אליו וממנו אליך. השלב הראשון יהיה לחבר כמה שיותר אנשים כאן. כל אחד לעצמו, לאחר מכן, ישלים את הפרטים שקשורים למשפחתו. עצים משפחתיים אפשר להציג באתרים פרטיים, כמו שעושים רבים מחברי הפורום (יש קישורים בדף הקישורים). ארנון

למעלה