אתם יודעים

בהההה

New member
אתם יודעים

אני רוצה להתאבד ואני מכירה הרבה אנשים שרוצים להתאבד ואחת הסיבות שבגללה אני לא מתאבדת זה כי אני לא רוצה להכאיב לסבתא שלי בלה

בהההה

את יודעת, אמר כבר איתן, ובצדק שזהו לא פורום תמיכה לאלו שרוצים להתאבד כי כאן האנשים , על בשרינו סבלנו את התוצאות של הרצון ההרסני הזה וכל הודעה כזו מכאיבה לכולנו שוב אין פה הכשרה, לאף אחד , לתמוך בך אולי , מה אני יודעת אבל רק רוצה להגיד לך שאת ח ו ל ה האבדנות היא מחלה לכי לרופא.

מאיה.

New member
הכאב אינו מחלה.

אדם השרוי בכאב כה גדול, עד כי הוא מוכן לקחת את חייו בידיו, הוא לא אדם חולה. הוא אדם במצוקה, שאיבד תקווה. הכאב אינו מחלה. אני מבינה שכואב לך על אובדן מישהו קרוב, אך כאב זה לא אמור להפוך לכעס כלפי אוכלוסיה של אנשים בעלי מחשבות אובדניות. זה לא הוגן, וזה לא נכון. רופא לא יעשה אף אחד מאושר, ולא יגרום לאף אחד ``להחלים``, כי מהכאב לא מחלימים. את הכאב מסלקים ע``י אהבה ותמיכה, לא ע``י גירוש והדבקת און קין על מצחו של האדם.

לא חמודה

אבדנות היא מחלה הכאב קיים בכולנו, ברמות אלו ואחרות כל אחד צריך תמיכה ואהבה והבנה אבל הרצון, והמסוגלות לקחת את חייך היא מחלה אבדנות היא מחלה ואת חולה תאמיני לי, תשאלי אנשים שנרפאו מזה, ואין זה אומר שעדיין אינם אנשים כואבים או רגישים אלא שהם הבריאו אבדנות היא מחלה. תביני הכאב עצום, כל אחד מסיבותייו הוא, וקשה לחיות איתו מי כמוני יודעת אבל בשום שלב אסור לחשוב על סיום החיים זה איננו פיתרון, זו מחלה.

ועוד משהו

ברגע שהבנתי את זה היה לי קל יותר לקבל את מותו של בעלי כי אצל כולם זה אותו הדבר הסימפטומים זהים, התחושות דומות, הסיפור ממש תפור זהה כמו סימפטומים של מחלה התנהגות המתאבד.. ברגע שהבנתי את זה ידעתי שאין מה לכעוס עליו שזה לא היה הוא זה לא הוא שבחר לעזוב אותי ואת ילדייו זה לא הוא שהעדיף למות על פני להיות כאן בשבילינו, לתמוך, להקשיב, לפרנס, לעזור, לשמוח, להיות, לחבק, לעשות אהבה, לקחת לחוגים.. זה לא הוא שלא רצה אותי יותר זה לא הוא שהסיר אחריות מילדייו זה לא הוא שאהב את עצמו יותר מאשר אותם זה לא הוא. זו המחלה.

מאיה.

New member
זו עדיין לא מחלה.

בלי לבקר, רק מביעה דעה - לדעתי המחשבה שמחשבות אובדניות הן מחלה, עוזרת לך לקבל את מות בעלך. אולי את באמת מאמינה שיש מחלה כזו. את טועה. זו לא מחלה. יש אנשים שלא מגיעים למצב של רצון למות, או נסיון לקחת את חייך בידך, אך זה לא הופך את השאר לחולים. הכאב, אני חוזרת, אינו מחלה. כל לכל תופעה יש לכאב סימפטומים, אך את זה אפשר להגיד גם על עוגת גבינה, שיש לה סימפטומים. היא מתוקה, משמינה, לבנה. לכל דבר יש, אך זה לא הופך את זה אוטומטית למחלה או משהו בסגנון. מחשבות אובדניות לא נובעות ממחלה, יש מה שנקרא דכאון קליני, שהוא באמת מחלה, אך רצון למות כתוצאה מכאב בלתי נסבל הוא אינו מחלה בשום אופן. כשיש חום, הולכים לרופא, מקבלים כדור והחום יורד. כשכואב ורוצים למות, הרופא לא יעזור. כדורי הרגעה או פרוזאק וחבריו הם למחלות נפש, ואובדנות או המונח שנתת לזה, אינו מחלת נפש. הוא רצון אנושי ומובן לסיים את הכאב, בכל דרך אפשרית. גם אם זה אומר למות. בעלך אמנם לא חשב על דבר, אך זה לא בגלל מחלה. כי אין מחלה בשם אובדנות ואין דבר שכזה. אני מאמינה שהכאב עיוור אותו ולכן הוא לא חשב בבירור, אך זה לא עושה אותו חולה, או את ``בהההה`` או אותי, או כל אחד אחר. כמעט כל אדם שואף למוות בנקודה מסוימת בחייו, יש כאלו המממשים אותה. אין זה הופך אותם לחולים. מאחלת לך רק טוב.

אבדנות

זו מחלה אני לא המצאתי את המונח את פסיכיאטרית? כי אני, בשיחות רבות עם פסיכיאטרים, שמעתי אותה לא אחת והם, הרופאים, השתמשו במונח זה שוב ושוב תארו את הסימפטומים דרכי הטיפול תאור המחלה אבדנות היא מחלה.

על ה``אובדנות``--מקור ראשון

לא למדת פסילוגיה וגם לא פסיסיאטריה ע``י מרצים נוקשים באוניברסיטה, למדתי את זה עליי.. אולי זאת מחלה אולי זו הפרעה, אבל זה דבר של חיים ומוות...וזה דבילי לדעתי לדוש בעניין של אם זו מחלה או לא, אובדנות זה אובדנות. נקודה. זה דבר קשה לאובדני ולמשפחתו, ואולי לעולם. אפילו אני לא מבינה מה אני מנסה לכתוב אבל אולי תסינו משהו מזה

איתן ג

New member
האם הכאב מחלה?

האם הכאב מחלה? אינני מחווה דעה . איש איש באמונתו יחיה . הדבר החשוב לנו הנותרים הוא איך לשרוד. כל אחד מנסה להקל את המשא הנורא הזה ומקבל אני כל גישה של שכנוע עצמי ובלבד שלא תזיק לזולת. לכן מקבל אני דברי האלמנה הכחולה ככתבם וכלשונם ואינני חולק ויוצר ויכוח האם התאבדות היא מחלה או לא. אנחנו חווים את התוצאה וחובתנו כלפי עצמנו וילדינו לנסות להמשיך את רצף החיים . אין טעם לויכוח הזה איננו אנשי מקצוע ברפואת הנפש . לך האלמנה מחזק אותך במאבקך כי נשארת לבד להתמודד עם קשיי הנפש והיום יום . אלמנה לבעל שהתאבד צריכה גם לפרנס כלכלית וגם לנסות להתרומם ולהעניק לילדים אמא וגם אבא שאיננו.

למעלה