אתמול בצאלים

Dtiup

New member
תקשיבי

בשבילם זה הרבה יותר מכמה חוקים.. התנך. זה לא שהם לא מבדילים בין טוב לרע- הם מבדילים והומואים זה רע כי ככה התנך אמר- זו לא הדרך האמיתי של האדם- ההומו שוגה בזה שהא הומו.. קיצוניות או לא, בכל דבר זה יהיה, אם תנסי לשנות את כולם לא יהיה שום דבר מיוחד בעולם וכולם יהיו דומים- זה לא ככה ולא יהיה כך בחיים- וככה אלוהים רצה שזה יהיה. יש ככ הרבה זרמים בכל דת- תמיד יהיו חילוניים- מסורתיים- חסדים- ברסלבים-דוסים וכ'ו כו' כמו שיש בראסטה עם השנים כל אחד רואה דברים אחרת מן התנך ומפרש אותם אחרת וככה נוצרים זרמים.(לא בדיוק אבל במקרה הזה אפשר לתאר את זה טיפה כך). אז תביני זה לא שהם הרעים ואת הטובה- ולא ההפך, הם פשוט רואים משהו שאת לא רואה כי את לא מאמינה בו זה הכל.

xXx Shiraz xXx

New member
מעולם לא אמרתי שאני הטובה

אבל לא הבנת אותי לגמרי.. זה די פשוט ללכת אחרי כל מילה ומילה בתנך, ככה החיים מוכתבים לך - מה מותר ומה אסור. אבל זה לטפשים. בני האדם במאה ה21 יודעים שמלבד התנך אלוהים נתן לאדם גם את היכולת להבחין בין טוב לרע ואם לפגוע בבני אדם רק בגלל האוריינטציה המינית שלהם נראה להם לגיטימי - זה דפוק. כיום כבר עשו מחקרים ויודעים שהומוסקסואליות זה דבר מולד. במהלך הלידה יש עודף מהורמון מסוים וכך יוצא שהתינוק הנולד נמשך לבני מינו. זה לא שהם בוחרים להיות שונים מכולם או משהו קיצר אני חושבת שמי שאשכרה שונא הומואים כי "ככה כתוב בתנך" עושה ראש קטן זה לא אנושי וזה גזעני להחריד............ צריך קודם כל להיות בן אדם עזוב מאמין או לא מאמין... להיות בנאדם. אם אתה פוגע בבני אדם כמוני וכמוך, ואפילו אם זה במחשבה- יעני חושב שהם נחותים ממך... איבדת צלם אנוש. זה לא חייב להגיע לכדי הרג של הומואים. אבל לשמוע שירים שקוראים לשרוף את כולם, לצעוק להם "הומו" ברחוב או כל מיני דברים כאלה...זה גם מחריד. והכי עצוב שהמוזיקה הזו נגד הומואים היא בעיקר רגאיי הקשר בין ראסטפרי לרגאיי הוא מובהק, ודווקא בתרבות שיהא כל כולה ONE LOVE ONE BLOOD לא מתייחסים שווה לבני אדם...

DuBsYs

New member
שים לב להבדל

שכל אחד יאמין במה שהוא רוצה, אבל כל עוד אתה מסתייג מההומואים אבל לא קורא לפגוע בהם פיזית או מטיל על כולם חרם חברתי זה לגיטימי ברגע שאתה לוקח את התפקיד של אלוהים ומחליט לפגוע באנשים אחרים רק בגלל שאורך החיים שלהם שונה משלך זה גזענות! תזכרו מה קרה בגרמניה לפני 58 שנים, עלה מנהיג שטען שלפי אמונתו צריך לשרוף את ההומואים, היהודים והצוענים. השאר הסטוריה...

DuBsYs

New member
אופס התבלבלתי עם החישובים

רק למען הדיוק ההסטורי, היטלר עלה לשלטון בשנת 1933 לפני 74 שנים והמלחמה התחילה לפני 68 שנים ב1939

Dtiup

New member
בקשר לז אתה צודק

אף אחד לא צריך לקחת את החוק לידיים.

K C

New member
ידוע שלסיזלה הסתובב הראש

תפסו אותו שנה שעברה עם סליק מלא ב-אמ 16, אקדחים ושאר אמצעי לחימה. חוץ מזה שהדיסקים האחרונים שלו די גרועים ושנאת חינם זה דבר אדיוטי

Dtiup

New member
לא, 4 אלמנטים.

לא דיברתי על הקשר, דיברתי על ההיפהופ בתור תרבות מלאה.

Dtiup

New member
אם זה מכוון אליי

לא עניין של קטנוניות פשוט הטעות הזו חוזרת על עצמה. כמו שיגידו משהו שגוי על ראגיי לסוגיו אתה תתקן. למה לקחת את זה קשה. בחיית עיוני=)

SouLion

New member
אחינו היקר

בעולם הרגאיי יש מלל לא פחות קשה ולא פחות קללות מאשר בהיפ-הופ, אולי אפילו יותר. במיוחד היום, הדי ג'ייז בג'מייקה היום כבר הגיעו לרמות חולות (אני אישית נהנה מזה אז אין לי טענות) ציינת שאתה בחור של רוטס מיוזיק. מקובל לגמרי. אבל בתור בנאדם שמגביל את עצמו לסגנון מוזיקה אחד (פחות או יותר אחד, לא נלך על הדקויות של מודרן רוטס, רוקסטדי וכו') צפויה לך אכזבה כמעט בכל דאנס שתלך אליו. ונראה לי שההבנה דווקא צריכה לבוא ממך. אם אתה נעול על סגנון אחד אל תצפה שזה רק מה שינגנו לך בכל מקום. לדעתי, תפתח קצת את הראש. גם אם אתה לא נהנה לשבת בבית לשמוע היפ-הופ ודאנסהול, תנסה לפחות ללמוד לאהוב או סתם לזרום עם זה כשמנגנים את זה במסיבות בכל מקרה לשאלתך אם מתחברים לזה. אני מאוד מאוד אוהב כשסוליקו מנגנים. הם יודעים את העבודה, יש להם טעם טוב, הם נותנים בראש ומביאים אחלה וייבז. ברור שיש תקלוטים יותר טובים או פחות טובים. עם יותר רגאיי או פחות רגאיי. כמובן שגם אני יותר נהנה בסטים שלהם כשיש יותר רגאיי. מה גם שזה מגוון ומושך קהל מכמה סגנונות מוזיקה שונים וקהל של סגנון מסוים יכול להחשף ככה גם לאחר וגם להנות מהסטייל שלו. וכן, אקסום שורפים את המדינה והגיע כבר הזמן שזה יקרה כבוד Soul-J

ZeusMan

New member
מממ...

א. אני לא מבין למה אתה נהנה מקללות ומהגישה האלימה הזאת... ב. אני הרבה יותר מודרן או ניו רוטס מאשר פאונדיישן וזה גם מה שאני מנגן בסטים שלי, ותאמין לי אפשר להסתדר בלי דאנסהול היפ הופ ושאר ירקות, בבניית סט שירקדו אותו... ג. אני מודע לכך שאין מספיק שירים שמניעים את הגוף בצורה רצינית בניו רוטס והפאונדיישן, אבל זה לא אומר שלתוך מסיבת רגאיי צריך להכניס היפ הופ. הקהל שבא לשמוע אותך צריך להבין מראש שאתה מנגן רגאיי ואתה מנגן במסיבת רגאיי ואם לא מתאים לו רגאיי שילך למסיבת היפ הופ, ככה הוא לא צריך "לסבול" מהניו רוטס ששמים בטיפטופים... כשאתה מנגן היפ הופ בא קהל שלא מבין מה אתה עושה כשאתה מרים מצית למשמע לוטן פייה פאנטן מוג'ה או כל אמן רוטס אחר, וזה מוריד מהצבע של המסיבה, ברגע שהקהל שלך מפוצץ בחובבי רגאיי אני מאמין שתרגיש הרבה יותר בבית. אני מבין שאם לא ינגנו היפ הופ זה יגרום לירידה בכמות הקהל אבל ככה זה יבנו קהל יותר אמין למקורות... תודה על התגובה בכל אופן סולג'יי אני מקווה שיש לך מה להוסיף.. דרך אגב בגלל שאני מאמין שאפשר לטפטף היפ הופ (לא אלים) לתוך סט אני אמליץ על שיר שאני שם בקביעות שמזכיר קצת היפ הופ... תומר יוסף - אני רוצה לזוז ואני מקווה להשיג גם את הדואט של באסטה וקורטני החדש Dangerous bad boy RMX

SouLion

New member
answa

א. וואלה נהנה מזה מה אני אגיד... man ah bad man ;) לא סך הכל אחי זה חלק מהחבילה לטעמי העולם הוא לא כולו שלום ואהבה, ואלוקים (וכולנו גם) יודע שבג'מייקה ממש לא. להפך כל הצורך והעוצמה של השירי קונשס האלה באים דווקא בגלל המציאות הזאת, אחרת המחאה לא הייתה כל כך חזקה. אבל המציאות הזאת קיימת ואיתה גם המוזיקה. ואני כן מתחבר לבאדמאן טיונז ולסלקנס. נכון אני לא מסתובב לך פה עם אקדחים ואני לא בעד אלימות אבל הגישה והוייבז...בכל מקרה זה נושא קצת יותר מורכב, זה לא לפה. ב+ג+הכל - תשמע ת'אמת איפשהו גם אני הכי אוהב קונשס ומודרן רוטס (הכי אוהב, אבל לא רק) וישמצב דווקא שכן אפשר להרכיב דאנס שלם על זה, יש מספיק טיונים מרקידים ובאמת שאני מתגעגע לסאונד של לפני כמה שנים טובות, לחומר הישן של סיזלה וכו' אבל חבל סתם להגביל את עצמך ואת ההנאה שלך בדאנס. בכל מקרה לא שמעתי את סוליקו אף פעם טוענים שהם מנגנים רק רגאיי, ורוב האנשים מכירים את הסטייל. אתה כתבת גם שבגלל איך שסבו נראה או התלבש, אני לא זוכר בדיוק מה רשמת (אני מאמין שתסלח לי על הניסוח הלא מדוייק) חשבת שהוא ינגן רגאיי - אח שלי מי שעשה את הטעות זה אתה, ממתי שופטים בנאדם לפי המראה? אתה לא ממש טעית סבו באמת לא פראייר בקטע של הרגאיי (ממש ממש לא פראייר) הוא וקוטי בנו רידימים מדהימים בג'מייקה ויש לו סלקשן בנזונה של טיונים, אבל עדיין...להסיק לפי איך שהוא נראה? בקשר לזה שהם נגנו במסיבת רגאיי, אני מאמין שהזמינו אותם לנגן ואני מאמין שהמארגנים אם הם הזמינו אותם ידעו מה הם מנגנים אז אם כבר לשם האצבע שלך צריכה להיות מופנת (דגש על האם כבר). אם הקהל לא מבין למה אתה מדליק מצית כשיש טיונים שורפים? אחינו אנחנו רגאיי קרו, אכפת לנו באמת אם אנשים מבינים או לא? אם הם רוצים לעשות פרצוף? הצד שלי שמתחבר לדאנסהול אומר tell em fi suck off dem madda ולהפך אולי הקהל של ההיפ-הופ יקלוט את הקומץ של הרגאיי נגנב מטיונים וידלק על הרעיון ויזרום גם ואולי גם יחפש אחר כך את השירים האלה ואולי תבנה ככה עוד קהל לרגאיי. בכל מקרה אחינו לסיכום. יש כל מיני דאנסים וכל מיני סגנונות מוזיקה אז יום אחד אתה בדאנס עם היפ-הופ ודאנסהול ויום אחר רגאיי כזה או אחר. נחמד לגוון, יש מספיק מקום זמן ודאנסים לכל הסגנונות. סתם ככה אני אוסיף לך כמה המלצות של היפ-הופ שלדעתי איכותי יש גם קצת השפעות של רגאיי. תשמע אולי תתחבר ותאהב boot camp click o.g.c heltah skeltah promoe da bush babees killah priest sunz of man afu-ra poor righteous teachers אני מאמין שאת כל החבורה של קומון, מוס דף, טאליב קוולי, דה רוטס וכו' אתה מכיר זה מה שעולה לי ככה לראש, אם בא לך לחפש ולהגיד לי אחר כך אם נהנית אני אשמח. לחברה של בוט קאמפ קליק (סופר-גרופ שמאכלס בתוכו כמה להקות וראפרים מעולים) יש שירים עם איקה מאוס, קאטי ראנקס, בוג'ו ועוד לפרומו (ראפר משוודיה) יש שירים עם אנטוני בי, וורד 21, בושמאן, גוסט, דאוויל, קייפלטון, אסאסין דה בוש בייביז זה הרכב של שני ראפרים ודי ג'יי ששר ראגא והרשימה ממשיכה check it one love soul-j

ZeusMan

New member
אוקיי...

שמע, אני מאוד מעריך את זה שאתה משתתף בדיון... לגבי זה ששפטתי את סאבו לפי המראה שלו, זו אכן טעות, ואני מצטער על כך, אבל אי אפשר להסתיר את זה שאנשים מתלבשים בצורה מסויימת כדי להגיד משהו על עצמם, במודע או לא במודע... אבל לגבי השפה החריפה שמשתמשים בה בדאנסהול אני לא יכול להסכים עם החיבה שלך אליה... אני מאמין שדברים כאלו מחלחלים, ולמילים יש כח עצום, ואני מתקשה לקבל אנשים שאלימות היא שפתם... מצטער שדיברתי איתך כמו במיכתב צבאי עם ה-א,ב,ג שלי הרגשתי שזה קצת הציק לך
תרגיש טוב, ושיהיה לך יום טוב..

K C

New member
איך חזרתי אחורה

ליום שאני פגשתי את קילה פריסט עצוב שבקושי הצלחתי לדבר מרוב התרגשות
בקטנה

your arms too short to box with god

בהחלט ראפר ענק שעשה דיסק מטורף וזהו! אבל עדיין גדול.. עוד במומלצים: masta ace - Acknowledge מתוך Disposable Arts, אולי אלבום הקונספט הטוב בהיפ-הופ אי פעם

SaBaGMaN

New member
אם גם אני יחזור אחורה..

שנת 2003 ניראה לי הראפר שאתם מדברים עליו,קילה פריסט הגיע עם עוד בחור יהודי ששמו ראמדי לקיו בבאר שבע..! בזמנו ידעתי בעיקר רגאיי,לא אמרו לי המון השמות האלה,אבל אהבתי את מה שהם עשו שם!

למעלה