באמת מעוניינת לשמוע את דעתכם

באמת מעוניינת לשמוע את דעתכם

האם אתם באמת מאמינים שאפשר לחיות עם בן זוג אחד כל החיים? האם זה אנושי לצפות מבן אדם לא לאהוב, לחשוק, לרצות אף אחד אחר במהלך כל הנישואים? הרי חיים רק פעם אחת, למה לא להפיק את המיטב, למה להפוך את החיים לשגרה..? תשתדלו לא לענות בציניות, זה ממש מסקרן אותי...

ShirShir

New member
באמת שאלות מאוד מעניינות../images/Emo45.gif

"האם אתם באמת מאמינים שאפשר לחיות עם בן זוג אחד כל החיים?" כן. אנשים רבים עשו זאת לפניי ואפילו נהנו מזה. אז אני מאמינה שכן. "האם זה אנושי לצפות מבן אדם לא לאהוב, לחשוק, לרצות אף אחד אחר במהלך כל הנישואים?" כן. בדיוק כמו שבן הזוג מצפה ממך, מאמין בך וסומך עליך באותו נושא. "הרי חיים רק פעם אחת, למה לא להפיק את המיטב, למה להפוך את החיים לשגרה..?" אפשר להפיק את המיטב ולעשות את החיים מעניינים גם עם בן זוג אחד. אם אנו בוחרים פרטנר שאנו אוהבים, מקבלים ו"באותו ראש" שלנו, אז אותו פרטנר יתאים גם לשלב השיגרה וגם לשלב השבירת שגרה. בין אם זה יהיה להכניס ריגושים וחידושים לחיי הזוגיות, לחדר המיטות ולחיים בכלל.

ShirShir

New member
../images/Emo8.gifזה כמו ה"ויכוח" הזה ../images/Emo26.gif

האם עליי לאהוב את מה שהשגתי, או להשיג את מה שאני אוהב
זו נקודה למחשבה

ואם נמשיך בקו הזה...

האם אחרי שהשגתי את מה שאני אוהב עלי להיות מרוצה, או להמשיך לחפש הלאה משהו עוד יותר טוב?

אני חושבת שזה תלוי באדם

למשל מתחום אחר - יש אנשים שיחיו כל החיים באותו בית, עם אותו ריהוט וישנו את המינימום האפשר. ויש אנשים שיחליפו דירות/רהיטים וכל מה שאפשר בתדירות גבוהה. ואפשר גם באמצע (ואני חושבת שרבים מאיתנו נמצאים שם) - לחיות עם מישהו ברמת סיפוק כזו או אחרת, לא מדהים כמו באגדות אבל גם רחוק מלהיות נורא ולחשוב אם היה לי מישהו אחר, מושלם. אבל זה כמו לפנטז אם הייתי זוכה בלוטו. הכל נשאר בגדר דמיונות. ואני אישית - החלום שלי זה לחיות כל החיים עם אותו אחד ולהיות מאושרת איתו עד כמה שאפשר (כשאני יודעת שאושר מוחלט בלתי אפשרי). לא רוצה לחפש את הבלתי מושג. יש לי מישהו שאני אוהבת אותו והוא אוהב אותי. ודייני

seeyou

New member
האם זה "אנושי" ?../images/Emo6.gif

לכול משחק יש חוקים משלו! מי שלא מבין אותם או לא רוצה אותם שלא ישחק! המסגרת לא מתאימה לכולם! יוסי

Miss פטל

New member
../images/Emo20.gif../images/Emo20.gif../images/Emo20.gif

האם אתם באמת מאמינים שאפשר לחיות עם בן זוג אחד כל החיים? כן, בהחלט אפשר
כשאני רואה זוגות קשישים, מחזיקים ידיים, מחובקים ונראים כאילו הם עדיין צעירים ומאוהבים לדעתי זה כל כך יפה, וזה מעלה אצלי הערצה לאותם אנשים שיודעים איך להישאר חברים טובים ואוהבים לאחר כל כך הרבה שנים
האם זה אנושי לצפות מבן אדם לא לאהוב, לחשוק, לרצות אף אחד אחר במהלך כל הנישואים? אנחנו באמת, אנושיים, לכן קורה לא פעם שכן-מתאהבים, חושקים, רוצים מישהו אחר..לדעתי חשוב פשוט לדעת להיתרחק מאותם אנשים(כלפיהם מתפתח רגש).

yupy9

New member
אנושי? - לגמרי!

(אבל זה לא הופך אותך לפחות או יותר אנושי אם אתה לא מצליח בכך...) אפשרי? - כמעט ולא... צריך מבנה אישיותי מאוד מאוד מסויים כדי שזה יצליח לך... למרות שנישואין היא מעשה מאוד שכיח יש מעטים שבאמת מסוגלים לזה... וזה לא עניין של אמונה- אני רואה את זה אצל ההורים שלי על בסיס יומיומי... ואגב אני לא אומרת את זה מתוך התנשאות (לא שאני יכולה לדעת מה צופן לי העתיד...) אבל יש תכונות אופי שיכולות להגדיל לך משמעות את הסיכויים ל"הצלחה" + קצת מזל שאף פעם לא מזיק

ראם5

New member
לדעתי לא.

צר לי להישמע לא נחמד, אבל אני לא חושב שזה אפשרי. למרות שיש כמה זוגות שכן חיים ככה, אבל זה נדיר. זה נצחון החינוך והעמידה בציפיות על הטבע. בני אדם הם לא בעלי חיים מונוגמים. זה הציווי התרבותי שעושה אותם כאלה בניגוד לרצונם. אבל אף אחד לא קם ואומר אני לא מונוגמי ושכולם יקפצו. ליתר דיוק, היו שניסו אבל ברוב המיקרים זה לא נגמר טוב. הלחץ החברתי, מובל על ידי הנצרות והיהדות החבויות (גם אצל חילונים מובהקים) לא מאפשר לאנשים להמשיך לחיות בזוגיות מתחלפת לעיתים קרובות מדי, בלי להחתים אותם בסטיגמה של לא נורמלים. לאחרונה זה קצת משתחרר, אולי בגלל העצמאות הכלכלית של הנשים.

רוקירו

New member
צודק...אני רוצה לעלות נקודה נוספת ש

אני מרבה לחשוב עליה: הרעיון ה"רומנטי" שאנחנו קולטים לתוך החיים שלנו ומשליכים על ההבנה שלנו לגבי מערכות יחסים בא בעיקר (לא רק, אבל לדעתי זאת ההשפעה העיקרית) מהטלויזיה. תמיד מצחיק אותי לראות איך מציגים מערכות יחסים בסרטים ובסדרות טלויזיה. הנשיקה בסוף הסרט. הרי יש משהו שבא אחרי הנשיקה, לא? או שזאת כל הפואנטה של מערכות יחסים - ההבנה שאני רוצה את הבן אדם, המרדף, הנשיקה, ואולי איזה "אוהב/ת אותך" בסוף. ומה עם כל השאר? מה עם ההתלבטויות בסגנון של: "הוא מתאים לי? יש לנו תחומי עניין משותפים? מה עושים בסופ"ש? זה מוקדם מדי לשכב?? ועוד ועוד...." איפה זה???? במקרה הטוב מעלים את השאלות הכי בנאליות ומגיעים למסקנה מאוד מהירה..... עצוב שבחיים האמיתיים זה לא ככה!!!! או שבעצם.... אם זה היה ככה, היינו משתעממים לגמרי. ואז לא היו לנו פורומים כמו - רומנטיקה, בינו לבינה, סקס, זוגיות, ועוד. בקיצור, קל להאשים את התקשורת. אבל אנחנו אלה שיוצרים אותה. אז כנראה שאנחנו אשמים. זהו. כדאי שאני אלך לישון לפני שארד לגמרי מהפסים ואתחיל לבלבל את השכל. לא שלא עשיתי את זה עד עכשיו. לילה טוב.

open space

New member
רוקירו, דווקא כתבת מאוד יפה

צריך לבדוק איך את ביום, אבל כנראה שהלילה מיטיב עמך במיוחד...

רוקירו

New member
כנראה שאתה צודק

כי שוב לילה. ואני שוב פה! ובקשר לכתיבה - אני לעפמים קוראת הודעות של אנשים (שנכתבו בכל שעות היממה) ונדהמת מהיכולת המילולית שלהם, שלי היא חסרה קצת. אני יכולה לעבור על כל דבר שאני כותבת פעמיים ולשפץ, אבל פשוט אין לי כוח.

יווווווווווווו

גם לי יש ילדה שנולדה ב 19/01/03 והיא אהבת חיי. ולשאלתך לא אני לא מאמינה שאפשר לחיות עם בן זוג אחד כל החיים אלא עם אתם מתנהלים בשני יקומים מקבילים או שפשוט נהנים ממאסר עולם. וזה לא נאמר בציניות

למעלה