בבקשה עזרה

שלום
נשואה + 1
מתמודדת עם אוסידי מגיל 14 בערך שמתבטא בטקסים פיזיים של ספירות/נגיעות וכו..
לאחרונה התחילו לי מחשבות נוראיותתתת שלא היו לי של פגיעה בילדה האהובה שלי..
שאני לא אוהבת אותה, שלא בא לי להיות אמא, שהיא מפריעה לי, שכל החיים היא תלויה בי וזה מפחיד אותי ובגלל כל הדברים האלה אני אפגע בה או בעצמי חס וחלילה.
כתוצאה מכל זה נהיו לי רגשות שליליים כלפיה שזה הדבר שהכי הכי מלחיץ אותי וגורם לי לחשוב שאולי זה אמיתי חס וחלילה.
כמובן שהמצב מכניס אותי לדכאון, עצבות, ייאוש, תחושת מחנק.
לא יכולה להסביר כמה קשה לי ורע לי.. במיוחד במהלך היום, בערב סביר יותר. והרגשות אשם הורגות אותי.
כרגע מטופלת בלוסטרל 200 וחצי טרזודיל. בהתחלה קצת עזר ועכשיו לא.
בבקשה תעזרו לי מה קורה פה? האם למישהו קרה משהו כזה?
תודה!

DOCTOR W H O

Member
מנהל
שלום
נשואה + 1
מתמודדת עם אוסידי מגיל 14 בערך שמתבטא בטקסים פיזיים של ספירות/נגיעות וכו..
לאחרונה התחילו לי מחשבות נוראיותתתת שלא היו לי של פגיעה בילדה האהובה שלי..
שאני לא אוהבת אותה, שלא בא לי להיות אמא, שהיא מפריעה לי, שכל החיים היא תלויה בי וזה מפחיד אותי ובגלל כל הדברים האלה אני אפגע בה או בעצמי חס וחלילה.
כתוצאה מכל זה נהיו לי רגשות שליליים כלפיה שזה הדבר שהכי הכי מלחיץ אותי וגורם לי לחשוב שאולי זה אמיתי חס וחלילה.
כמובן שהמצב מכניס אותי לדכאון, עצבות, ייאוש, תחושת מחנק.
לא יכולה להסביר כמה קשה לי ורע לי.. במיוחד במהלך היום, בערב סביר יותר. והרגשות אשם הורגות אותי.
כרגע מטופלת בלוסטרל 200 וחצי טרזודיל. בהתחלה קצת עזר ועכשיו לא.
בבקשה תעזרו לי מה קורה פה? האם למישהו קרה משהו כזה?
תודה!
היי אהובה.
אם אינני טועה (כי לצערי אני לא מאבחנת) אבל לי נשמע שאת סובלת מאוסידי של חשש מפגיעה באחרים ואולי שילוב של דיכאון אחרי לידה.
אוסידי של פגיעה או יותר נכון פחד מםגיעה באחרים הוא אחד האוסידי המייסרים. יש לך מחשבות טורדניות ופחדים כמו את הולכת לפגוע באנשים היקרים לך מכל.
אבל תני לי להרגיע אותך בזה, זה בדיוק אומר ההיפך.
לאוסידי יש קטע להתלבש על הפחדים הגדולים ביותר שלנו ולהעצים אותם לרמה מטורפת. זה שאת מפחדת לביתך או לפגוע בביתך רק מראה ההיפך, כמה את אוהבת אותה וחוששת שיקרה לה משהו.
תאמרי לי, היית אצל פסיכיאטר או מטפל? קיבלת איבחון אם את סובלת מאוסידי ודיכאון אחרי לידה?

היי
תודה על התגובה!
אני מאובחנת לocd מגיל 14 בערך.. פשוט לא היו לי מחשבות מסוג כזה אף פעם אלא התבטא בדברים אחרים..
הילדה שלי בת שנתיים וחצי אז זה לא דיכאון אחרי לידה.. אחרי הלידה הייתי קצת מדוכדכת.
יש קשר בין האוסידי לרגשות השליליים ופחד שאני לא אוהבת אותה?

DOCTOR W H O

Member
מנהל
היי
תודה על התגובה!
אני מאובחנת לocd מגיל 14 בערך.. פשוט לא היו לי מחשבות מסוג כזה אף פעם אלא התבטא בדברים אחרים..
הילדה שלי בת שנתיים וחצי אז זה לא דיכאון אחרי לידה.. אחרי הלידה הייתי קצת מדוכדכת.
יש קשר בין האוסידי לרגשות השליליים ופחד שאני לא אוהבת אותה

היי
תודה על התגובה!
יש קשר בין האוסידי לרגשות השליליים ופחד שאני לא אוהבת אותה?
לאוסידי יש נטייה להתלבש על החרדות והפחדים החזקים שלנו ולהעצים אותם. כמו אדם שחרד אם נעל את דלת הבית או לא, בדרך כלל יקום פעם אחת לבדוק את זה או בכלל לא כי יסמוך על עצמו שנעל. בן אדם אם אוסידי יבדוק שוב ושוב כי החרדה אצלו במצב כזה גבוה שאפילו שהוא רואה שהוא נועל כרגע את הדלת יש לו פחד שאיך שהוא זה לא נעול מספיק ובסכנה להפתח.
זה רק הגיוני שהאוסידי יתלבש על הפחד הכי גדול שלך, את אמא ואמא טרייה ואין אמא שלא חושבת לפעמים "אני אוהבת את הילד שלי? אני לא אוהבת?". גם בין בני זוג, משפחה, חברות טובות יש רגעים שהצד השני מתסכל אותך או אתה נעלב ממנו בטעות ומגיעות רגשות שלילים לאותו צד, ומי כמונו יכולות להבין שילדים לפעמים לא רק גן שושנים😆
זה רק אומר שאת חווה רגשות נורמלים כמו כל אדם אבל האוסידי הופך אותם לחרדה לפחדים גבוהים והתעסקות על זה מסביב לשעון כשבמצב רגיל היית מתעכבת על המחשבה או הרגש הזה גם לשניה וחצי ואגזים ואגיד דקה.
אוסידי לפעמים מתחלף עם השנים באוסידי אחר, או נוסף לאוסידי שהיה, זה טיבעי לחלוטין

למעלה