בבקשה עזרתכם ...

afoonaa

New member
בבקשה עזרתכם ...

היי , אני בת 25 מת"א עברתי לפני כשנה מהצפון ואני גרה עם בעלי ( נשואה חצי שנה ) בבית הוריו . אני לא מכירה כאן בת"א אף אחד אין לי בכלל חיי חברה . אני עובדת במשרד בת"א עם אנשים מבוגרים ממני בהרבה שאין לי שום תחומי עניין משותפים עימם . בעלי הוא סטודנט וגם עובד בנוסף ככה שהוא לא יכול כל הזמן לבלות איתי זמן משותף וחוץ מזה אני לא חושבת שאני צריכה להיות תלוייה בו יותר מדי . כשאני חוזרת מהעבודה אני לא יוצאת כמעט בכלל מהבית חוץ מכה יציאות עם בעלי . הבעיה שלי שאני לא מצלחיה ליצור קשרים חדשים עם אנשים אין לי בעיה תקשורת בין אישית כי אני בן אדם די נוח וקל מאד להסתדר איתי . אבל כשאני אפילו פותחת סתם בשיחה בתור בבנק לדוגמה אז אנשים די חשדניים כלפיי (לא ברורה לי הסיבה ) אני לא יודעת היכן למצוא קשרים חדשים או אולי חברים ( נקרא לזה בשם האמיתי) . זה משהו שקשה להודות בו אבל אני מרגשיה שחיי עוברים בשיעמום . אני חייבת להדגיש שלא מדובר ביחסיי עם בעלי כי הוא מדהים ויש לנו קשר מעולה אבל אני רוצה שיהיו לי תחומי עיניין שלא קשורים אליו דווקא אודה על עזרתכם afoonaa

ענבל כהן חמו

מאמנת אישית בכירה ומדריכת מאמנים מוסמכת
מנהל
תחומי ענין משותפים

נשארתי עם הטעם של המשפט הזה - איפה תוכלי למצוא אנשים עם תחומי ענין משותפים לך? אילו תחומי ענין יש לך?

האלי

New member
איך אפשר לעזור לך?

נדמה לי שאני שומע המון דברים בבקשה שלך. אבל הנסיון לפעול על בסיס הנחות שהן בתחום הנדמה לי ש... ברוב המקרים יביא תוצאות לא רצויות. ולכן אני שואל איך אפשר לעזור לך? מה בעצם את מבקשת?

Yifat Shemesh

New member
עדיין לא מאמנת אבל..../images/Emo26.gif

זה באמת יכול להיות קצת מאיים שמישהי בתור לבנק פותחת איתך בשיחה, כשממש לא בא לך, ואת/ה רק ממהר/ת לסיים עם הבעסה של הבנק ולעוף משם. לדעתי הפיתרון הוא: א. להבין מה הם תחומי התעניונך (אומנות, תיאטרון, מחשבים, מכון כושר, what ever) ולהתפתח בתחום. באותו תחום תמצאי אנשים שבטבעיות תתחברי איתם. חוגים, פורומים וכו'.. ב. תני לזה זמן. הכירי בערכך ותקבלי את זה שזה לוקח זמן לרכוש חברים. ההכרה והקבלה של העניין + עשייה שלך בתחום תגרום לך להכיר חברים בלי לחץ..

תחומי עניין...

צהריים טובים, נסי להפעיל במקרה שלך "חשיבה תוצאתית": בהנחה שאת כבר נמצאת בעמדה החברתית הרצוייה, הסתכלי סביבך ונסי להגדיר אילו סוגי אנשים מקיפים אותך? מיהם החברים שאת רוצה שיהיו לך? האם באמת זה הגבר המבוגר שעומד בתור בבנק? האם זה הנער שמנסה להתחיל איתך בים? לכשתאפיני את סוג האנשים הזה, נסי ללכת צעד אחד אחורה, ולשאול את עצמך - היכן את עשוייה לפגוש אותם? האם חשבת ללכת ללמוד משהו כתחביב ותוך כדי כך להכיר חברים חדשים? או אולי סדנא מענינת. בכל מקרה, המחשבה כי חברים חדשים "ימשכו" אלייך מבלי שום יוזמה מצידך היא בעייתית. אם תמשיכי ללכת מהעבודה לבית, ומהבית לבנק, מבלי ליזום שום חברויות חדשות, חברויות חדשות לא יהיו לך... יש משפט שאומר - אם תמשיכי לעשות מה שעשית עד היום, תקבלי את התוצאות שקיבלת עד היום. תחשבי על זה, בברכה, דודי צמח Reflection

afoonaa

New member
תודה אנשים

אולי באמת אני אתחיל לחפש משהו שמעניין אותי ואם אני באמת אתחיל לשנות אולי משהו באמת ישתנה האם אני אוכל להתייעץ בכם כשיהיו מכשולים? תודה מראש

למעלה