בגלל קאדפי ובן-לאדן - מתבייש בדת המוסלמית

בגלל קאדפי ובן-לאדן - מתבייש בדת המוסלמית

שנים שטפו לנו את המוח על הישראלים הרעים, ועכשיו כל מי שיש לו קצת שכל בראש רואה עד כמה הדמוקרטיה בישראל טובה יותר מכל מה שהיה וגם שיהיה בארצות ערב אני חושב שאם ישאלו כאן רבים, הם לא רוצים מדינה פלשתינית אלא להמשיך להיות תחת שילטון ישראל, תחת החמאס לכולם ברור איזה שחיתות יש, ואיך נסבול, כל מי שנמצא היום בשילטון לא מייצג אותנו אלא את אירן וסוריה השאלות שלי באמונה התחילו אחרי הפיגוע בתאומים, הייתי ילד, אבל מאז אני כבר לא גאה להיות מוסלמי, אחרי כל מה שראיתי עם מה שקורה בלוב, החלטתי סופית, שאני פורש מהאיסלם יצא לי קצת לקרוא מאמרים שמפריכים את הקוראן, בגדול אני כבר לא מאמין בשום דת, אבל אני מחפש כרגע מידע שיעזור לי להסביר לאנשים שלהיות נוצרי זה יותר טוב נתחיל בזה שהאיסלם הגיע הרבה אחרי הנצרות וכל סיפורי ישו שמובאים בו - מראים שמוחמד באמת לא ידע לקרוא כמו שהוא מעיד על עצמו אני לא מצליח ומתקשה למצוא קישורים למידע כזה ועל היתרונות של להיות נוצרי - חוץ מזה שאתה לא נחשד יותר כמחבל ולא חי בן חיות אדם

תסלח לי

אבל לא תמיד, והרבה פעמים גם אין, קשר בין דתו של אדם להיותו אדם טוב והגון. זה דבר ראשון. דבר שני, יש לא רק מאמרים שמפריכים את הקוראן אלא גם מאמרים המפריכים את הברית-החדשה ומאמרים אחרים המפריכים את התנ''ך. אם הסיבה שלך לעזוב את האיסלאם היא הגיונית, עדיף אולי שתשאר ללא דת בכלל כי את כולן אפשר להפריך. ואם טענתך לטובת הנצרות היא קדמותה לאיסלאם - אז שני דברים: א', כיוון שהיהדות קדמה לנצרות ולאיסלאם למה שלא תבחר בה? ו ב', היותו של משהו או מישהו קודם למשהו או מישהו אחר אינה הופכת אותו לחכם יותר או צודק יותר. אם אתה מחפש עצה, ואם יותר לי להציע לך אחת, הייתי מציע לך לחפש ולמצוא את כל הטוב שיש בדתך המקורית (אולי גם אצל הסופים והדרווישים), ואם אתה נחוש בכל זאת לנטוש את האיסלאם - לו אני במקומך הייתי כבר נשאר ללא דת בכלל. אפשר להאמין באלוהים ולאהוב אותו מבלי שתצטרך להיות חסיד של דת ספציפית ואפשר גם להיות אדם טוב והגון ללא דת בכלל

למעלה