בדיקה קלורית

בדיקה קלורית

בצעתי בעבר בדיקה קלורית שהראתה שהצריכה שלי במנוחה 1800 קלוריות. אני כחודש ימים אוכלת תפריט של בין 1500-1800 קלוריות -מבצעת פעילות אירובית ומשקולות ונשארתי באותו מקום. א. האם יתכן שהעלתי מסת שריר (קודם לא התעמלתי במשקולות) ב. האם אני יכולה לרדת ל1200 קלוריות -האם זה יפגע בחילוף החומרים. ג. האם בתוך המסגרת הקלורית עדיף להפחית בפחמימות ולתגבר חלבונים. אשמח לקבל תשובות -אני מתחילה להתייאש לעבוד כל כך קשה ולא לראות תוצאות.

קלי קלוריות

שלום רב, א. על מנת לבדוק אם עלית במסת שריר היה צריך לבצע מדידת הרכב גוף - בדיקה של משקל ושל אחוזי שומן. כך יכולת לבקר את מקור השינוי כי המשקל לבדו לא מספק מידע מלא ב. 1200 קלוריות יוצר גרעון של 600 קלוריות ביחס לחילוף החומרים במנוחה. אם אתה מוסיפה גם את ההוצאה הקלורית מפעילות הרי שהגרעון הקלורי יהיה גדול מידי! בגדול, צריך לייצר גרעון של עד שליש מסך הצריכה במנוחה אם את רוצה לרדת בכמות השומן. אבל כמובן צריך לקחת בחשבון את כמות הפעילות כי אחרת הגרעון יהיה גדול מידי. הגרעון צריך להיות מורכב מצמצום קלורי ומהגברת פעילות ג. לגבי פחמימות וחלבונים והיחס ביניהם אני מציע להתייעץ עם דיאטנית ספורט בהצלחה!

למעלה