בדיקות מעבדה חסרות

eldad_5

New member
היי סיימתי לבנות בית פרטי, וחסרות לי 2 בדיקות מעבדה (ק\כלונסאות+ריצפת ממ"ד...).
מה ניתן לעשות?
אני לא מתכוון להרוס ולעשות קדיחות בשביל זה...
תודה!

רשר

Well-known member
מנהל
מה ניתן לעשות?
תודה!
האחריות על השלד שלך נמצאת אצל מתכנן הקונסטרוקציה/מהנדס - פנה אליו

בינא

Member
מה ניתן לעשות?
תודה!
אתה חתום על חברת הבדיקות.
צלצל אליהם ובקש העתקים של מה שחסר לך.
במידה והבדיקות תקינות תוכל לתת את התעודות ולסגור עניין.
במידה וכתוב שלא תקינות, עליך לשלוח את תוצאות הבדיקות כדי לידע את המהנדס הקונסטרוקטור שחתום בהגשה על המבנה,
כי יש לו אחריות על כך עד שהוא מת(!), כדי לבקש ממנו לבדוק ואז יש 3 אפשרויות:
1) הוא יאשר בחתימתו שלמרות שבזמנו הבדיקות לא היו תקינות, עם חלוף הזמן* הן תקינות והוא מאפשר בחתימתו את הגשתן ;
*בטון הוא חומר שמתחזק בעקומה אינסופית לאורך השנים.
2) במקרה של אובדן הבדיקות במחשבי חברת הבדיקות, עליה לבצע בדיקות חוזרות על-חשבונה
2.1. אם הבדיקות החוזרות תקינות, יש לידע את הקונסטרוקטור ;
2.2. אם הבדיקות אינן תקינות האחריות היא על הקבלן המבצע ובאמצעות הקונסטרוקטור יש לברר אם הייתה בעיה עם הבטו שסופק, בעיה שהקבלן יצר בשטח כמו עיכוב בשפיכת הבטון או שפיכה שאינה תקינה וכיו"ב ורק אז לתת הנחיות מה לעשות על-חשבון הקבלן המבצע.
3) לא יאשר וידרוש בדיקת גלילים = ידרוש מחברת הבדיקות לבצע קידוחים באלמנטים הנדרשים ואז שוב יש כמה אפשרויות:
3.1. לא ניתן לבצע בדיקות חוזרות ביסודות, עליו לתת פיתרון הנדסי לבצוע על חשבונכם ;
3.2. ניתן לבצוע והתוצאות לא יצאו תקינות, ראה סעיף 2.

מקווה שבמקרה שלכם זו רק תקלה של חברת הבדיקות, שהבדיקות יצאו טובות ויש להן אותן במחשב.

eldad_5

New member
תודה
אבל מה קורה אם בכלל לא הזמנתי אותם לבדירות האלו? כלומר קבלן המפתח לא קרא להם ביום של היציקות וכו'. האם גם אז אני יכול לדרוש מהמעבדה לעשות בדיקות?

בינא

Member
תודה
אבל מה קורה אם בכלל לא הזמנתי אותם לבדירות האלו? כלומר קבלן המפתח לא קרא להם ביום של היציקות וכו'. האם גם אז אני יכול לדרוש מהמעבדה לעשות בדיקות?
אחד התנאים לקבלת היתר בניה, היה לחתום עם חברת בדיקות, לכן בטוח שילמת על בדיקות מראש.
אחריות קבלן השלד של 100% הייתה להזמין אותם לקחת בדיקות וייתכן שכך הוא עשה והתוצאות אצלו או אצל המהנדס*
*המהנדס הגיע לבדוק לפני יציקות היסודות, הרצפה, קירות ותקרת הממ"ד (או תקרת ק"א כולל הממ"ד?
* הקבלן שלך היה קבלן רשום? אם כן, בטוח שהזמין את המהנדס ואת חברת הבדיקות...
* גם למהנדס לא קראתם לבדוק כדי לאשר את היציקות?
אם לא רשום ולא עבר ביקורת מהנדס, המתכנן ההנדסי לא יחתום לכם על כלום לפני שיבוצעו בדיקות "גלילים"**
**קידוחים מדגמיים באלמנטים הדורשים בדיקה כדי לקחת לבדיקות חוזק במעבדה של חברת הבדיקות איתה חתמת על חשבונך!
אם היה מהנדס ולקחו בדיקות, והמהנדס יחתום או חתם כבר, בקש ממנו לבקש את תוצאות הבדיקות (שהוא אישר) או העתק תוצאות הבדיקות.

למעלה