בדיקת קולונוסקופיה

בדיקת קולונוסקופיה

שלום, רציתי לשאול האם יש חובה לבצע את הבדיקה בהרדמה? אני דיי חוששת מהרדמה ומעדיפה להמנע מזה.

קולונוסקופיה

קולונוסקופיה היא בדיקה לא הכי נעימה בעולם! בודקים את הרקטום, מעי גס ולפעמים נכנסים למעי דק סופי. אבל היא בדיקה הכי טובה לשלול ממצאים שפירים, סרטנים וכו.
בזמן הבדיקה (סליחה על הפרטים) המצלמה נכנסה למעי ומנפח ושותף כדי לראות עוד יותר טוב. יכול לגרום נפיחות בבטן ואי נוחות עד כאבים. אז בגלל זה בדרך כלל מקבלים סדציה (sedation / הרדמה קלה) בזמן רופא גסטרו מבצע את הבדיקה. זאת אומרת שזה לא הרדמה כללית ואין צורך שמכשיר עוזר לך לנשום (כמו בניתוח), פשוט במשך הבדיקה ואחרי הבדיקה לא זוכרים שום דבר ולא סובלים מכאב.
יש אנשים שמעדיפים להיות ערני בזמן הבדיקה לראות אותה אבל אם את שואלת אותי הייתי מעדיף לישון ולא לסבול או לזכור שום דבר. הסיכונים הם מינימליות וכל רופא גסטרו לפני שהיא או הוא יכול לבצע את הבדיקה חייבת להיות מומחה בסדציה כדי לשמור אל המטופל/ת.
מה הסיבה אצלך לקולונוסקופיה?

אני סובלת מדימום מפי הטבעת

כנראה שלא מדובר בטחורים. זה מאוד מלחיץ אותי. אני גם נגד הרדמה. פוחדת לא להתעורר.

קולונוסקופיה / דימום רקטלית

בהחלט זה מפחיד לעבור הרדמה אבל אני רוצה להרגיע אותך וחוזר שוב ומספר שלא מדברים על הרדמה מלאה או אפילו חלקית. מדברים על סדציה שסה"כ אומר שאת ממשיכה לנשום בכוח עצמך. את ערני לחלוטין אבל מטושטשת והחומר עוזר שאת לא זוכרת את הבדיקה. כמובן אפשר לבצע את הבדיקה ערני ללא טשטוש בכלל. גם כן אפשר קודם קול לעשות קולונוסקופיה וירטואלית (לראות תשובה קודם שלי על זה) שאין צורך לסדציה בכלל.
היית אצל פרוקטולוג ועברת בדיקה כולל אנוסקופיה או רקטוסקופיה? הם בדיקות שבודקים את האנוס (עד 5סמ פנימי) והרקטום (עד 20סמ בפנים), בלי צורך להרדמה שיכולים לעלות על אבחנה?

למעלה