בדיקת DNA

מצב
הנושא נעול.

yuvalb33

New member
בדיקת DNA

בדיקת DNA
אני גרוש ואב לשני ילדים. מזה כשנתיים שלוש, מכל מיני סיבות, מנקר אצלי ספק לגבי הבן השני שלי , האם הוא שלי. רציתי לדעת , האם מבחינה חוקית , מותר לבצע בדיקת DNA ? או שחייבים את אישור בית המשפט לשם כך ? ואם צריך אישור, אזי באילו תנאים מקבלים אותו ? אם הבדיקה נעשית ללא אישור , האם היא קבילה ?

תשובה

בדיקת DNA
אני גרוש ואב לשני ילדים. מזה כשנתיים שלוש, מכל מיני סיבות, מנקר אצלי ספק לגבי הבן השני שלי , האם הוא שלי. רציתי לדעת , האם מבחינה חוקית , מותר לבצע בדיקת DNA ? או שחייבים את אישור בית המשפט לשם כך ? ואם צריך אישור, אזי באילו תנאים מקבלים אותו ? אם הבדיקה נעשית ללא אישור , האם היא קבילה ?
תשובה
בדיקת אבהות נעשית רק באישור בימ"ש שניתנת על יסוד הסכמת הצדדים. יכול להיות שאם ההורים מסכימים בית החולים יעשה הבדיקה גם ללא צו. אין חוק למיטב ידיעתי שמונע בדיקה בהסכמה. יש לברר עמדת בית החולים.

תשובה

בדיקת DNA
תשובה
בית המשפט ככל הנראה לא יאשר עריכת בדיקת רקמות לקטין שאמו היתה נשואה בעת לידתו, וזאת בשל הדאגה לטובת הקטין אשר עלול להתגלות כממזר. הכלל ההלכתי "רוב בעילות אחר הבעל" תופס גם בענין זה, ועל כן גם אם אתה סבור שהילד אינו שלך ככל הנראה לא תוכל לערוך בדיקת רקמות. לא ניתן לערוך בדיקת רקמות לא אישור בית המשפט. כל אמור לעיל אינו חל במידה ואין חשש לממזרות - כלומר אם אחד ההורים אינו יהודי או אם האם לא היתה נשואה בעת לידת הקטין.

מצב
הנושא נעול.
למעלה