בדרך לאיבוד....

ma chikni

New member
בדרך לאיבוד....

אני מרגישה שאני צריכה לחזק את האמונה שבי או לוודא אותה ואני לא יודעת איך... אני עובדת עם אחותי כבר שנה וחצי על הצגת ילדים עם בובות, שאנחנו רוצות ממש להתפתח איתה, כי באיזשהו מקום אנחנו מאמינות שיש בה משהו מיוחד. תחילה כמובן היינו מלאות אנרגיות. אבל עבדנו כל כך קשה, ועכשיו אחרי שנה וחצי של עבודה , שיפוצים וכו´...רק נתחיל לשווק אותה. עד כה לא ראינו כסף, ואין לנו עבודה אחרת - חיינו מחסכונות והורי גם מימנו אותנו תקופה . במקביל אני מנסה לחפש עבודה, אבל מאוד קשה למצוא היום משהו נורמלי (אני אקדמאית עם תואר שני בפילוסופיה) . אמי הציע לנו ללמוד משהו עם מקצוע כדיי שיהיה לנו ביד. היא הציע לנו ללמוד הוראה באנגלית כי יש לזה דרישה בשוק ואפשר למצוא בזה בקלות עבודה. מצד אחד אני בהחלט מבינה את ההגיון שבזה. מצד שני זה מוריד לי את האנרגיות, כאילו אף אחד לא באמת מאמין בהצגה שלנו, והאמת שזה כך...( אני מתכוונת במיוחד להורים שלי) - למרות שניסינו את ההצגה וקיבלנו תגובות חיוביות. בימים אלו נתחיל לעבוד על השיווק. אבל עולים לי הרבה ספקות וחששות לגבי ההצגה, אולי סתם עבדנו עליה שנה וחצי ולא יצא כלום. וכלום הכוונה למשהו שיששוה להשקעה וישתלם.מאחר והשקענו על הצגה אחת את כל המרץ, אנחנו נרצה להתפתח איתה, למרות שברור שאם ההצגה הזאת תתפתח אנחנו נוכל בכיף לייצר אחרות בסגנון... אני מרגישה אנרגיות לא טובות, כאילו תכף נגיד לזה שלום, ונפנה לאפיקים אחרים יותר " פרקטיים". וזה יהרוג אותי, ויותר אני כנראה לא אנסה לעשות כלום, ואני פשוט אמות לאט... אני אתפקד כנראה, אבל בתוכי אני אמות. אני לא אדם מת בכלל, אני טיפוס מאוד חי ותוסס, אבל אני נאכלת בידיי שינייה המכרסמות של המציאות. ולא בא לי להיות ניזונה מאשלייה. אבל איפה משיגים את האוכל לנפש? אני לא מאמינה ממש באלהים. יש לי אמונה מוזרה שאני אפילו לא יכולה להסביר אותה לעצמי. אחת המוזריות שבה שהיא יכולה להעלם ולהופיע - וכשהיא נעלמת, אין כלום. תודה....

אמונתך כלל אינה מוזרה....

היא תתרחש כשחשיבתך תהיה בהירה וממוקדת ואופטימית ותעלם כשתתני לסביבה לבטא סקפטיות ולהחלישך. כעת שאלי את עצמך את השאלה הבאה: את, ורק את מאמינה בהצגה???!! אם התשובה היא כן, אל תתני לאף אדם בסביבה להפריעך, ולהחלישך. אם התשובה היא לא - עזבי הכל ופרשי לדברים פרקטים. איכשהו, מתוך כל שכתבת ומבלי להכירך גרמת לי להאמין בהצלחתך/הצלחתכן במידה ותאמיני גם את. מחיזקה לך אצבעות בדרך לאמונה ולמלחמה על חלומותייך - ניתן להגשימם אם רק מאמינים בהם, גם אם הדרך אליהם בתחילה אינה קלה ורצופה מהמורות - כך אני מאמינה. טל

ma chikni

New member
תודה על העידוד....

אך השאלה הזאת - אם אני מאמינה בהצגה היא הבעייתית! עולות לי ספקות בקשר להצגה - אולי היא ארוכה מדי? לא מובנת? פשטנית? מורכבת מדיי? וכו'... במצב אידיאלי היה אפשר לומר, אז נתבונן בה ורק אנחנו ( אחותי ואני) נחליט מה צריך לשפץ בה, ונעשה זאת בשוויון נפש מלא. אבל.... ההצגה כבר עברה שיפוצים, שכללו בין היתר כתיבת חלק מהטקסטים מחדש, למדיתם בע"פ, קניית אבזרים חדשים, עבודת בימוי מחודשת. וצילום חוזר של הופעה חיה ( להזמין שוב את דוד שלי, שגם ככה הטרדנו אותו כבר 4 פעמים כדיי שיצלם) זה לא קל לשפץ הצגה, וכבר עברנו זאת כמה פעמים במשך השנה וחצי האחרונה. מבחינה אנרגטית לחשוב ששוב יש עבודה קשה - זה כמעט בלתי אפשרי עכשיו - במיוחד כשאנחנו כל הזמן רק עובדות בלי תמורה כספית או תמורה אחרת... אנחנו רוצות להרוויח מההצגה הזאת, ואנחנו כבר חייבות להתחיל לשווק אותה. אחותי למשל בדיעה שבעקרון די נראית לי הגיונית - ההצגה בשלב הזה היא פיילוט, אפשר לשפץ אותה כעיקרון, אבל תמיד אפשר לשפץ הצגה - אבל עבדנו כבר כל כך קשה, וכדאי לפנות לכל מיני מקומות כדיי שיראו את הפיילוט שלנו. מאחר ואפשר לקחת את ההצגה הזאת לכל מיני כיוונים - קודם כל אפשר להוסיף בשלב מאוחר יותר תאורה שאין לנו, שזה יראה אחרת לגמרי, סאונד יותר טוב, אפקטים וכו'...אפשר לקצר אותה, אבל אולי דווקא להאריך, להוסיף הומור, ואולי דווקא לקחת אותה לכיוון מפחיד ומסתורי יותר. בכל מקרה, כדאי לדעתה כבר לצאת עם מה שיש לנו, לנסות לשווק אותה איכשהיא, והמטרה היא להגיע למישהו שכעיקרון יאהב את הקונספט כפיילוט, ויאמר לנו - אם תעשו כך וכך אני אהיה מעוניין בהצגה ! וכל ביקורת אחרת, נהיה יותר סקפטיים לגביה.נשמע לי הגיוני, אבל השאלה אם זה באמת עובד כך...

כפי שכתבת...

הגיעו לאותו משהו שיאהב את הקונספט, חשפו אותה בפני אחרים והתאימו במידת הצורך למה שתתבקשו, אך ...... צאו לדרך, סקפטיות והיסוס עשויים להביא לאיחור הרכבת. האמיני בתוצרייך, אחרת לעולם לא תוכלי להנות מעשייתך. זה סוד כל הענין. בהצלחה, טל

למעלה