בהמשך להתרעמותך כלפיי בין רוחניות למדע - שאלות פתוחות

pynokyo

New member
אמונה מחזקת - תאמיני במה שאת רוצה להאמין

עולם מושגים מעורבב, המצאות ופנטזיות נחמדות.
כשהאגו תופח האמת נסתרת מהדעת.
נדמה לך שאת יודעת - אבל יופי שאת מאמינה באדיקות בתיאוריות שונות
אני מניחה שזה מספק שקט נפשי.
זה לא שאני שוללת נצחיות הרוח - רק שאינני בטוחה ובטח שלא יודעת באיזה אופן זה בא לידי ביטוי או יבוא לידי ביטוי לאחר מותי, או לאחר מותם של דורות לפני ודורות אחרי.
זה לא שלא חוויתי חוויות רוחניות - העניין והספק הוא עם הפרשנות.

pynokyo

New member
ה- DNA לא ייחודי לבני אדם הוא משותף לכל יצור חי וצומח

המבדיל בין בני אדם לשאר היא הבדלי תודעה.
כשעלה נושר מהעץ הוא מתפורר - ובמקומו צומח עלה חדש
ברמת ההוויה הם נצחיים, ברמה האישית כל עלה עומד בפני עצמו,
גם אם שניהם נושאים את אותו מטען גנטי DNA.
&nbsp
לעניין המדע - המדע לא יודע איך ולמה נוצרו חיים, איך ולמה חומר דומם הפך לחי/צומח - למה את חושבת שהוא ידע מה קורה לחלק האישי אחרי המוות.
&nbsp
&nbsp
כל האמור לעיל, לא שולל מגוון אפשרויות של המשכיות רוחנית ו/או חומרית במגוון אופנים וצורות - הספקנות היא לגבי הפרשנויות השונות בעיקר לגבי המשכיות/הישארות החלק האישי, התודעתי האישי, הנפשי האישי, המהות האישית לאחר המוות.
&nbsp
&nbsp

רותי 11

New member
ברור שהד.נ.א לא נחלת בני האדם

ולרוח יש הרבה תשובות שלמדע כרגע
אין

pynokyo

New member
והכי חשוב שהתעלמת מעובדה פשוטה-כשאדם מת אין מוח שיקלוט כלום

אז איפה בדיוק נמצא החלק האישי, המודעות, התודעה, הזיכרון של האדם שמת?
ואם אין מושג איפה בדיוק קיים החלק האישי הזה, מאיפה לנו הוודאות שהזיכרונות/חוויות אישיות נקלטות ע"י מוח של אדם חדש.
מאיפה לנו שאדם חדש/מוח חדש קולט דווקא את חוויותיו שלו ולא חוויות כלשהם גלובליות/קוסמיות.
ואיפה לנו הוודאות שנשמה מתגלגלת דווקא לישות שהיא אדם ולא לישות אחרת?
&nbsp
ולמה רק בהיפנוזה אדם כביכול קולט חוויות מגלגולים קודמים - ולא במצב ערנות או שינה רגילה? זה אותו מוח עם אותה אנטנת קליטה. מאיפה לנו שמה שעולה בהיפנוזה הוא תחת השפעת חוויות מהגלגול הזה שמתערבבות עם ספרים/סרטים/דימיונות/פנטזיות וכיו"ב?
&nbsp
אין וודאות לשום תיאוריה, במיוחד תיאוריות ששייכות לרובד המופשט/הרוחני.
&nbsp

pynokyo

New member
שני מקרים של איבוד זיכרון שקרו בארץ - בעקבות פגיעה במוח

אישה ואם ובעלת משפחה שבעקבות מאמץ בחדר כושר עברה איזשהו אירוע מוחי וכשהחלימה לא זכרה כלום מעברה, לא את משפחתה, לא את ילדיה, לא את בעלה, לא את ילדותה ולא הוריה - עד היום אינה זוכרת כלום מעברה.
בחור צעיר בן 24 - שבעקבות שלבקת חוגרת שאחד מהפצעים התיישב לו במוח, אושפז, החלים אך לא זוכר כלום מעברו בדיוק כמו האישה לעיל.
מה שמעמיד בסימן שאלה את הזיכרונות שמועלים בהיפנוזה כביכול מגלגולים קודמים.
אם אדם בחייו לא זוכר כלום מהגלגול הזה לאחר פגיעה מוחית כלשהי - איך יזכור אדם זיכרונות מגלגול קודם, כאשר מוחו מגלגול קודם מת יחד עם גופו.
עם כל הכבוד לד"ר מייקל ניוטון ולסיפורי ההיפנוזה ולזיכרונות של אנשים כביכול מגלגול קודם - לא מסתדר עם עובדות מהחיים של אנשים שאיבדו לחלוטין את הזיכרון של חייהם מלפני המחלה/פגיעה כלשהי במרכז הזיכרון שלהם.

pynokyo

New member
הסברים אפשריים שאני נותנת לעצמי

1. החיים שלנו, התודעה שלנו והזיכרון שלנו הם הכל מוח.
כאשר משתבש תא/תאים במנגנון המוח, עלולים להימחק אירועים וחוויות חיים קודמות.
&nbsp
&nbsp
2. המוח הוא רק כלי מכני משוכלל שמחבר את התודעה שלנו אל שדה אלקטרומגנטי שם נמצא כל המידע האישי כולל תודעה וזיכרון וכיו"ב וגם המידע הכללי, הקוסמי וממנו החלק האישי שלנו קולט מה שרלבנטי עבור עצמנו.
&nbsp
אם כך, כאשר תא/תאים במוח משתבשים היכולת להתחבר ולשלוף מהשדה האלקטרומגנטי את המידע/זיכרון משתבש וזאת הסיבה שאיננו זוכרים.
&nbsp
כלומר, כאשר אדם נולד, אם כל התאים וההקשרים במוחו תקינים - יכול להיות שבאמצעות היפנוזה אפשרי להביא אותו לזיכרונות עתיקים שקיימים בשדה האלקטרומגנטי לנצח.
&nbsp
כמובן שמדובר בשתי תיאוריות - הראשונה מתייחסת לחומר כאל חזות הכל
השנייה מתבססת על רעיון קוונטי שקובע שכל מצב יכול להתקיים בו זמנית במספר מקומות ותפיסת העולם שלנו השכלית מכריחה אותנו להתייחס לחומר כאל חלקיקים ולאנרגיה כאל גל - כאשר על פי הרעיון הקוונטי כל הקיים הוא גם חלקיק וגם גל - תלוי מה אנחנו מודדים.
&nbsp
מודה, גם אני עצמי לא מבינה עד הסוף את הרעיון הקוונטי - אבל ברמה הרוחנית אני מסוגלת לתפוס את הרעיון שהנפרדות בעולם החומר היא למראית עין בלבד, כל הקיים נמצא באחדות קוסמית.
&nbsp
&nbsp
אשמח לשמוע תיאוריות ורעיונות נוספים.
&nbsp

pynokyo

New member
יש נשמה אחת אלוהים - היקום על כל הקיים בו הוא פנים של אלוהים

פנים שונות של ההוויה הנצחית.
החלקיק הנצחי/אלוהי שקיים בנו שייך להוויה הנצחית - איך הוא משתנה זה לא בידינו.
האם החלק האישי שלנו ממשיך להתקיים לאחר המוות - אולי, לא וודאי.
האם הכלים הפיסיים שלנו התקינים עלולים להשתבש - בהחלט. האם הכלים במוח שאמור לחבר אותנו לרצף החוויות שלנו מהעבר עלול להשתבש - בהחלט.
חילוף נשמות זה קשקוש גמור - מה שיכול להשתנות או להשתבש זו הנפש שלנו, הטעם שלנו, הגישה שלנו, דפוסי ההתנהגות שלנו.
&nbsp

רותי 11

New member
בואי נעשה סדר אני לא מתרעמת את פשוט מבטלת

כמעט כל דבר שכותבים פה
מי אמר שד.נ.א זה נחלת המדע?
לשאלתך לחלק הנשמתי (הרוחני הלא גשמי) שלנו מה קורה אתו לאחר המוות
אז לתפיסתי וידיעתי בהחלט יש המשכיות, יש נצחיות לנשמה גם אם נלך להגיון
נמצא שיש המשכיות וזה נשמע הגיוני שאנחנו מגיעים לעולם הזה אוכלים שותים עושים מה שעושים בחיי היום יום וזהו? לשם זה נוצר העולם? וואלה לא נשמע הגיוני
בהחלט יש לנו קשר עם העולם שמעבר ויש לכך מליון הוכחות אני אישית בקשר
רצי, עם אמי ז"ל לפעמים גם עם אבי ז"ל ועוד כאלה שהכרתי בחיים האלה.
וזה מעבר להדרכות שיש לי ואגב גם לך יש הדרכות שמלוות אותך תפתחי את הראש שחררי מעט הגיון ותוכלי ליצור איתם קשר גם. תיקשור זה לא נחלת יחידים או שזה "מתנה" אצל כל אחד זה בא מובנה.
יש את העולם שמעבר העולם שאליו מגיעות רוב הנשמות, שם הם מתנהלים בתוך קבוצות משפחה החיים שם מאוד מגוונים מלאי אהבה ותמיכה אהבה שאנחנו כאן לא מסוגלים להכיל אותה או יותר נכון את העוצמה שלה. כל מה שנעשה שם למעלה (מושג) נעשה מאהבה טהורה בלבד. גם שם יש רמות התפתחות שנוצרות ביחס ישיר למה שאנחנו עוברים פה, הנשמה לא מתנהלת רק כאן בעולם או בכוכב הזה. כמובן שיש הפרדה בין עולם הנשמות לעולם הגשמי אפילו אם זה במימד גבוה יותר עדיין נשמה צריכה לבחור להגיע לאותו עולם מימד מרחב או מה שזה לא יהיה. כנשמות התפקיד שלנו הוא קודם כל לבחור למען הכלל וכל העצמה נשמתית היא למען הכלל כמו למען העצמי שלנו. אין הפרדה בין הדברים.
ההעצמה הנשמתית שלנו נוצרת כמכלול של דברים כאן בעולם או בעולמות הגשמיים וגם בעולם הרוחני נשמתי.
את ההפרדות של גשמי ורוחני רק אנחנו כבני אדם עושים ורק פה בעולם ובמימד הזה.

pynokyo

New member
את בקשר איתם... זה לא אומר שהורייך ז"ל בקשר איתך

יכול להיות שזה חד-כיווני לגמרי.
אתמול ראיתי סרט על בחור הודי חסר השכלה פורמלית שידע לכתוב נוסחאות מתמטיות מורכבות שפותרות כל מיני חידות מתמטיות מסובכות.
כששאלו אותו מאיפה הוא יודע את זה - הוא ענה שהוא פשוט יודע.
אחר כך אמר שהוא מקבל את המידע הזה מה"אלה" שלו ובזמן תפילה.
מומחים בתחום אמרו שזו אינטואיציה שלו - הוא טען שהחוכמה לא שלו אלא של אלוהים.
הכל עניין של אמונה וגישה.
כמובן שמיד נסחפתי לאמונה שכנראה מדובר בגלגול נשמה של מישהו שכבר הכיר את התחום בגלגול קודם - אפשרות שנייה שמוחו (שהוא סוג של אנטנה) מסונכרן לקלוט מידע משדה המידע/התודעה הקוסמי - רוחני לגמרי.

גם לי היא חוויות שקשורות לנפשות שהלכו לעולמן - לא רואה בזה שום הוכחה לקיום תבוני אישי של אלה שמתו, רוצה להאמין בזה כן, בהחלט, אבל לא יכולה להגיד בוודאות שזה דו-צדדי. יכול להיות שזה חד-צדדי לחלוטין. גם אם קיים שדה מידע/תודעה אינסופי - גם אם כל הקיים נובע ממנו וחוזר אליו - האם החלק האישי ממשיך להתקיים. אולי, הלוואי - לא וודאי.

חלק מהדברים שכתבת מבוססים על הספר "מסע הנשמות" - ספר זה לא הוכחה לכלום - חוץ מהעובדה שלהיפנוזה יש השפעה על תפיסת המציאות ועל התודעה.
כמו שלחומר הרדמה יש השפעה לנטרל תחושות גופניות ולנטרל את הזיכרון כשמדובר בהרדמה מלאה.

רותי 11

New member
ראשית אני יודעת שאני בקשר איתם וזה לא חד צדדי

שנית לא באמת מרגיש לי שאת רוצה להאמין בדברים האלה
את יותר מדי בהתנגדות

למעלה