בוא נראה מה אתם יודעים כל כפר סבא..

אופיר34

New member
בוא נראה מה אתם יודעים כל כפר סבא..

1)מי היה ראש העיר הראשון בכפר סבא 2)בת כמה כפר סבא זהו אחרי שיענו על השאלות האלה אני יוסיף עוד

Klinger

New member
בתור אחד שגר פה רק 4 שנים

אני נאלץ לומר 1. גלר 2. 102 ? משהו כזה...

בתור מי שגר בעיר רק 3.5 שנים...../images/Emo8.gif

ראש העיר הראשון היה אברהם קרן. כפר סבא נוסדה בשנת 1906 [אז נבנה ה"חאן"] המשמש כיום כבית העיריה. משמע, בת 98. יש פרסים לזוכים ? מתנה לחג? כלום ?

BanjoKazooie

New member
בתור אחד שגר בעיר המון זמן

כפר סבא נוסדה ב1903! ב2003 היו חגיגות המאה לכפר סבא

זה נכון.

שחגגו לפני שנה את שנת המאה של כ"ס. אבל אני מסתמך על סיפרו של זאב ענר. בו מצויין שבניין העיריה הוא המבנה הראשון שנבנה בעיר וזה היה בשנת... 1906... יש מצב, שמישהו הקדים את החגיגות, כי הוא ידע שבשנת המאה הנכונה, הוא כבר לא יהיה ראש העיר ?

ba r2 0 1 0

New member
בתור אחד שגר פה כמה שנים טובות

1) מרדכי סורקיס היה ראש העיר הראשון! (אני יודע שאתם חושבים שלא אבל אני חקרתי את זה ואף ראיינתי את אשתו וזה נכון!) 2) כפר-סבא אמורה לחגוג השנה 101!

ShukyD

New member
אני גר בבניין של סורקיס :)

יש פה איזה 3 דירות של משפחת סורקיס ואנחנו גרים באחת בשכירות

KaNiJa

New member
אני גר בכ"ס 19 שנה ולא ידעתי ש...

1. ראש העיר הראשון היה מרדכי סורקיס. סורקיס כיהן בין השנים 1962-1965 בתור ראש העיר. לפני כן היה יו"ר המועצה. לפי מה שהבנתי לפני שנת 1962 לא היה ראש עיר אלא רק ראש מועצה, קצת לא ברור כי גם היום בן חמו נחשב לראש מועצה... whatever. 2. כפר סבא בת 2090 שנה לפחות והנה ההוכחה: "לראשונה מוזכרת כפר-סבא בכתבי ההיסטוריון יוספוס פלביוס בשנת 86 לפנה"ס. בתארו את ניסיונו של אלכסנדר ינאי לחסום את חייליו של אנטיוכוס דיוניסוס ע"י חפירת תעלה עמוקה בכפר-סבא אשר הגיעה עד לימה של יפו. (Antiquities, book 13, Ch. 15,1)" יהודים קנו קרקעות בכפר-סבא כבר בשנת 1892. רבי יחיאל פינס קנה קרקע למטרות חקלאיות, אך הקרקע נשארה נטושה למשך 7 שנים. במהלך השנים כאשר הקרקע היתה שייכת לברון רוטשילד נעשה נסיון לגדל פרחי יסמין לתעשיית בשמים אך נסיון זה נכשל. בנית המבנה שמשמש היום כבית העיריה החל בראשית המאה בשנת 1903 וזאת השנה אשר מופיעה בסמל העיר. יום כתום, רונן.

KaNiJa

New member
ולמי שרוצה להיות קטנוני לכיוון השני

לפני סורקיס היה אברהם קרן עד 1951 בערך. ולפניו היה אליהו אוסטשינסקי עד 1940 בערך והוא היה ראש המועצה הראשון.

KaNiJa

New member
1962

אם ראש העיר הראשון היה ב-62 אז כנראה שאז היא הוכרזה כעיר. למרות שלפי מספר תושבים אני חושב שהיא הוכרזה כעיר רק מאוחר יותר.

ba r2 0 1 0

New member
דרך אגב...

נכון יש את בית הספר היסודי סורקיס? (אני למדתי בו... ) אז הוא ע"ש מרדכי סורקיס ראש העיר הראשון

SUPERLOVE

New member
חח גם אני למדתי בו...

טוב שגם ידעתי שהוא היה ראש העיר הראשון של כ"ס...

shv2004g

New member
למדת בסורקיס???

גם אני למדתי שם זה הבית ספר הכי חרא בכל העולם!!!

shv2004g

New member
רק שחיתות יש בבית ספר הזה!

היית במחזור א' בטח... אני מחזור ד'... ממש חרא, ציצמו בתקציב של מסיבת הסיום שלנו ואיימו לבטל אותה! עשו לנו שם את המוות בכיתה ו'...

למעלה