בודו טאי ג'יטסו נינגי'טסו (רשמים)

nage

New member
הבעיה היא לא העובדה שההגדרות...

אינן חד משמעיות, הןלעולם יהיו כאלה, אלא העובדה שהן סוביקטיוויות מאוד. ע"מ לקבל מושג אמיתי על ההבדלים לא יהיה מנוס מלנסות לבד. גם אז זה יהיה סוביקטיבי אבל אז לפחות את תהיהי הסוביקט.
לכולם

חיבוק גם לך :)

בכל זאת, אני חושבת שכדאי לשמוע גם מאנשים שמתעסקים בזה זמן רב.

broccoli

New member
"הנינג'יטסו [...] יותר קטלני"

אני חולה על אנשים שמשתמשים בתיאור "קטלני"
כן, נינג'יטסו ואומנויות אחרות באמת שונות ביעדים ובמתודות, אבל צריך להיזהר בנחרצות: אנשים לא מנוסים יכולים לקחת את מה שאמרת כפשוטו, למרות שלא בטוח שיוכלו להרוג אנשים אם ינסו. מענינים אותי ההבדלים בין בודו-טאיג'יטסו לאקב"ן - אם אפשר הבדלים תכלס, של מטרות פרקטיות, צורות אימון, ואופני בדיקה/תירגול, לא הבדלים רוחניים או פוליטיים.

ש מים

New member
השוואה

על שאלה כזו יוכל לענות רק מי שמתאמן/התאמן זמן רב ולעומק ב-2 השיטות. רק מי שירד לעומק ההבדלים הפילוסופיים שבין 2 הגישות (אם יש הבדלים כאלו...). "קטלני", אכן =
בשם הלוויתן הקטלן וב"ב, אאכל לכם ארוחה טעימה וחג שמיייח!

Sensei

New member
I am happy for you

The fact that you have found a martial art that satisfies your personal needs and personality is very encouraging. I hope that all those people who decide to learn Judo or karate or Tai Chi, K.A.R or any of the other martial arts also find them to be satisfying . I am sure they will find their martial arts as satisfying as you have found yours. Shimon​

כמה הבהרות ../images/Emo13.gif חחחחחחח

וואלה סבבה טוב לקבל קונפלימנטים וכשאני אומר שהג'ודו הוא נקי ביחס לנינג'יטסו זה בתחלס נכון, אבל לא בהכרח מוריד מהערך של הג'ודו שתיהן יפניות ויש הרבה עבודת מפרקים דומה רק שבנינג'יטסו מטילים מישהו ומרתקים עם גב היד על הגורגרת אני די משוכנע שבאימון ג'ודו זה יחשב לפעולה מסוכנת כמו בעיטה לברך לביצים תפיסה באוזנים נגיחה לאף, עקירת עיניים, ונעילות אחרות שאמורות לנטרל את היריב סופית. זאת גם אחת הסיבות שאין קרבות פורמליים בנינג'יטסו הסבירות לפציעה גבוהה מאוד מאוד מאוד. נינג'יטסו היא אומנות לחימה קטלנית והנימה היא לא שחצנית או משהו כזה היא פשוט כזאת. אני חושב שזה הרבה שאלה של מיקוד, נינג'יטסו היא אומנות משולבת והיא מכילה יותר אלמנטים משיטות רבות אחרות, כולל הג'ודו והיא כוללת בעיטות אגרופים בריחים הטלות, שימוש בחרבות ובכלים אחרים כמו כוכביות נינג'ה קילשונים ועוד כל מיני הנקודה היא לא בהכרח זכות, כי אני חושב שללוחם ג'ודו יהיה יתרון יחסי בעבודת ההטלות על פני לוחם נינג'יטסו כמו שללוחם קנדו יהיה יתרון משמעותי על לוחם נינג'יטסו וכמו שעבודת הרגליים בטייקוונדו הרבה יותר טובה מאשר בנינג'יטסו בעבודה עם חרב, שזה וואלה לגיטימי וברור הכל שאלה של מיקוד וייעוד, וזה רק מחזק את מה שאמרתי בהתחלה, חשוב כן לעשות הבחנות, כדי לדעת מה מתאים לך יותר בקיצור השיטה לא מושלמת אבל היא משלבת אלמנטים חיוניים לפי דעתי בלבד (ואני מדגיש), כשיטת בסיס אני ממליץ על נינג'יטסו ותוספות של ג'ודו, קנדו, וטייקאונדו, בטוח ישפרו ויחזקו את הבסיס של הנינג'יטסו אגב על האייקידו אני לא ממש יודע הרבה, פרט לזה שזאת אומנות שעוסקת יותר בהמנעות מקרב. ואגב הרבה מהיתרונות שציינתי הם אובייקטיבים ולא בהכרח רק סובייקטיבים. למשל בחורה בת חמישים תתקשה בלימוד טייקוואנדו בגלל הדרישות הפיזיות אז הכל שאלה של התאמה....

nage

New member
טוני אני חייב לציין, למרות הביקורת

שיש לי על התוכן של דבריך, שאתה כותב מאוד יפה. זה לדעתי טוב מספיק.

ש מים

New member
טוני יקירי,

אינשאללה שתצליח ותתמיד באימונים ובלימודים, ואל תיכנע למשברים ולספקות (שעוד יגיעו!). בכל מסע מגיעים ל"צומת הסָפֵק". זה נכון בעיקר לגבי מסעות אותם מתחילים במהירות ובהתלהבות גדולים (מידי?). הדרך להתמודד היא "להיות אתה עצמך", לדעת שזה קיים ושזה יגיע, ולא לשכוח את המטרה וההתלהבות שהיו לך בתחילת המסלול.

תודה לכולם מאחל אותו דבר לכם ו.....

אני מאוד התחברתי לאומנות לחימה במיוחד לעבודת המפרקים זה נותן הרבה תקווה לאנשים שהם לא חזקים פיזית לנצח קרב (האמת היא שאני די בריון תשאלו את אודי חחחחח) בקיצור תודה על הקומפלימנטים, ואני חושב שדיברתי יותר מתוך חוויה ולא מתוך עמדה או דעה שמפצות על אי ידיעה ואם היה לי את האפשרות לא לעבוד וכל היום ללמוד אפילו כמה אומניות לחימה (דגש על יפניות) וללמוד להכין מוזיקה אלקטרונית, וללכת לים וחדכ (שאת זה אני פלוס מינוס עושה) יואו היו לי חיים ממש יפים חחחחחחחח יאללה ביי בנתיים

למעלה