בוטיק- להקת הפופוגרסיב הכי סנסציונית בבכורההה

magicblues

New member
אילן וירצברג עם שליחי הבלוז באוזן בר 11.2

אוזן בר בת"א (טל' 036215210) - חמישי 11.2.10 שעה 20.30: אילן וירצברג, מהמוסיקאים המוערכים בישראל, בסיבוב הופעות חדש לרגל צאת אלבומו החדש "בזמן אמת" עם שירי האלבום בשילוב חומריו מהעבר. שליחי הבלוז, שמארחים את אילן בשנים האחרונות באופן קבוע בהופעות המחווה לפינק פלויד, ישתתפו במופע זה כלהקת הליווי של אילן, ואף יבצעו במופע מספר חומרים מקוריים שלהם. מומלץ ביותר לכל חובב מוסיקה ישראלית! 50 ש"ח.

שליחי הבלוז בשבלול 13.2 והקופסה 14.2

שבלול בנמל ת"א (טל' 035461891) - שבת 13.2.10 שעה 16.00: שליחי הבלוז במופע אחה"צ מיוחד יצדיעו לענקי הבלוז אריק קלפטון, סטיבי ריי ווהן, גארי מור, ג'ימי הנדריקס, בי.בי. קינג, "האחים אולמן", "פסל האהבה" ועוד ובנוסף יבצעו חומרים מקוריים. 60 ש"ח. הקופסה בת"א (טל' 0579439971) - ראשון 14.2.10 שעה 22.00: שליחי הבלוז יצדיעו לענקי הבלוז אריק קלפטון, סטיבי ריי ווהן, גארי מור, ג'ימי הנדריקס, בי.בי. קינג, "האחים אולמן", "פסל האהבה" ועוד ובנוסף יבצעו חומרים מקוריים. 35 ש"ח.

עמית ע

New member
יש פרשנות שזה שיר על פחדים ממלחמה גרעינית

Upon the instruments of death The sunlight brightly gleams תיאור של פצצת אטום Will no one lay the laurel wreath לא תשאר נפש חיה, אפילו לא מי שישים זרים על הקברים Knowledge is a deadly friend When no one sets the rules המדענים שגילו את סודות האטום The fate of all mankind I see Is in the hands of fools המטומטמים הם מנהיגי המעצמות הגרעיניות שביכולתם להכריע את גורל המין האנושי

טרוטרו

New member
יש פה מישהו מראשון?

היי, חדש כאן בפורום לאחרונה התחלתי לשמוע מוזיקת פרוגרסיב, בעיקר דברים שיוצא לי ליפול עליהם ב-88FM חשבתי להיכנס בצורה יותר רצינית לעניין כך שאני חושב לבוא להופעה של בוטיק ולא בא לי לבואר לבד כך שאם יש משהו/י מאזור ראשון לציון שצריך טרמפ או שאפשר לבוא איתו אז אשמח בנוסף, אם אפשר להמליץ לי על להקות שכדאי לשמוע, מחול או מהארץ אני אודה

דרור129

New member
לגבי king crimson בעצם הכל

כי כל אלבום שונה מאוד אחד מהשני. למרות שהרוב יגידו לך דבר ראשון in the court. מעבר להמלצות שנות ה-70, מעט המלצות עכשוויות: beardfish anekdoten the mars volta - de-loused הצצה לRIO עם present - שני האלבומים הראשונים, ו jannick top - infernal machina מטאל זה לא אני אבל בכל זאת - indukti, תנסה גם osada vida ובכל זאת שנות ה - 70 - מהווישנו אורקסטרא - birds of fire - ג'אז רוק פיוז'ן ו ז'אן מישל ז'אר - אוקסיג'ן, פרוגרסיב אלקטרוני, קצת נשכח באחרונה. בהצלחה

gadirussak

New member
לגבי קינג קרימזון

יש ארבעה אלבומים מרכזיים שמומלץ לדעתי להתחיל איתם, כאשר כל אחד מסמל שיא בתקופה סגנונית אחרת של הלהקה. הסדר הוא כזה: in the court of the crimson king 1969 larks' tongues in aspic 1972 red 1974 discipline 1981 יש עוד כמה אלבומים מעולים, אך הייתי ממליץ להתמקד קודם כל ברביעייה שציינתי ואז לעבור ולהתפרש על להקות וסגנונות אחרים בפרוג. mitkadem.co.il זה מקום טוב מאוד להתחיל בו את המסע. שיטה שנהגתי פעם להשתמש בה היא להכנס למדור ביקורות אלבומים, ללחוץ על ctrl+f ולחפש את המילה 10, להאזין לכל מה שזה מוצא ואז 9.5 וכן הלאה.

nadirsharav

New member
מסכים לגבי קינג קרימסון.

לגבי האתר לא לגמריי. עדיף לקבל המלצות ממישהו נראה לי... כל מה ש10 לא בהכרח הכי טוב.

gadirussak

New member
בהחלט לא בהכרח הכי טוב, יחד עם זאת...

תסכים איתי שאלבומים שקיבלו אצל אורי 10 הם לא גרועים ומי שאוהב מוזיקה לא יתאכזב מהם. ממש לא פונקציה של הכי טובים, אבל בהחלט אלבומים מצוינים שאפשר להתחיל איתם בלי הרבה כאב ראש וחיפושים.

עמית ע

New member
לגבי ההמלצות באתר

הביקורות מאד מעמיקות (וזה עוד בלשון המעטה), ויש בהן תובנות מעניינות. אבל את ההערכה האיכותית שהאלבום מקבל בביקורת צריך לקחת בערבון מוגבל ולזכור שמדובר בטעם אישי של אדם אחד. אני לדוגמא לא אהבתי בכלל כל מיני אלבומים שקיבלו ציון גבוה והופתעתי לראות ציונים בינוניים ואפילו נמוכים לאלבומים שהייתי לוקח לאי בודד.

ilanIV

New member
להקות

king crimson-ממש לא הכל, כל האלבומים שלהם עד red כולל המומלצים במיוחד הם: lizard. red, שני יצירות מופת פשוט anglagard-שלושה אלבומים, כולם לא נופלים מדרגת האלוהיות hybris במיוחד מומלץ van der graaf generator-פה באמת אתה חייב לשמוע הכל תתחיל מ-pawn hearts ו-H to He yes-אלבומים מומלצים: fragile, close to the edge, tales of topographic oceans טיילס אוף טופוגרפק אושנס יצירת מופת camel-ששת הראשונים בעיקרון, mirage ו-the snow goose משמעותיים במיוחד pink floyd-איך לא... אלבומים מומלצים: animals, dark side of the moon, the wall, wish you were here, atom heart mother. meddle דארק סייד אוף דה מון לדעת רבים אלבום הפרוג הכי טוב שקיים frank zappa-יש לו פול אלבומים, כל אלבום אגדה מומלצים במיוחד hot rats ו-Roxy & Elsewhere mike oldfield- טיובולר בלס, כל השאר לא זניחים, פשוט פחות חשובים gentle giant-אוקטופוס genesis-הכל עד wind & wuthering מומלצים במיוחד: selling england by the pound, foxtrot, nursery crime, the lamb lies down on broadway the nice-הכל, תתחיל מ-five bridges ELP-ה-כ-ל, תתחיל מ-ELP, TARKUS, TRILOGY U.K-להקה מאוד משמעותית, אין כל כך הרבה אלבומים תשמע פשוט הכל, תתחיל מ-U.K, האלבום קרוי על שם הלהקה deep purple-deep purple אלבום פרוג לכל דבר ועניין, אף על פי שהוא לא של להקת פרוג במקור, ג'ון לורד גאון:) jethro tull-פולק פרוג, תותחים, אך ממחזרים את עצמם האלבומים המומלצים: thick as a brick, a passion play, aqualung alan parsons project-הרכב חמוד ביותר אלבומים מומלצים: eye in the slky, i robot gong-תשמע הכלת תתחיל מ-you זה ממש מכסה את כל הלהקות המרכזיות והחשובות בפרוג, וזה עוד מבלי להזכיר את קריירות הסולו של האומנים בלהקות אלו ובלי לכסות בכלל את סצנת ה-rio האדירה

למעלה