בוקר טוב ובשעה טובה

מתי11

New member
בוקר טוב ובשעה טובה ../images/Emo140.gif

על פתיחת הפורום !!! ברצוני להתיעץ לגבי כדאיות לרכישת רכב יד שנייה: יש לי ילדה שמתחילה ללמוד ביום א' במכללה. היא כם תעבוד במשמרות 3 פעמים בשבוע (כרגע עובדת הרבה יותר) ,מקבלת משכורת כ - 25ש"ח לשעה,כל משמרת 7 שעות. הכנה כ 2,500ש"ח כולל נסיעות ברוטו ,מס הכנסה ,ב.לאומי ,בואו נגיד נטו 2200. היא רוצה לקנות רכב,יד שנייה כדי שתוכל לנסוע מהלימודים לעבודה,הביתה וכו'... ההלימודים בר"ג ואנו בהרצליה. אני אישית מאוד נגד רכישה זאת כי היא חסכה 20,000ש"ח בשנה אחרונה ולתת את הכל לרכב עם כל ההוצאות של ביטוח(כולל תוספת 1000 ש"ח לנהג חדש),החזקה,דלק וכו'.. נראה לי לא נכון,לפחות בשלב זה. מה דעתכם?האם היא צודקת להתעקש?כמה יעלה לה החזקת רכב לחודש? תודה מתי

ariri

New member
כדאיות רכישת רכב יד 2

היי מתי, ברוכה הבאה לפורום. לשאלתך ניצטרך לעשות כמה חישובים, מכיוון שאין לי את כל הנתונים הדרושים אני אעריך אותם קניית רכב חילופי ב 20.000 שקל מראש גורם להפסד רווחי הון של כ 4% בשנה כ 800 שקל -- או 67 שקל לחודש הרכב מפסיד מערכו כ 10% כל שנה כ 2000 שקל או 167 שקל לחודש. ביטוח חובה כ 100 שקל לחודש ביטוח צד' ג כ120 שקל לחודש. הוצאות מוסך וטיפולים כ 80 שקל לחודש. דלק (הערכה) כ 400 שקל לחודש. הוצאות חניה, דוחות כ 50 שקל לחודש סה"כ כ 900 שקל לחודש הוצאה. ויש כמובו חיסכון מאי הוצאת כסף לנסיעות בתחבורה ציבורית האם לבתך כדאי לשלם כ חצי ממשכורתה לטובת הרכב ? או לחילופין לעבוד יותר כי מתפנה לה זמן?

מתי11

New member
בנתיים החליטה לא לקנות

כי בבירור שערכה - אין מקום חניה בסמוך למכללה שהיא לומדת וההוצאה בגין חנייה די גבוה. תודה לך ובהצלחה מתי

למעלה