בוקר טוב. יום שלישי. פינת מה עשינו בשביל

אז יום שלישי פעמיים כי טוב

היה לי יום לימודים נפלא

יום מלא אנרגיות חיוביות, התרגשות, חגיגת יומולדת לאחת ה"תלמידות" שנולדה בכ"ט בנובמבר. למדנו על יהודה עמיחי ושירו 'אל מלא רחמים' וההקבלה לליאונרד כהן עם אחד משיריו האחרונים לפני מותו 'הנני'... שיעור מרתק.
למדנו על דמוקרטיה, על אלוהים ועוד קצת על הבחירות בארצות הברית.
והעיקר, כשיצאתי לעשן בהפסקה, אחת המורות הצעירות שמצאה פרטנרית לעישון,
התלהבה ממני והחליטה להקליט את דבריי כדי להשמיע לתלמידים בכיתה, כמובן שנתתי את הסכמתי. התבקשתי להכין הרצאה של רבע שעה לשיעור אזרחות על
אחד הנושאים האקטואלים המעסיקים אותי, והכי כיף שחזרתי הבייתה עם אנרגיות של בת 20 ולעזאזל הצינון, העיקר שהראש מלא בדברים מעניינים והמחשבות
מרחפות לעולמות רחוקים ולזמנים אחרים.
מחכה בקוצר רוח ליום שלישי הבא ובינתיים יש לי חודש לקרוא את 'הדֶבֶר' של אלבר קאמי שאני נשבעת שהיה לי אותו בספריה אך משום מה אני לא מוצאת אותו עכשיו אבל אני בטוחה שקראתי אותו בנעוריי ולצערי לא זוכרת ממנו שום דבר

למה לא כל יום הוא יום שלישי?

צליליתה

New member
מאחלת לך המון ימי שלישי משמחים

הדבר היה אחד הספרים שאהבתי בבית הספר, נראה לי שגם אני אחטט בספריה לראות אם שרד, ואם לא....אחפש עותק אצל הילדים. זא, אתם קוראים את הדבר, כי בתיכון קוראים את הדבר? או שזו רק תוכנית לבוגרים -שמבינים דבר או 2 על החיים....זה היה ספר קשה. אני לא זוכרת פרטים, אבל החוויות שתוארו היו קצת מורכבות לכתה יא או יב. המורה לספרות שלנו תמיד אמרה שהספרות שלומדים בבית הספר מבוזבזת על מי שלא מסוגלים להבין. היא לא אמרה את זה ממקום רע או מתנשא, אלא ציינה עובדה. וצדקה. זל, נפטרה בגיל די צעיר. אני מתגעגעת.

הלימודים שלנו הם שונים ממה שמלמדים את התיכוניסטיים

האמת היא שהמורה לא הייתה סגורה על זה ולא ידעה להגיד אם 'הדבר' נכלל בתוכנית הלימודים של התיכוניסטיים.
הלימודים שלנו מתאימים לאנשים בגילנו כאשר חלק גדול מהתלמידים הם בעצמם היו מורים, מנהלי בית ספר וכולי. כלומר, אנחנו לא במסלול לבחינות בגרות, אלא
לימודים לשם הנאה ועוד קצת השכלה

סופהו

New member
גם כיום

ה'דבר' נכלל ברשימת הספרים בתיכון, אבל מכיון שיש בחירה, חלק מהמורים לא מלמד אותו.
&nbsp
למזלי, המורה שלי לספרות בכיתות יא"-י"ב, אהבה את עבודתה, ידעה ללמד ובזכותה אני זוכרת ש....קראנו את הספר. מה קראנו? השד יודע.
יהודה עמיחי ,להבדיל, נשאר חקוק היטב.
תיהני.

אמנם יום רביעי אבל הכל כפול

צעדנו בחוף הים כל בוקר ,כל הבוקר .
מסיבת חוף שמחה עם שירים מימי "אנו באנו.." , מישמש של פסאדובלה ,מרנגה והבה נגילה . הנאה רצופה.
סרט נפלא
האוניברסיטה המשודרת שעושה לי נעים בכל נסיעה ברכבת.

למעלה