בוקר טוב כולם
מוזיקה לעולם

לא יודעת

אני הבנתי את זה אחרת.
אני הבנתי שהוא מתקומם על כך שקראו לו זמר ויוצר מזרחי בעוד שלשלמה ארצי מתייחסים כאל זמר ויוצר ישראלי.
את יודעת לפעמים מילה אחת יכולה לשנות המון דברים. אני חושבת שזה כשל לשוני. אם היו מציגים אותו בתור היוצר הגדול והמבצע הענק של הז'אנר המזרחי, אוליי הוא לא היה נפגע כל כך. אבל חשבתי שהוא מספיק חכם ואינטליגנטי כדי לא ליפול למלכודות הקטנות האלה.
ואני עדיין חושבת שאין דבר כזה מוזיקה ישראלית. יש מוזיקה בסגנונות שונים בשפה העברית. בישראל עדיין לא המציאו ז'אנר מיוחד שיכול לזכות אותנו בשם 'מוזיקה ישראלית' כמו שאפשר להגיד על מוזיקה 'אפריקאית' או מוזיקה 'דרום אמריקאית'. מבחינה מוזיקלית עוד לא המצאנו את הגלגל.

שרוני68

New member
נו, וגם אם הבנו אחרת:

אני מצטטת אותך: "אני הבנתי שהוא מתקומם על כך שקראו לו זמר ויוצר מזרחי בעוד שלשלמה ארצי מתייחסים כאל זמר ויוצר ישראלי...."

הוא לא צודק?

חיים ומוות ביד הלשון

טעות סמנטית של איזה שדרן כדי לעורר שדים מתוך בקבוקים.
הוא יכול היה להיות קצת יותר חכם. לא מספיק להיות צודק. גם חמורים צודקים לפעמים כשהם נתקעים במקום ולא רוצים לזוז עד שהם חוטפים מכות. למה לעורר מהומה? אז אמרו לך שעושים לך כבוד כיוצר מזרחי, אז למה עכשיו להתחיל עם סמנטיקה של יוצר ישראלי ולא יוצר מזרחי ועוד אבו עלי מהסוג הזה?
אני לא אוהבת את זה. אותי זה מעצבן כי זה בדיוק לנגן על מה שהגיע הזמן להפסיק לנגן עליו.

את יודעת מה?

במחשבה שנייה, הוא צודק.
הוא אכן יוצר ישראלי בסגנון מזרחי בדיוק כמו שלמה ארצי שהוא יוצר ישראלי בסגנון מערבי.

Aronsona

New member
לא מסכים.

גידי גוב ושלמה ארצי שרים מוזיקה אחרת מאביהו מדינה.
שתיהן מעולות.

אבל זה בדיוק מה שאני אומרת

כולם יוצרים ישראליים שיוצרים מוזיקה בסגנון אחר ושרים בסגנון אחר. אז מישהו כינה את אביהו מדינה כיוצר מזרחי והוא התנפל על זה כמוצא שלל רב. מיותר לגמרי.

Aronsona

New member
עד הפיסקה ששלמה ארצי ושלום חנוך

יוצרים מוזיקה מערבית הסכמתי.
הם יוצרים מוזיקה ישראלית אותנטית שאין לה כלום עם מדינות המערב.

Aronsona

New member
בוודאי שהוא יוצר ישראלי

והמוזיקה שהוא יוצר היא בסגנון מזרחי.
ומה רע בכך?

לא כל כך מסכים

שלום חנוך מנגן רוקנרול, שהיא מוזיקה מערבית לגמרי. הוא משתמש בכלי נגינה מערביים ומנגן בסולמות מערביים.
נכון שישנה השפעה מקומית מה שהופך את המוזיקה לישראלית יותר אבל עדיין ההשפעה המובהקת היא מערבית.

Aronsona

New member
אוקי, אז שלום חנוך אכן שונה

אבל גידי גוב ושלמה ארצי ישראלים לגמרי.

גם אצל גידי גוב ושלמה ארצי הבסיס הוא רוקנרול

נכון שישנם השפעות מקומיות, אחרי הכל אנחנו חיים בשכונה מסוימת. אבל הבסיס הוא מערבי.

Aronsona

New member
אצלם הבסיס הזה התרחק מאד מאד

וגם זה רק בחלק משיריהם.

כמו שכבר כתבתי לשרוני

באמת יכול להיות שהוא צודק. לא יודעת אם אני הייתי במקומו הייתי מגיבה ככה. אבל בסדר. אני מאוד אוהבת את אביהו מדינה. קצת קשה לי להעביר עליו ביקורת בלתי מתפשרת
אז אני מתפשרת

דקלון, ישי לוי, כל האולד סקול הזה

אני לא ממש מכירה, אז אין לי ממש דעה.

המוזיקה המזרחית הפופולרית אליה התכוונתי, בלבלי אותו וכדומה - לא אוהבת, לא מעניין אותי. יוצא לי להקשיב לזה בחתונות ואני אשכרה סובלת (בכלל, מוזיקה של חתונות היא איומה בדר"כ, בין אם מדובר בלהיטי כפיים או גאנגם סטייל) האם נתתי לזה מספיק צ'אנס? אולי לא, אבל גם לא נתתי הרבה צ'אנס לקרן פלס, מירי מסיקה ושות', מהמעט ששמעתי לא היה שום דבר שתפס אותי, אז נקסט. אני גם לא אוהבת למשל היפ הופ, או סול (לכן נראה לי שלא התחברתי לאמריקן איידול).

עמיר בניון - יש לי חברה ממש טובה שמתה עליו, אז בגללה שמעתי כמה שירים שלו מההתחלה ועד הסוף ולא התחברתי לאף אחד מהם.

אני לא מוסד ממשלתי, האוזניים שלי בבעלות פרטית, אז אני מקשיבה רק למה שעושה לי טוב

שרוני68

New member
הכל עניין של הגדרה בסופו של דבר..

גם אני כמוך לא סובלת את השירים האלו, אבל בניגוד אלייך
אני מסוגלת להשתולל איתם ברחבת הריקודים בארועים...

איך זה יכול להיות? וואלה, לא יודעת

Aronsona

New member
אנחנו צריכים אותך הרבה כמו היום

את לא מפסיקה להצחיק אותי

למעלה