בוקר טוב שאלה בבקשה

בוקר טוב שאלה בבקשה

יש לי תאומות בנות שנתיין ו 4 חודשים שבגיל שנתים גמלתי אותם מיתולים הגמילה לקחה בדיוק 3 ימים מה שהפליא אותי שגם בלילה הם הפסיקו לעשות ואחרי שבוע הורדתי את החיתול מהלילה . אחת התאומות לפני חודשים בערך חזרה להרטיב בלילה אבל כל לילה לפחות פעם אחת ואני די מתוסכלת אני יודעת שהיא עוד קטנה אבל אני לא רוצה להחזיר לה חיתול לילה שזה לא יבלבל אותה מה לעשות? תודה

בהצלחה

שלום כאשר מתחילים גמילה יש צורך לראות האם הילד בשל דיו לגמילה, סה"כ אין פה איזושהי תחרות מתי הכי מוקדם הצלחת לגמול את ילדיך מחיתול. נכון שאצלך הבעייה הינה מורכבת מאחר ומדובר בתאומות. אולם גם כאן כדאי לזכור כי לכל ילד יש את הקצב שלו ולא בהכרח הקצב של האחת צריך להכתיב את הקצב לשנייה, וזה נכון לכל תחום. גיל שנתיים הינו לכל הדעות גיל מוקדם לגמילה אולם אם הילד דורש זאת ניתן לגמול גם בגיל זה. בהקשר לבעייתך הספציפית עם הילדה שחזרה להרטיב לאחר חודשיים יבשים יש לוודא דרך הרופא המטפל כי לא מדובר בעיה אחר היכולה להביא להרטבה כגון דלקת או כל דבר אחר. אם ההרטבה של יותר מפעם בלילה בהחלט ניתן בשיתוף פעולה עם הילד להחזיר לחיתול לתקופה ואז לנסות שוב לגמול . לא יקרה דבר אם הגמילה תהיה בגיל 3 בהצלחה ד"ר בנימיני יוסי

למעלה