בוקר טוב, שבת שלום. הנושא: צריכת חשמל כיריים אינדוקציה

boriska1

Member
לא "יצאתי" ראש" מזה. יש לי כיריים אינדוקציה. יש לו הרבה יתרונות וחסרונות. שוקל לחזור לגז. גז אני יודע את העלויות, זאת מנסיון.
לגבי אינדוקציה, לפי מה שקראתי, צורך כ1800 W. האם הכוונה היא 1800 וואט לשעה? גם באתר חברת החשמל לא הצלחתי להבין כמה אני משלם. יש תעריפים שונים. אצלי זה דירה רגילה בבניין, יש לי 3 פזות. משלם פעם בחודשיים. בקיצור כמה יעלה לי שעת הפעלה של הכיריים, כמובן בערך, אני יודע שלא ניתן לחשב על הגרוש. תודה מראש לאלה המוכנים לעזור.

רשר

Well-known member
מנהל
לא "יצאתי" ראש" מזה. יש לי כיריים אינדוקציה. יש לו הרבה יתרונות וחסרונות. שוקל לחזור לגז. גז אני יודע את העלויות, זאת מנסיון.
לגבי אינדוקציה, לפי מה שקראתי, צורך כ1800 W. האם הכוונה היא 1800 וואט לשעה? גם באתר חברת החשמל לא הצלחתי להבין כמה אני משלם. יש תעריפים שונים. אצלי זה דירה רגילה בבניין, יש לי 3 פזות. משלם פעם בחודשיים. בקיצור כמה יעלה לי שעת הפעלה של הכיריים, כמובן בערך, אני יודע שלא ניתן לחשב על הגרוש. תודה מראש לאלה המוכנים לעזור.
כיריים אידוקציה הנם הפתרון הטוב והזול ביותר לבישול כשיש חשמל יציב במקום (אם אין מתחילים בגז וממשיכים אחורה לנפט,,,)
כשכתוב על מוצר חשמלי הספק הכוונה למקסימום והמחיר שישולם תלוי זמן השימוש לכן אם תעבוד בהספק מלא 1800W במשך שעה תשלם 1,8KWh,
תכפיל בעלות 0.6 אגורות = 1.08 ש"ח לשעה, ברגע שתנמיך את החום ל 50% תחסוך 50 אגורות,
מחיר גז הזול ביותר הנו בערך פי 2 ממחיר החשמל לאותו הספק אך זה נכון לכיריים קרמיים כשאינדוקציה חוסכים אף יותר,
אין סיכוי בארץ שיעברו לשימוש ביתי בגז טבעי כי החום שהוא מפיק לאותה הכמות נמוך ולכן צריך להחליף כיריים שעלותם כחצי מעלות כיריים אינדוקציה, בנוסף מקור הגז הביתי כיום הנו עודפי יצור מבתי הזיקוק למוצרי נפט ובמידה ולא ימכרו לבישול ותחבורה ישרפו באתר הזיקוק,

יש לכיריים אידוקציה כמה יתרונות:
1 חימום רק בשטח החלק המגנטי של הכלי ולכן חסכון רב באנרגיה,
2 אין חום שגולש מעבר לכלי ולכן המזגן עובד פחות ושואב האדים שקט כי לא צריך מהירות גבוה,
3 מסיבה 2 ידיות הכלי לרוב נשארות קרות למגע וחוסכים כוויות בידיים,
4 המשטח קר לכן קל לנקוי וכמובן לא מסוכן למגע,
5 כאמור חסכון באנרגיה משמעותי,
6 רבים יאמרו לך שאחרי תקפת הסתגלות קצרה מגלים שאפשר לבשל הכל במהירות ואיכות טובה מגז או קרמיים,

נערך לאחרונה ב:
למעלה