בוקר טוב

ישלישם

New member
להתאהב מחדש

אני טוענת, ים של שלווה... שזוגיות מסמלת בעבורנו את המקום בו אנו עומדים ביחס לעצמנו. כמה שאת אוהבת את עצמך, מסופקת מעצמך, בנקודה זו בחייך, כך את יכולה להיות מאוהבת בבן-זוגך. אם זה פייר כלפיו... זה לא פייר כלפייך. מצאי את האהבה בתוכך, שהוא הזכיר לך כשפגשת בו, ועכשיו את צריכה ללמוד למצוא אותה לבדך, כדי לשוב ולהתאהב בו. בברכת האהבה המחברת עמוק בין כולנו, סיגל

איל באש

New member
../images/Emo42.gifחוקים ומוסכמות ישנות

אני חושב שאין חוקים, מה שגדלנו עליו כבר מזמן שונה, היום הכל משתנה, גם מערכות היחסים, גם האמונות, גם התפיסה מה זו אהבה. שאנחנו מנסים לפעול בעולם חדש מתוך תפיסות ואמונות ישנות אנחנו נתקעים. מנסיוני, ולדעתי אין חוקים. את החוקים אנחנו המצאנו. על מה זו גבריות ומה זו נשיות, על מה זו אהבה, מה זו שנאה, מערכת יחסים, ועוד... אני לומד להתחבר לנשיות שבי , זה מאזן אותי . אני לומד לזהות מה הן האמונות והתפיסות שיש לי לגבי מערכות יחסים, ואז אני יכול לבחור ולשנות, אז אני יכול להבין מדוע יש או היו לי מערכות יחסים כאלו ואחרות, אז אני מבין איך במו ידי אני יוצר לי מציאויות , ולא רואה. ומה זו אהבה? לדעתי זה הכל , זה כל מה שיש , זה השפע, זה האלוהים שבכל אחד ואחד מאיתנו. בהמון אהבה איל באש

oshri222

New member
החוקים כבר התיישנו

החוקים כבר לא תמיד תואמים את הדור שלנו. ההורים שלנו גדלו על מוסכמה מסויימת של צבא- חתונה ואחרי זה לימודים. אני מגדיר את הדור הזה כדור המעבר. אני בטוח שנבין את הילדים שלנו טוב יותר ונוכל להראות להם את הדרך במקום שיתחבטו הרבה עד שימצאו אותה ה"אני מאמין" שלי מאוד פשוט, הוא כולל בתוכו כלל מרכזי שאומר , עשה מה שטוב עבורך, ומאחורי המשפט הקצר הזה תאמינו לי שעומדות הרבה מחשבות ופילוסופייה. בגדול אני לא מאמין שאם אני אלמד ואתחתן חיי יהיו לבטח מאושרים, למען האמת, הפחד הגדול שלי הוא יום אחד לקום ולהבין שרימיתי את עצמי. לכן אני לוקח הכל צעד צעד, ומנסה להבין בעדינות מה ממלא את הנפש שלי באושר. שלא תבינו לא נכון, אני מאמין גדול בזוגיות ולימודים ובטוח שזה תורם ומוסיף, אבל לפני הכל הבן אדם צריך להרגיש מוכן להתפתח, צריך להרגיש מוכןובטוח שזה הצעד הטוב בשבילו. אז ביי מאושרי

איל באש

New member
הבן אדם צריך להרגיש מוכן להתפתח

אושרי ברוך הבא
אני מסכים איתך מתי ורק מתי שאנו מוכנים להתפתח, זה אפשרי ליישום בכאן ועכשיו, ולא רגע לפני. בהמון אהבה איל באש

nome1

New member
יש לי תאוריה כזאת על שלמות

מושלם זה עם פגם זאת אומרת שהשלמות מכילה בתוכה הכל כולל מה שאנחנו קוראים לו פגם מה אתם אומרים? חיוך הגדי

איל באש

New member
ברוכה הבאה ../images/Emo24.gif../images/Emo23.gif

אני חושב שאין דבר כזה מושלם, אני חושב שזו המצאה שלנו בלבד. מתוך ההשואה עם, מתוך השאיפות, מתוך הפרפקציוניזם, מתוך זכרונות של עולם אחר, מתוך תחושות לא מודעות שיכול להיות אחרת, מתוך המצאות בפערים , ועוד ועוד... השלם מכיל הכל גם + וגם -, בזאת אני מאוד מסכים איתך. המרדף אחרי המושלם מעייף, מדכא, ותמיד משאיר אותנו בלי. שאנחנו באים ממקום של הכלה, אז אנחנו מכילים את הכל , גם וגם. לדעתי הכלה היא צידו השני של אותו מטבע. הכל תלוי איך אנחנו מסתכלים על החיים. בהמון אהבה איל באש

ישלישם

New member
שלמות פנימית

מבחינתי שלמות... לראות את עצמך באור הנכון, לא יותר טוב ממי שהנך... לא פחות טוב ממי שאתה באמת... בברכת האהבה המחברת עמוק בין כולנו, סיגל

אהבה בשבילי היא...../images/Emo6.gif

לבדיקת אהבה בזוגיות בין שנים שחושבים שהם מאוהבים אהבה היא ראשי תיבות של: א- אמון ה-הבנה ב-בטחון ה-הדדיות אם חסר אחד מן המרכיבים הנ"ל האהבה איננה אהבה אמיתית. אהבה עבורי בגדול היא למעשה האחד. אהבה עבורי היא סוג של אנרגיה. אהבה לא אנוכית, אהבה שאינה תלויה בדבר לא באדם לא בחי לא בצומח ולא בדומם. אהבה היא הכל והיא סובבת את כולנו. אהבה מתחילה מהאהבה עצמית. ברגע שאתה יודע לאהוב את עצמך אתה לא זקוק לאף אדם שישלים לך איזה חלק בתוכך. אתה הוא השלם. כשאתה שלם אתה תדע להעניק אהבה לסביבה. "ואהבת לרעך כמוך"... זו היא האהבה האמיתית בין בני האדם.

למעלה