בחירת גן לילד בן 4.8

בחירת גן לילד בן 4.8

בשנה שעברה בני הלך לגן פרטי עם המון חוגי העשרה, טיפול פרטני ומספר מצומצם של ילדים . הגן היה מרוחק מהבית כ15 דקות נסיעה לעיר שכנה . השנה רשמתי את בני לגן עירוני ,הוא שוייך לגן טרום חובה כיוון שהוא יליד דצמבר . הגן מונה 35 ילד עם גננת וסייעת . בני אינטילגנטי עם יכולת ורבלית גבוהה אך מפונק "בן בכור" . אני חוששת שגן עירוני לא יממש את הפוטנציאל של הילד . בנוסף עם ילדים קטנים ממנו לא יחווה גירויים גם מסביבבת הילדים האם כדאי לנסות להכניס אותו לגן חובה ??? האם העשרה בשעות אחה"צ "חוגים" יספקו ??האם אתה ממליץ על חוג מסויים? תודה מראש אורנה

linet1

New member
אני עמדתי בדילמה הזו בדיוק

לפני חצי שנה.....ניראה לי שנזכרת מאוחר מידיי. בכל מיקרה, אין לך מה להילחם על להכניסו לגן חובה. גם אם הוא בהפרש של חודש מהגיל המותר לחובה. זו המדיניות של משרד החינוך. דבר נוסף, אני לא מאמינה בהעשרה רק דרך הגן ולכן חוגים ועבודה שלך עם הילד יכולות לתרום לו רבות. אך קחי בחשבון שהוא עדיין ילד שלא הגיע אפילו לגיל 5 ועודף העשרה יכולה לגרום למצב הפוך בו הוא יגלה התנגדות לימודית. הכל במידה ולפי דרישת הילד - תני לו להתפתח לפי הקצב שלו. כפי שניראה לי את אמא מאוד אמביציונית. תני לו גם להיות ילד. ישנם חוגים בהחלט מעשירים ונעימים. תני לו חוג אחד או שניים במשך השבוע ושימי לב לנכונות שלו להשתתף בהם.

למעלה