בחירת מדינה באירופה לבעל דרכון אירופאי

• פותח הנושא 8izi8
  • פורסם בתאריך

8izi8

New member
בחירת מדינה באירופה לבעל דרכון אירופאי

שלום רב,
בקרוב אני אמור לקבל דרכון אירופאי ורציתי המלצות על מדינות מומלצות לעבור אליהם, אני מתכוון לעבור עם אשתי וילד בן 3.
אשמח לדעת האם אשתי מקבלת אישור עבודה ואישור שהייה באופן אוטומטי עקב האזרחות שלי.
קצת קראתי על מדינות כמו גרמניה, הולנד, ספרד, ובריטניה.
אשמח לעזרה.

crips

New member
לשאלת האשרה - כן

עקרונית, היא זכאית לאשרה בכל מדינה באיחוד, אם כי ההליך שונה בכל מדינה (ויש כמה סיבוכים בבריטניה).
&nbsp
המלצה? קשה לומר, בכל ארץ יש טוב ורע - שאלה של לאן אתם מתחברים יותר, מה הכישורים התעסוקתיים שלכם ומה הביקוש, איזה שפות אתם דוברים וכו׳.
&nbsp
אם העניין לא דחוף, אולי כדאי למצוא עבודה מראש ולעבור לפי זה

8izi8

New member
הולנד או ספרד

אספר בקצרה על עצמי אני מהנדס אזרחי עם 5 שנות ניסיון ודובר אנגלית וספרדית ברמה בסיסית. המשבר בספרד קצת מרתיע. הולנד הבנתי שהיא מדינה מאוד נוחה מהרבה בחינות אך אני חושש מהשפה.

crips

New member
בהולנד *יחסית* מספר גדול של משרות באנגלית

אין לי מושג אם זה נכון גם בתחום שלך, בכל מקרה כדאי להתחיל עם השפה כמה שיותר מוקדם.
&nbsp
אכן היא מדינה נוחה, אני אישית לא מת עליה כל כך

La Milagrosa

New member
לגבי ספרד, כמה נקודות חשובות.

בשונה ממה שהיה עד לפני כמה שנים, החוק השתנה ולכן אם האזרחות שלך איננה ספרדית, תצטרך להוכיח שיש לך עבודה בספרד כדי לקבל תעודת זהות מקומית לאזרחי איחוד (NIE). לא יוכלו אמנם לגרש אותך אם אינך עובד, אבל לא תהיה זכאי לביטוח בריאות ציבורי, שלא לדבר על הקושי לשכור דירה, לפתוח חשבון בנק ולנהל חיים תקינים בלי NIE.
לגבי שפה: בלי שליטה בשפה הספרדית יהיה לכם מאד קשה פה. אנגלית לא מספיק.

La Milagrosa

New member
בכל אופן יש לי עבודה בשבילך אם אתם תגורו במדריד

כלומר, לא לי עצמי, אבל יש חברה במדריד שגם אני עבדתי בה שלוש שנים, שתמיד מחפשת דוברי עברית שיודעים גם אנגלית ברמה סבירה (ספרדית ממש לא חובה). זה חרא של יחס וחרא של משכורת, אבל זה יותר טוב מכלום בתור התחלה, וזה יפתור לך את בעיית ה-NIE. פנה אליי בפרטי אם זה מעניין אותך.

8izi8

New member
תודה

תודה רבה על התשובה אכן חשבתי על ספרד או הולנד.

fireout

New member
אני לא חושב שאפשר לבחור מדינה על סמך נתונים יבשים..

צריך להתחבר לתרבות, מנהגים, שפה, צורת עבודה ועוד.
סתם לבחור מדינה על פי נתונים יבשים על הנייר (עלות מחייה, שכר, עלות חינוך) יגרמו לכם לדעתי לעזוב ולחזור לארץ.
אני מאמין שזה אינדיבידואלי לחלוטין.
&nbsp
במידה ויש מדינה שמעניינת אותכם אז אני בטוח שיהיו הנציגים מאותה המדינה שיוכלו לתת תשובות ספציפיות.
&nbsp
אני, לדוגמה, לא מתחבר לתרבות בגרמניה ולא רואה את עצמי מתגורר שם לעולם.
באנגליה, מאידך, אני די מרוצה.

למעלה