בחירת מקצוע

NOS האחת

New member
בחירת מקצוע

היי, השתחררתי לפני קצת יותר מחצי שנה מהצבא ומאז... אני בערך לא מוצאת את עצמי לא יודעת מה אני אוהבת, מה אני רוצה, שןם דבר לא ה-כ-י מדבר אלי.. אני כ"כ רוצה ללמוד.. ואני לא יודעת מה. זה כ"כ מבלבל וכ"כ קשה.. וגם, איכשהו אני מפחדת להחליטנ לפני שאני ישמע על הכל. הייתי בימים פתוחים, הייתי בכנס שחרור ועברתי על כללללל המקצועות שהיו שם, על כל התחומים. יש כמה תחומים שעלו י כזה בערך לראש אבל אף אחד מהם זה לא .. "זה". זה לא "וואי! כן! זה מה שאני אוהבת! זה מה שאני הכי אוהבת בעולםמ וזה מה שאני רוצה!" מבינים? או שכבר הצלחתי לבלבל אותכם כמו שאת עצמי..:/ אני יודעת שגם אם אני יחפש במכללות או אוניברסיטאות אני לא ישמע על כל המקצועות.. כמו למשל יש את אלה שעוסקות בפיזיותרפיה או.. כל מיני דברים שקשורים לרפלקסולוגיה או לכל הדברים האלה שקשורים לכמו "מסז'" לגוף . לא נראה לי שלומדים דבר כזה באוניברסיטה. או כמו איפור, זה כבר ללכת לבית ספר איפור במיוחד. ולא מקצוע נוסף ברדימת המקצועות באוני'. והרי אין סיכוי שאני ישב ויכתוב בגוגל וימצא את כלל המקצועות הקיימים שלומדים לא רק באוני', כי בשביל למצוא אותם צריך לכתוב בדיוק את מה שאתה מחפש, כמו "איפור" בכל מקרה, מה עושים במצב כזה? יש מצב שתוכלו לספר לי מה אתם לומדים או למדתם? יש מצב לקרוא רשימה של מקצועות ? תודה רבה רבה רבה למי שבכלל קרא את ההודעה ויהיה מוכן לעזור !!:)

NOS האחת

New member
ועוד שאלה אחת בנוסף לכל מה שכתבתי:

כל הזמן אני גם תוהה: איך בוחרים מקצוע, מה ללמוד? מה שאתה אוהב או מה שאתה טוב בו? סתומרת, יש לי למה ללכת למשהו שאני נורא רוצה ליהיות טובה בו אבל בעצם אני גרועה? דוגמה: (וזו רק דוגמה! אני לא באמת רוצה את זה..) אני גרועה בציור, אני לא יודעת לצייר פרח! אבל אם זה מה שהייתי אוהבת, זה מה שהייתי אמורה לבחור? כי גם חוצמזה אם באמת הייתי אוהבת את התחום הזה סביר להניח שהייתי רוצה נגיד ללמוד בשנקר או בבצלאל, ו.. בגלל שאני לא יודעת לצייר אפילו פרח כמו שכבר אמרתי - אז הרי בכלל אין סיכוי להתקבל, בטח ובטח לא לשנקר ובצלאל, אז.. איך בכלל בוחרים?? שוב תודה רבה:)

JonJon9

New member
יש דבר כזה שנקרא

מכונים להכוונה מקצועית או משהו כזה. במכונים כאלה עושים מבדקים מיוחדים, שהמטרה שלהם היא לבדוק את הנטיות המקצועיות של האדם, ולפי זה להמליץ לו על תחום לימודים או מקצוע. אני מציע לך להיכנס לאתרי לימודים (למשל "יורם", שאפשר להיכנס אליו גם דרך "וואלה"), ולחפש שם מכונים כאלה. יש מצב שהמבדקים האלה הם בתשלום, אבל לא יותר מדי גבוה, בטח שלא לתמורה שהם יכולים לספק, במיוחד לאחת שכמוך, שמתקשה למצוא כיוון. מקווה שעזרתי. בהצלחה.

hit09

New member
עצה

ראשית, את מצויה במצב מאוד טבעי. רבים וטובים, גם בגילאים מבוגרים יותר חוככים בדעתם מה כדאי ללמוד... לדעתי ההנחיה שלך צריכה להיות מה מעניין לי הכי, אילו תחביבים יש לי שיהיה נהדר להרוויח מהם כסף. רק אחר כך לחשוב כיצד ליישם. אך אם המקצוע נעשה בבחירה מתוך אהבה העשייה תהיה מקצועית וההצלחה בהתאם. בהצלחה!

היי

בנוסף על הנאמר, בקישורי הפורומים יש קישורים לכמה אתרי לימודים ולאתרים של מכללות ואניברסיטאות - הדרך הפשוטה ביותר היא לקרוא את כל הידיעונים שלהם - בהם מופיעים כל המקצועות ומה לומדים בכל אחד מהם בנוסף - פזיותרפיה הוא מקצוע לתואר ונלמד באוניברסיטאות. רפלקסולוגיה ותחומים רבים של הרפואה האלטרנטיבית נלמדים גם בקמפוס ברושים ששייך לאוניברסיטת תל אביב. את צריכה לשבת עם עצמך לחשוב מה מעניין אותך והאם את רואה את עצמך עוסקת בזה בעוד 20 שנה, לעבור על רשימת המקצועות ולצמצם לאט לאט את הרשימה זו לא החלטה קלה ורוב האנשים לא יודעים מה הם רוצים מעצמם גם בגיל 40 אבל זו התחלה... שיהיה בהצלחה ואת מוזמנת לחזור ולעדכן

NOS האחת

New member
תודה על התשובות:)

ו.. 2 דברים העניין עם הרפואה האלטרנטיבית היה רק דוגמה,למקצוע שחשבתי שלא לומדים באוני' ת"א למשל.. אז יש לי דוגמה אחרת- משחק. ודבר שני: אז שוב קצת התבלבלתי - אני אמורה לבחור מקצוע לפי מה שאני טובה בו? או לבחור מקצוע שאני רוצה ללמוד וליהיות טובה בו אבל בעצם אני הכי גרועה בו בעולם? ואם זה באמת ככה- אז.. איך אני בכלל אמורה להתקבל? תודה רבה שוב, אני כבר יחפש ינסה ויברר על כל מה שהמלצתם לי.

NOS האחת

New member
אה ו.. איפה זה קישורי הפורומים?

חוצמזה שוב - אם המקצוע שנגיד הוא הייעוד שלי בכלל לא נלמד באוני' אלא בבית ספר ייחודי ? כמו משחק? או איפור? אז איך הוא בכלל יכנס לרשימת מקצועות שאני אמורה לעשות אחרי התעמקות במקצועות הנלמדים באוני'? יש לי עוד שאלה אחרונה אני מקווה
אם יש נגיד איזה משהו שאני ממש ממש אוהבת, אבל אני יודעת שפרנסה ועבודה לא יצא לי ממנו, והוא לא עולה קצת.. כדאי בכלל ללכת אליו? או שגם אם כן כדאי להשאיר אותו לשלב יותר מאוחר ושקודם יהיה לי מקצוע במשהו שאני כן יעסוק בו?

הקישורים נמצאים בצד שמאל

מתחת לעוד בפורום כל השאלות שלך הן שאלות לגיטימיות וחשובות אבל אף אחד לא יוכל לענות עליהן במקומך. עליך לחשוב בסופו של דבר על איפה את רואה את עצמך בעוד 20 שנה האם שווה לך ללמוד מקצוע שמכניס הרבה ותסבילי ממנו כל יום? הרעיון בסופו של דבר הוא למצוא משהו שגם יהיה שימושי וגם תהני ממנו קחי בחשבון שבהרבה מקרים התואר הראשון אינו תואר שימושי ועל מנת לעסוק במקצוע יש צורך בתואר שני. באשר למקצועות שאין באוניברסיטאות - בשביל זה יש אתרי לימודים שונים שיכולים לתת לך הכוונה, שם מופיעים כל המקצועות מהמכללות והאוניברסיטאות.

למעלה