בחירת צד השזלונג

qscarlet

New member
בחירת צד השזלונג

היי,
קנינו ספה תלת מושבית כשאחד המושבים הוא שזלונג (ללא משענת גב בצד). אנחנו צריכים לבחור את הצד שבו יהיה השזלונג ונשמח לעזרה:)
יש לנו חוץ מזה ספה דו מושבית. השזלונג בספה התלת מושבית הוא באורך 170 ס"מ. הספה הדו מושבית באורך 260 ס"מ. מהקיר עד סוף חלון המרפסת שמימין לספה זה 270 ס"מ.
אם השזלונג יהיה בצד ימין (ימין כשיושבים), תהיה בצידו דלת המרפסת (הדלת ארוכה יותר, אז יהיה מספיק מקום לצאת), ואז יהיה אפשר לשים בצידו כריות ויהיה אפשר להישען אם יושבים על השזלונג. אבל אז הגב של הספה הדו מושבית לא יהיה על קיר.
אם השזלונג יהיה בצד שמאל לא תהיה אפשרות להישען (שזה מבאס...), אבל גב הספה הדו מושבית יהיה לכיוון דלת המרפסת ולא באמצע החדר.
מה עדיף? והאם התשובה תשתנה אם נחליט להחליף את הספה הדו מושבית בכורסה?

תודה רבה:)

qscarlet

New member
נקודה נוספת

אם השזלונג יהיה בצד ימין, התכנון שלי זה שהגב שלו יהיה על דלת המרפסת - שהיא מזכוכית (כפולה, אבל עדיין זכוכית). האם זה בעייתי לתכנן לשים שם כריות ושאנשים ישענו?

qscarlet

New member
שרטוט

השרטוט מצורף.
בשרטוט הסלון כפי שהוא היום והאפשרויות לספה התלת מושבית.
פרופרציות השרטוט מדוייקות.
המלבן מימין זה כוורת. המלבן השחור למטה (על קיר ה200 ס"מ) זו טלויזיה.

qscarlet

New member
טוב, עוד כמה מידות ליתר בטחון:

הדלת למרפסת (משמאל) היא 230 ס"מ. חלק הקיר הקטן שלפניה הוא 40 ס"מ, וחלק הקיר שאחריה הוא 207 ס"מ).
שולחן הסלון הוא 98X98 ס"מ.
רוחב הכוורת מימין היא 117 ס"מ.

meedas

New member
דעתי הלא מקצועית

שזלונג לשמאל והספה השניה עם הגב לויטרינה
הרעיון לשים כריות שיאפשרו להשען על הזכוכית יפה בתיאוריה, לדעתי לא יעבוד במציאות. המישור של הספה והזכוכית לא אותו מישור וזה גורם לתחושה שנשענים יותר מדי אחורה (וחוץ מזה לא תוכלו לפתוח/לסגור את הויטרינה כי הכריות יפריעו לזכוכיות לזוז)
מה גם שלתחושתי לא ישאר מעבר מספיק נוח החוצה אם רוב הפתח חסום ע"י ספה. אם חישבתי נכון נשאר כמטר ברוטו של יציאה למרפסת... לא ראיתי שציינת מה האורך של הספה הדו מושבית. כמה היא חוסמת מהיציאה?
&nbsp
אגב, אין סיבה שלא תהיה אפשרות להשען בשזלונג. פשוט בוחרים אחד שכולל משענת בחלק ה"עליון" שלו (איפה שהראש יהיה כשרובצים). אבל כמובן זה אומר שיהיה לכם גב של ספה שפונה לחלל (במקרה שזה מפריע לכם)
&nbsp

אמרלדה

Active member
לעניות דעתי

שזלונג משמאל לספה (ימין מנקודת המבט שלנו) מקביל לכוורת,
ולהחליף את הספה הזוגית בשתי כורסאות.
אחת תעמוד משמאל לטלוויזיה (שמאל מהכיוון שלנו), במפגש בין הוויטרינה לקיר,
מביטה באלכסון על פינת הישיבה.
השניה תעמוד מימין לטלוויזיה, קרובה יותר לטלוויזיה, מביטה באלכסון אל הוויטרינה.

הרעיון הוא ששתי כורסאות יוצרות חלל יותר פתוח מספה זוגית וההעמדה שלהן יותר גמישה.
אורח נכנס הביתה, אפשר לסובב אותן קצת. אין אורח - אפשר לסובב אותן אחרת.
ומול פינת הישיבה עם השזלונג, שהיא כבדה וקבועה בחלל לא גדול, שני פריטים קלילים כאלה יאזנו את המצב.

qscarlet

New member
תודה, זה נשמע הגיוני, אבל כרגע אנחנו לא מתכננים לקנות

כורסאות.
אנחנו עכשיו עם הספה הדו מושבית, וקשה לי הרבה יותר לדמיין איך זה יהיה...
מה עדיף אם אנחנו נשארים אם הספה?
שאלתי גם על כורסא כי דיברנו על להחליף את הדו מושבית בעתיד.

אמרלדה

Active member
במקרה כזה הייתי מציבה את הדו-מושבית

על הקיר של ה-2.07 מ', הניצב לטלוויזיה, קרוב יותר לווטרינה.
&nbsp
ביום יום ולבני הבית, הפינה אמורה להספיק. וילד גם יכול לשכב עליה עם כרית בצד
הוויטרינה ולראות טלוויזיה או לפטפט.
&nbsp
וכשיש אורחים - להזיז אותה עם הגב לטלוויזיה או באלכסון, כי לרוב לא מסתכלים בטלוויזיה כשיש אורחים, חוץ מליל בחירות...

qscarlet

New member
הדו מושבית היא 85X160

אז היא לא תחסום את הפתח רק אם נצמיד אותה לקיר שמאונך לה...
זה לא מפריע שגב הספה פונה לחלל?
וכבר קנינו את השזלונג - לא ניתן להישען בו.

תודה!

meedas

New member
אם אין לשזלונג משענת

אין גב שפונה לחלל...

&nbsp
תראי, אצלי בבית אחרי הרבה התלבטויות החלטתי להעמיד את הספה "צפה" בחלל. כן, רואים לה את הגב. לא, זה לא מפריע לי... העדפתי נוחות ובעיקר את האופציה לרבוץ על הספה ולהשקיף החוצה אל הנוף, על פני הדאגה מה יחשבו האורחים (אני גרה שם 365 ימים בשנה, אורחים יש אולי פעמיים בחודש...)
זה אגב גם היה השיקול בבחירת ספה עם שזלונג למרות שעיצובית היתה מתאימה שם קומבינצית ספות/כורסאות קלילה יותר... אני רוצה שיהיה לי נוח ואם זה בא על חשבון עיצוב, שילך העיצוב לחפש את עצמו

אין כאן תשובה חד משמעית

בגדול כדאי לרכוש ספה לאחר שההעמדה שלה מאד ברורה, כי כך הוספת את נתוני הספה כנתונים קיימים בלי יכולת לשנות, כמו נתוני הבסיס של הבית, וזה בעייתי.
כמה דברים שאני מקווה שיעזרו:
1. בכל מקרה לא סביר למקם את ספת הדו בין הספת הר' החדשה לבין הטלויזיה.
זה יסתיר, זה ימלא את הסלון שלך באופן חונק ועמוס ויחסום עוד את היציאה של הויטרינה.
2. גם לא נוח למקם כריות על חלון. זה מחליק, זז, הכנף השניה נכנסת באמצע אם היא קודמת, בקיצור, זה אלתור אבל במצב הזה אפשר לנסות, אם זה עובד עבורכם בכל זאת.
3. אם השזלונג צמוד לזכוכית (כאמור אני לא מתה על זה) אז הדו יכולה להתמקם על ה220 מימין.
4. עדיף למקם את השזלונג בחלק הפנימי ולוותר על הדו, לנסות למצוא לה מקום אחר ולמצוא פתרונות אחרים יותר אווריריים לישיבה נוספת בהמשך.
5. לשזלונג נהוג להוסיף ידית ארוכה יותר, מאפשר גמישות יותר בישיבה, פחות גמישות במיקום שלו. כדי לעשות זאת צריך להזמין את הספה לאחר תכנון מדוייק של ההעמדה שלה. סביר שניתן להוסיף לקיימת ידית, שווה לבדוק את העלות.

qscarlet

New member
יש משהו שלא הבנתי. גם אם מוותרים על הדו - למה את לא אוהבת את

השזלונג בצד של הויטרינה? יש מטר שלם ליציאה למרפסת, ואפשר לא לשים על הויטרינה כריות... מצד שני - השזלונג יהיה באמצע הסלון אם הוא יהיה בצד הפנימי.

הבעיה במציאת עוד פתרונות ישיבה זה תקציב מוגבל :)

אמרלדה

Active member
אני רוצה להראות לך פתרון אחר למקומות ישיבה נוספים

סגנון המזנון הזה היה כבר קיים במפעל כשבאנו לראות. אנחנו רק ביקשנו לחזק את הצד הנמוך כך שיהיה אפשר לשבת עליו. וכבר קרה שישבו עליו שלושה מבוגרים.
אז אם תצטרכו לשפר מתישהו את מעמד הטלוויזיה, זו אופציה אחת (אנחנו קנינו ברהיטי גולן).

ואצלנו יש רק מושב אחד של הפינתי שצמוד לזכוכית, ויש שם המון כריות בד"כ. פשוט לא עובד. לא נוח.

כי זה נראה כמו האילוץ שזה באמת

והשזלונג הוא 170 לתוך הסלון, לא רואה את זה כבעיה.
אבל האמת שאני לא מבינה את כובד ההתלבטות, הרי את לא משפצת,
ספה כבר קנית - תמקמי פה או שם ותראי בשטח מה עובד טוב עבורך.

למעלה