ביטוח מנהלים - מי אמור לשלם כמה?

rion2

New member
ביטוח מנהלים - מי אמור לשלם כמה?

שלום, אני עובדת כמעט שנה כשכירה, ובמסגרת העלאת המשכורת ביקשתי גם ביטוח מנהלים. האם זה הכי נכון או שעדיפה תוכנית ביטוח אחרת? אשמח אם מישהו יוכל להסביר לי איך זה בדיוק עובד וכמה המעביד אמור לשלם לביטוח וכמה אני (חיפשתי קצת באינטרנט אבל לא הבנתי הרבה) בנוסף - האם הוספת ביטוח מנהלים משפיעה לי על הנטו? האם מה שאני מפרישה יורד לי מהנטו או שגם מה שהמעביד מפריש אמור להשפיע על הנטו שלי? הנטו שלי הוא כמעט 6500 כרגע, לפני ביטוח מנהלים. אשמח להסברים ברורים... תודה

eligrt

New member
תשובה קצרה... ../images/Emo22.gif

אין הכוונתי להפוך תשובה זו ליעוץ פנסיוני (או משהו בסגנון...) אלא רק להבהיר את העקרונות חלק מהשקלים שאנחנו 'שמים בצד' נועדו ליום הפרישה שלנו. מלבד האופציה הפשוטה של פשוט "לחסוך כל חודש" כסף בצד, יש את החסכונות הפנסיונים שלרב מתחלקים או לביטוח מנהלים, או לקרן פנסיה. בשני האפיקים מדובר בחסכון חודשי שגם את וגם המעביד מפרישים על בסיס חודשי (5% את ו 5% מעביד) וביום הפרישה, את הכסף הנצבר את מקבלת (בתנאים מסויימים) חלקו כהון ('בוחטה' של כסף ביד) וחלקו כהפקדה חודשית (רכיב פנסיוני) קבועה עד יום החזרת הציוד שלנו... כמובן שלכל אפיק (ביטוח מנהלים / קרן פנסיה) יש יתרונות וחסרונות... (ואני מניח שחיפוש קצר בגוגל יעזור לך עם זה - אם לא, רק תגידי ונשמח לעזור...) כמו שכתבתי, חשוב שתביני שתחילתו של חסכון פנסיוני, משמעותו הקטנת ה'נטו' (הרי את "שמה כל חודש כסף בצד...") עם זאת זה צעד הכרחי מבלי קשר לרמת השכר הנוכחית שלך וככל שתקדימי לחסוך, כך יטב.

למעלה