ביטול פרס ישראל צודק??

Harrington

Well-known member
מנהל
תלוי למה נעשה. מאחר ואין לי כל סיבה שלא לקבל את דברי השר שהחליט על העניין, הרי שאפשר למצוא בו את ההגיון. אפשר גם היה להחליט אחרת. אבל זה לא הופך את החלטתו לבלתי צודקת.

raya

Well-known member
שיקולי שר החינוך לא נראים "טהורים". רגש הנקמנות עולה על ההיגיון.
זה שהוא חזר בו, לא מעיד על הכוונות שלו.
מכותרת השרשור לא הבנתי האם הטקס בוטל לחלוטין, תגובתי נכתבת לפי מה שידוע לי כרגע שהטקס יתקיים במתכונת מלאה.

נערך לאחרונה ב:

Harrington

Well-known member
מנהל
שיקולי שר החינוך לא נראים "טהורים". רגש הנקמנות עולה על ההיגיון.
זה שהוא חזר בו, לא מעיד על הכוונות שלו.
מכותרת השרשור לא הבנתי האם הטקס בוטל לחלוטין, תגובתי נכתבת לפי מה שידוע לי כרגע שהטקס יתקיים בתכונת מלאה.
הוא חזר בו?

raya

Well-known member
הוא חזר בו?
חזר בו - מהכוונה לתת רק פרסים הקשורים למלחמה.
אם בינתיים גם חזר לבטל את הטקס המלא - אין לי מושג.
כל המהלך הזה לא מעיד על כוונות טהורות או שיקולים עניניים.

משתפרת1

Well-known member
אז אין משהו מעבר לסיסמאות. אוקיי, מניח שהטובים ביותר חוטאים בזה מעת לעת.

מיצינו, למען הסר ספק (אלא אם תחליטי מתישהו להתייחס עניינית ולא להסתפק בסיסמאות).
אין טעם. אצלך באופן קבוע מי שדעתו הפוכה משלך- מורעל, אתה כמובן הכי צודק בעולם תמיד, ומי שמדליק את הזרקור אל עבר העובדה הזו- מדבר בסיסמאות. ואני יודעת בדיוק כיצד תגיב אלי, כי אתה חייב תמיד להגיב.
כל קורא ותיק בפורום הבין

Harrington

Well-known member
מנהל
אין טעם. אצלך באופן קבוע מי שדעתו הפוכה משלך- מורעל
ממש לא, אבל המצאה חביבה :).
עם זאת, אני בהחלט סבור שמי שטוען שהשר קיש קיבל את החלטותיו מטעמים מושחתים, אכן הורעל על-ידי התשקורת. זה באמת נורא פשוט מבחינתי :). הרי איש מאיתנו לא יושב במוחו של השר קיש, תקני אותי אם אני טועה. איש מאיתנו כנראה גם לא שוחח איתו, לא שמע ממנו את טעמיו, כלום, נאדה. מה יש לנו? פרסומים בתשקורת והצהרות של השר בתגובה להם. הא ותו לא. אז כל אחד ומי שהוא בוחר להאמין לו. או לחלופין, אנשים כמוני שפשוט מודים ביושר שאין להם שמץ של מושג מה נכון ומה לא נכון מהפרסומים. בעיני אוטומטית (זה פשוט עניין של עובדה מוגמרת בעיני), כל מי שטוען שהוא בהכרח יודע היכן האמת, משקר במצח נחושה שכן אין לו כל דרך לדעת זאת. אלא שרוב האנשים מסתובבים עם עמדה מסוימת ולא משקרים, כי זו באמת עמדתם. נותר רק לשאול כיצד הגיעו אליה. את תשובתי, קראת כבר למעלה.
אז אוקיי, אני יודע שאין הרבה סיכויים שתגיבי עניינית לניתוח הנ"ל. אני גם יודע שאם תחשבי על זה, תסכימי איתי בכל מאת האחוזים וכך כל בר דעת. מכאן ולדברייך כאילו כל מי שחושב אחרת ממנו מורעל, כאמור, נטו המצאה שלך (כנראה במסגרת ההתקפה החודשית שלך :)).
אתה כמובן הכי צודק בעולם תמיד
מן הסתם כל מתדיין, את לא פחות ממני וביחד איתנו 100% מהמתדיינים, סבורים שהם צודקים בעמדה שהם מביעים. כמובן שכל מתדיין, גם אני, יכול תוך כדי דיון להשתכנע אחרת. אבל, טיפ קטן ברשותך, על-ידי סיסמאות או תגובות בנות מילה אחת, זה לא יעבוד :).
ומי שמדליק את הזרקור אל עבר העובדה הזו- מדבר בסיסמאות.
כשאת מדברת בסיסמאות את מדברת בסיסמאות. זה מה שעשית למעלה, לטוב ולמוטב (או שאת סבורה שתגובות בנות מילה בודדת -למשל- מהוות דיון ענייני בדרך כלשהי, אבל צר לי משתפרת יקרה, לא תשכנעי אותי אפילו שאת מאמינה בזה ;-)).
ואני יודעת בדיוק כיצד תגיב אלי, כי אתה חייב תמיד להגיב.
כשמישהו כותב לי עניינית, אני אכן בדרך כלל מגיב. קטע חינוכי אני מניח. לא מוצא חן בעיני מישהו? שלא ימצא חן :).
כל קורא ותיק בפורום הבין
אכן, כל קורא ותיק מכיר את הטענה הזאת, על אף שאין בה כל ממש ותוקפים רבים משמיעים אותה דרך קבע. אין כל חדש תחת השמש :). מי שיבדוק אמפירית, יגלה שאין כל שחר לדברים, גם לא ביחס אלייך (למשל, וכן, זה בדוק דווקא :)).

משתפרת1

Well-known member
עם זאת, אני בהחלט סבור שמי שטוען שהשר קיש קיבל את החלטותיו מטעמים מושחתים, אכן הורעל על-ידי התשקורת. זה באמת נורא פשוט מבחינתי :). הרי איש מאיתנו לא יושב במוחו של השר קיש, תקני אותי אם אני טועה. איש מאיתנו כנראה גם לא שוחח איתו, לא שמע ממנו את טעמיו, כלום, נאדה. מה יש לנו? פרסומים בתשקורת והצהרות של השר בתגובה להם. הא ותו לא. אז כל אחד ומי שהוא בוחר להאמין לו. או לחלופין, אנשים כמוני שפשוט מודים ביושר שאין להם שמץ של מושג מה נכון ומה לא נכון מהפרסומים. בעיני אוטומטית (זה פשוט עניין של עובדה מוגמרת בעיני), כל מי שטוען שהוא בהכרח יודע היכן האמת, משקר במצח נחושה שכן אין לו כל דרך לדעת זאת. אלא שרוב האנשים מסתובבים עם עמדה מסוימת ולא משקרים, כי זו באמת עמדתם. נותר רק לשאול כיצד הגיעו אליה. את תשובתי, קראת כבר למעלה.
אז אוקיי, אני יודע שאין הרבה סיכויים שתגיבי עניינית לניתוח הנ"ל. אני גם יודע שאם תחשבי על זה, תסכימי איתי בכל מאת האחוזים וכך כל בר דעת. מכאן ולדברייך כאילו כל מי שחושב אחרת ממנו מורעל, כאמור, נטו המצאה שלך (כנראה במסגרת ההתקפה החודשית שלך :)).

מן הסתם כל מתדיין, את לא פחות ממני וביחד איתנו 100% מהמתדיינים, סבורים שהם צודקים בעמדה שהם מביעים. כמובן שכל מתדיין, גם אני, יכול תוך כדי דיון להשתכנע אחרת. אבל, טיפ קטן ברשותך, על-ידי סיסמאות או תגובות בנות מילה אחת, זה לא יעבוד :).

כשאת מדברת בסיסמאות את מדברת בסיסמאות. זה מה שעשית למעלה, לטוב ולמוטב (או שאת סבורה שתגובות בנות מילה בודדת -למשל- מהוות דיון ענייני בדרך כלשהי, אבל צר לי משתפרת יקרה, לא תשכנעי אותי אפילו שאת מאמינה בזה ;-)).

כשמישהו כותב לי עניינית, אני אכן בדרך כלל מגיב. קטע חינוכי אני מניח. לא מוצא חן בעיני מישהו? שלא ימצא חן :).

אכן, כל קורא ותיק מכיר את הטענה הזאת, על אף שאין בה כל ממש ותוקפים רבים משמיעים אותה דרך קבע. אין כל חדש תחת השמש :). מי שיבדוק אמפירית, יגלה שאין כל שחר לדברים, גם לא ביחס אלייך (למשל, וכן, זה בדוק דווקא :)).
תסלח לי, מגילות- אינני קוראת.

raya

Well-known member

מבלי לקרוא את המשך התגובה שלך, אתייחס לפיסקה הראשונה.
אין ויכוח על כך שלטייס קיש (קשה לחשוב עליו כטייס, אחרי שירות שלי בחיל האויר לפני שנים רבות) לא היו מחשבות סקטוריאליות. אחרת - מה פתאום לבטל הענקה של פרס ישראל במוצאי יום העצמאות?
איזו סיבה הגיונית יכולה להיות למהלך כזה?
ואני מזדהה לחלוטין עם התגובה של משתפרת, אפשר לומר שהיא העתיקה את המחשבות שלי.
היום חזרתי מירושלים, לכן תגובתי האולי מאוחרת.

Harrington

Well-known member
מנהל
מבלי לקרוא את המשך התגובה שלך, אתייחס לפיסקה הראשונה.
אין ויכוח על כך שלטייס קיש (קשה לחשוב עליו כטייס, אחרי שירות שלי בחיל האויר לפני שנים רבות) לא היו מחשבות סקטוריאליות. אחרת - מה פתאום לבטל הענקה של פרס ישראל במוצאי יום העצמאות?
איזו סיבה הגיונית יכולה להיות למהלך כזה?
ואני מזדהה לחלוטין עם התגובה של משתפרת, אפשר לומר שהיא העתיקה את המחשבות שלי.
היום חזרתי מירושלים, לכן תגובתי האולי מאוחרת.
לא אתייחס ברשותך לגולשים אחרים או גולשות אחרות, הגם שמאחר ואף אחת לא באמת הגיבה עניינית לדברי, ממילא אין (אפשרות) להתייחס עניינית לדברים. גם לא אם את מזדהה איתם :).

לגופם של דברייך, אולי תתפלאי לשמוע אך אני לגמרי מסכים. כלומר, אני מסכים שאפשר לשאול שאלות, שאולי עולות תהיות, הכל לגיטימי במליון אחוז. אבל זה לא מה שעשית למעלה. שם 'קבעת' שהשר קיש קיבל את החלטותיו מסיבות א-ב-ג כאילו בת קול יצאה משמיים וסיפרה לך מה חלף במוחו של האיש. זה משהו שמה לעשות, מגיע נטו ממה ששמעת בתקשורת התרעלה. אין פשוט דרך אחרת :). אבל אם את סתם תוהה ומעלה שאלות? אין דבר לגיטימי מזה. רק שלדידי צריך לדעת ולזכור שהתשובות לשאלות אלו, מה לעשות, אינן ידועות לנו. לא מכאן ולא מכאן.

למעלה