ביטול פרס ישראל צודק??

raya

Well-known member
לא אתייחס ברשותך לגולשים אחרים או גולשות אחרות, הגם שמאחר ואף אחת לא באמת הגיבה עניינית לדברי, ממילא אין (אפשרות) להתייחס עניינית לדברים. גם לא אם את מזדהה איתם :).

לגופם של דברייך, אולי תתפלאי לשמוע אך אני לגמרי מסכים. כלומר, אני מסכים שאפשר לשאול שאלות, שאולי עולות תהיות, הכל לגיטימי במליון אחוז. אבל זה לא מה שעשית למעלה. שם 'קבעת' שהשר קיש קיבל את החלטותיו מסיבות א-ב-ג כאילו בת קול יצאה משמיים וסיפרה לך מה חלף במוחו של האיש. זה משהו שמה לעשות, מגיע נטו ממה ששמעת בתקשורת התרעלה. אין פשוט דרך אחרת :). אבל אם את סתם תוהה ומעלה שאלות? אין דבר לגיטימי מזה. רק שלדידי צריך לדעת ולזכור שהתשובות לשאלות אלו, מה לעשות, אינן ידועות לנו. לא מכאן ולא מכאן.
אשמח לדעת מה דעתך , איך אתה יכול להסביר את החלטתו של קיש לבטל הענקת פרסי ישראל בכל הקטגוריות, ולתת ב-2 קטגוריות חדשות. אין לי בעיה עם שתיהן.
ואיך תסביר את ה"התקפלות" שלו בחזרה.
לא להתייחס לתגובות של אחרים - את זה אתה עושה בדרך כלל במיומנות גבוהה.
אבל כעת אני שואלת איך אתה רואה את הדברים מנקודת המבט שלך.
שבת שלום!

Harrington

Well-known member
מנהל
אשמח לדעת מה דעתך , איך אתה יכול להסביר את החלטתו של קיש לבטל הענקת פרסי ישראל בכל הקטגוריות, ולתת ב-2 קטגוריות חדשות. אין לי בעיה עם שתיהן.
ואיך תסביר את ה"התקפלות" שלו בחזרה.
לא להתייחס לתגובות של אחרים - את זה אתה עושה בדרך כלל במיומנות גבוהה.
אבל כעת אני שואלת איך אתה רואה את הדברים מנקודת המבט שלך.
שבת שלום!
שבוע טוב,
לגבי החלק השני של דברייך, לא כתבתי שאני לא מתייחס לתגובות של אחרים (ואין כל ממש בטענתך בעניין), אלא שלא אדבר עם גולש א' על גולש ב'. אם גם לגבי זה ברור לך שאני נוהג כך, שמחתי לשמוע.

לגבי שאלתך מה דעתי וכו', אני פשוט באמת ובתמים לא יודע. השר קיש הסביר את עמדתו מדוע צריך לקיים את הפרס בנושא אחד בלבד וגם מדוע חזר בו. האם דבריו דברי אמת? אין לי שמץ של מושג. בניגוד למומחה ב. כספית, אין לי גישה למחשבותיו של השר קיש. יתכן שהטענה שההחלטה נובעת מהתנגדות אותו ולדמן לממשלה נכונה, בדיוק כמו שיתכן שאיננה נכונה. אישית זה נראה לי אמנם מעט מוגזם, שכן הפרס בוטל בשלל תחומים ולא רק בזה של ולדמן. אבל השורה התחתונה היא שאני פשוט לא יודע ולא יכול לדעת. יש שתי גרסאות בעניין ואני הקטן, בהיעדר בת קול משמיים שתספר לי איזו מהן נכונה, מכיר בכך שאני פשוט לא יכול לדעת.

זה, למקרה שלא הבנת את דברי למעלה, ההבדל בינינו. לא בשאלה איזו גרסה אנחנו מקבלים, אלא בהכרה בכך שכל גרסה שלא נחליט לקבל, החלטתנו תבוא ממקום לא נקי, ממקום של אג'נדה. אם אצהיר שאני מאמין לשר קיש ללא עוררין, זה יהיה בהכרח בגלל חיבה שיש לי לאיש או לממשלה. אם אצהיר שברור לי שהחלטתו מושחתת מן היסוד, זה יבוא בהכרח מתוך כך שאני מתנגד לו ולממשלתו (או שהורעלתי על-ידי התקשורת למשל).

משתפרת1

Well-known member
בסופו של דבר נוכח הביקורת הציבורית העזה ומול עמדת היועצת המשפטית לממשלה (שאמרה שלא תוכל להגן על עמדתו של קיש בבג"ץ) חזר בו השר קיש מהרעיון הזה. הוא אף הגדיל לעשות והחליט שהשנה חלוקת הפרסים תתקיים בשדרות ולא בירושלים.

למעלה