ביטחון בראיון עבודה

avishai201

New member
ביטחון בראיון עבודה

שלום רב
האם לא מקבלים לעבודה אנשים חסרי ביטחון עצמי? מדוע?
אם נגיד קשה לי להסתגל למקום עבודה ולאנשים (זה לוקח לי זמן) אז אני צריך להגיד בראיון את זה?

אשמח לקבלת תשובות רציניות.

תודה

Astroo

New member
בשום אופן לא להגיד בראיון עבודה

שיש לך בעיית הסתגלות. אם תגיד את זה, הסיכוי שיקבלו אותך שואף ל-0.

hadooper

New member
...

יתכן שיש חברות שכן היו מוכנות להעניק לעובד חדש קצת יותר זמן כדי להסתגל...

choo

Active member
השאלה אם חוסר הבטחון העצמי פוגע ביכולתך המוצגת בראיונות

&nbsp
אם זה ברמה שאתה נכנס לבלאק אאוט ומתקשה לענות על שאלות ברמה שבה אתה מסוגל לעבוד ביום יום - זו בעיה שתפגע בך. נתקלתי באנשים עם בעיה של בטחון עצמי שלא השפיע על יכולתם בראיונות - ולא היתה בעיה לקבל אותם לעבודה.
&nbsp
מצד שני, אם בעיית הבטחון העצמי מונעת ממך להשתלב בעבודה אחרי שקיבלו אותך, בצורה מאוד בולטת ביחס למרבית העובדים החדשים באותה חברה (נניח בממוצע עובדים מתחילים לתרום תרומה משמעותית אחרי 3 חודשים, ואתה לא תורם תרומה משמעותית אחרי חצי שנה)- זה עלול להוביל לסיום עבודתך בחברה עקב אי תרומה לחברה.

avishai201

New member
הסבר

אני לחוץ בריאיון ובחודש חודשיים הראשונות של העבודה, אבל אחרי זה אני מסתגל ומסוגל לתרום משמעותית.
אני מתפקד היטב במקום המוכר לי.

האם להגיד את זה בראיון?

choo

Active member
מהנסיון שלי כמראיין - זה נשמע כמו תירוצים

&nbsp
בתור מראיין, אני צריך להיות מסוגל לבחון את יכולתך לבצע את התפקיד ברמה טובה. אם יש לך חרדת ראיונות ברמה שמונעת ממך מלענות היטב על שאלות טכניות - אין לי יכולת להעריך את רמתך, ולא אוכל להעביר אותך.
&nbsp
מה כן תוכל לעשות שיוכל לעזור לך?
&nbsp
א. להתאמן על שאלות טכניות עד שתגיע לרמה גבוה בפתרונן, כך שגם בתנאי לחץ תצליח לתפקד.
&nbsp
ב. אם בראיונות מלחיץ אותך הנוכחות של המראיין אבל כשמשאירים אותך לבד אתה מליח להתרכז ולפתור שאלות, אתה יכול, בהינתן שאלה מורכבת, לבקש שיתנו לך כמה דקות לחשוב בשקט בלי נוכחות המראיין בחדר, ולהסביר שהסיטואציה של הראיון מלחיצה אותך. יש מראיינים שיסכימו לזה, יש כאלו שיציעו את זה ביוזמתם, ויש כאלו שלא יסכימו.
&nbsp
ג. בצע "ראיונות סימולציה" עם חברים, כדי להתרגל לסיטואציה. אחרי סימולציות עם חברים, תוכל לבקש ממכרים שאינם חברים קרובים לעשות איתך "ראיון סימולציה" (למשל חברים של חברים) כדי "להעלות את הרף".
&nbsp
ד. מעל לכל, לראיין עובדים עוזר מאוד להתגבר על חרדת ראיונות. אם יש לך כבר מספר שנות נסיון, בדוק אפשרות להשתלב במערך הראיונות של המקום שאתה עובד בו, בתור מראיין. על פי נסיוני, זו שיטה מצויינת להשתפר בתור מרואיין.

avishai201

New member
אבל למה המראיינים ..

לא סומכים על אנשים?

מה, הם חושבים שאנשים חסרי ביטחון לא יעבדו טוב?!

choo

Active member
לסמוך באופן עיוור על מישהו שכלל אינני מכיר? זה מטופש

&nbsp
כל מרואיין יאמר לי "אני חסר בטחון" ולכן אקבל אותו לעבודה מבלי שאראה שהוא אכן טוב מספיק? אתה מסתכל על הדברים מנקודת המבט האישית שלך, כשבפועל אתה צריך להסתכל עליהם מנקודת המבט של המראיין - יש לו מרואיינים אחרים שבראיונות איתם הוא ראה איכות טובה מספיק, אז למה שהוא ייקח מישהו שלא הראה איכות טובה בראיון? מה הוא ירויח מזה?
&nbsp
אתה צריך להבין - את המראיין לא מעניין מה טוב לך ולא מעניין אותו אם הוא "פיספס" אותך - מעניין אותו לאייש את המשרה באדם מתאים, ואם הוא מצא אדם מתאים, לא מעניין אותו שהוא דילג על מתאים אחר. לעומת זאת, לקחת אדם רק כי הוא אומר על עצמו שהוא טוב - נתקלתי במספיק אנשים לא טובים שאומרים על עצמם שהם טובים. איך אבחין בינם לבין מישהו טוב שבראיונות משאיר רושם לא טוב? לא מכיר דרך לעשות את זה בצורה הגיונית מבחינה כלכלית.
&nbsp
בראיונות חובת ההוכחה היא עלייך, כל זמן שאינך "אושיית רשת" עם מספיק קשרים שיעידו עלייך שאין צורך לראיין אותך אלא צריך ישר לקחת אותך לעבודה.

ipv6

Member
אני לא יודע מה יותר משעשע

זה שאנשים שואלים ברצינות למה אי אפשר לוותר להם על חלק קריטי בתהליך הגיוס (ראיון טכני, ממליצים, להתעלם פשוט מזה שהם רבו עם הבוס \ פיטרו אותם כי לא היו טובים) או זה שאתה טורח כל פעם להסביר את הרציונל של החברות (מה שרשמת בהודעה שאני מגיב אליה) בכל פעם מחדש..

אני לא הייתי טורח לענות לשאלה שלו..

eveik

New member
זאת לא שאלה מטופשת לאנשים שלא מבינים את זה

וכל הכבוד לו שהוא ממשיך לענות ולעזור לאנשים שונים

choo

Active member
יותר משעשע אותי שמפריע לך שאני ממשיך לענות ;)

Astroo

New member
איך תגלה בראיון שמישהו רב עם הבוס?

כמו כן, אם ברצונך לגייס מהנדס מנוסה שכרגע מועסק במקום אחר ואיננו מובטל, יש סיכוי רב שהוא לא מסתדר עם הבוס (אחרת למה שיחפש עבודה אחרת?)

ipv6

Member
אני לא מסכים עם הטענה שלך

(שאם מהנדס מנוסה מחפש עבודה, אז יש סיכוי רב שהוא עוזב בגלל מריבה עם הבוס) אבל זאת הייתה רק דוגמא ולא על זה הדיון.

אני חושב שגם בתור סטודנט שנה ב' שחיפש משרת סטודנט אני הבנתי את חוקי המשחק והיה ברור לי שלהגיד "אני ביישן\נלחץ בראיונות" בסבירות מאד מאד גבוה, לא יפתור אותי מהראיונות אלא לכל היותר יתן להם סיבה לפסול אותי..

godknows1

New member
אגב אני ביישן ונלחץ בראיונות

ואני יכול להגיד שכל ראיון שלא עברתי למעט אחד שהיה מסיבות בירוקרטיות בחברה ממש לפני חתימה, היה בגלל שפישלתי ברמה המקצועית, ולא כי נראיתי לחוץ, למרות שבהחלט נראיתי לחוץ (ועם הזמן הלחץ גם ירד, לקח לי בערך 4 ראיונות עד שזה קרה). לדעתי חוסר הצלחה בשאלה של ראיון זה לא רק בגלל לחץ אלא גם הרבה בגלל חוסר תרגול עם שאלות מהסוג הזה, לפחות מנסיוני הקצר.

Astroo

New member
נולדת אתמול?

העולם אכזר, אין מה לעשות. אנשים עם בעיות הסתגלות, בעיות למידה, בעיות קשב יתקשו למצוא עבודה ולשמור עליה, זה המצב.
גם סתם אנשים ביישנים או מופנמים מתקשים לפתח את הקריירה שלהם.

liron50

New member
לרוב האנשים לוקח זמן להסתגל ולתרום בתפקיד

לא חושב שצריך להצהיר על זה, אלא אם כן זה סעיף חשוב להם והם ישאלו.
&nbsp
בכלל, בכמה מקומות עבודה כבר הספקת להיות כך שאתה יודע שזו בעיה אצלך?
&nbsp

לדעתי כדאי לאמר על הלחץ בזמן הראיון

לא לתת נאום על כמה אתה עלוב וחסר בטחון.
אלא משפט, ותנסה עם חיוך, של ״אני מתנצל, אני קצת מתרגש עכשו״.

אם לוקח לך רק חודש חודשיים, זה לא בעיה. לאנשים נורמלים לוקח קצת זמן להתרגל. זה לא משהו שצריך להתריע עליו בראיון.

למעלה