ביקורת על נואל ב7 לילות

טלע XD

New member
ביקורת על נואל ב7 לילות

הכתב החרא של 7 לילות [שונאת אותו-.-] כתב ביקורת על הדיסק האקוסטי של נואל,the dreams we have as children .[האמת שאפילו לא ידעתי שיש דיסק כזה O: ושמאז שקראתי ת'שם שלו אני דבוקה קשות לfade away משום מהOO" ] בכל מקרה, זה מה שהוא כתב : "אלבום ההופעה האקוסטית של נואל גאלגר הוא יותר הודאה באשמה מאלבום.ראשית,מדובר באלבום למטרות צדקה שמגיע מאדם שהחרים את קונצרט הענק 'live 8' בטענה שהוא מזויף ופלצני.שנית ,משום שמתוך 13 שירים של אואזיס שמנוגנים באלבום ,רק שניים הוקלטו אחרי 1995: הודעה בכך שכבר למעלה מעשור הלהקה לא הקליטה שירים מספיק טובים.ושלישית , בעצם ההופעה שלו בלי אחיו:ליאם גלאגר הצהיר השבוע ש"לראשונה בחיים שלי אין לי מושג מזויין מה קורה עם אואזיס" ושהוא לא מדבר עם נואל מחוץ לבמה כבר תקופה ארוכה .נואל,מצידו ,מסכם באלבום הזה תקופה ארוכה של הופעות סולו קטנות ברחבי העולם.אואזיס-מודה נואל גלאגר באלבום הזה באשמה- סוג-של-התפרקו . אבל מי צריך את אואזיס ?נואל תמיד הסתדר לבד.אפילו יצירת המופת שלו, שבה הוא מתפקד כסולן, 'the masterplan',נדחקה לבי-סייד .כך גם 'talk tonight' ,שיר ברמה של wonderwall .גם הלהיט האלמותי הזה, אגב, מקבל פה ביצוע מרגש במיוחד ,כשהכותב המקורי שלו שר אותו סוף-סוף . אבל זאת לא הפעם הראשונה שנואל שר את 'wonderwall' .ב1996 אואזיס העלו את מופע האנפלאגד השערורייתי שלהם באם.טי.וי. כמה דקות לפני ההופעה החליט ליאם לא לעלות לבמה ,מותיר את נואל לשיר .ליאם ישב במשך ההופעה על המרפסת ,שותה שמפניה,מעשן ומקלל את הלהקה .נואל,מצידו, עלה לבמה בשילוב של תושייה,הפתעה ,כעס וגאווה-ושר,לראשונה, את שיריו בעצמו. המופע האקוסטי החדש דומה למופע ההוא ,מינוס ההתרגשות והראשוניות. יש פה כמה להיטים, כמה בי-סיידס (half the world away שהופך לסולו של הקהל) קאבר יפה עם באלאנס מהגיהינום של there's a light של הסמית'ס ושיתוף פעולה עם פול וולר מהג'אם .אם אתם אוהבים את אואזיס ,תעבירו עם האלבום הזה שעה נחמדה, לא יותר. אם אתם לא אוהבים את אואזיס ,אולי הגיע הזמן שתודו שאתם אוהבים את אואזיס.וולר מצטרף גם לקאבר די מיותר של all you need is love -וקאבר של בן משפחת גלאגר לביטלס גם הוא אף פעם לא קאבר, אלא הודאה באשמה. " אף פעם לא שמעתי את האלבום [ולא ידעתי שהוא קיים,האמתOO"] אבל הם מציגים פה את זה כאילו ליאם מחליט על הכל . מי בחר שthe masterplan יהיה בי-סייד ? נואל . ו3 האלבומים הראשונים הם הכי טובים של אואזיס , מה כבר אפשר לעשות ? זאת הייתה התקופה עם השירים הכי טובים והלהיטים הכי גדולים, אבל הם התבגרו , ומי היה רוצה שישימו שם שירים שהוא לא מכיר ? והוא מעצבן אותי, הכותב הזה . כל הזמן הוא מכניס איזה ירידה על אואזיס פה ושם [בכתבות על דה וורב ובלר! מה הקשר לעזאזל? הם כבר התבגרו מאז!בערך ..-.-] ולא יודעת, הוא מעצבן אותי. אבל זה עדיין מגניב שהוא יודע מה ליאם אמר D:

sok777

New member
הוא לא כ"כ מבין מהחיים שלו

למעשה, שמירה על 3 אלבומים בסטטוס של טירוף ואלבומים מדהימים ששברו מוסכמוות זה דבר מטורף. משם ברור שתהיה עליה בציפיות וירידה ברמה. לדעתי 2 האלבומים האחרונים מאוד בוגרים וטובים מציגים אמנם לא רוק חדשני במיוחד, אבל להקה מצויינת ואחת מהטובות. אגב, שהכתב יסתכל אחורה ויראה שכל להקה גדולה (מה? ביטלס?!) באמת שינתה סגנונות תוך כדי קיומה. ואגב לא הבנתי מה משמעות הכתבה? בולשיט טהור.

טלע XD

New member
הבנאדם הזה שונא את אואזיס בכללי

הוא כל הזמן יורד עליהם , בכל כתבה . [בכתבה על זה שדה וורב מתפרקים הוא מוצא איכשהו לרדת על אואזיס, בביקורת על הופעה של בלר בלי קשר לכלום..] הוא גם עשה כתבה שבה הוא מצטט המון אנשים על כמה שקולדפליי גרועים
אבל ממתי הדיסק הזה ואיך לא שמעתי עליו ?

sok777

New member
זה לא ממש דיסק, זה בוטלג

הוא הופץ רק באינטרנט עד כמה שידוע לי

The Walrus

New member
תשמע, הוא די צודק

באתי לראות מה קורה פה בגלל הפירוק, אני רואה שלא הרבה. בכל מקרה, האלבומים המוקדמים של אואזיס היו טובים וכיפיים, אלבומי רוק לפנים, אבל ההתדרדרות שלהם מאז פשוט נוראית. 2 האלבומים האחרונים שלהם בלתי ניתנים לשמיעה, ותאמיני לי שניסיתי. לא ראיתי דבר כזה אצל אף אחד אחר - יש הרבה אמנים שיצרו אלבום ענק, או כמה, ולא הצליחו לשחזר את זה לעולם, אבל אני לא זוכר אף אחד אחר שהתדרדר עד כדי כך... ושינוי סגנון זה לא קשור, זאת פשוט ירידה ברמה. מה גם שהסגנון שלהם בגדול נשאר אותו דבר מאז שהם קמו... שינוי סגנון ממשי זה המעבר של דילן לחשמלית, i'm your man של לאונרד כהן, קיד איי וכו'... אואזיס לא עשו שום דבר כזה. ובקשר לכתבה על קולדפליי, הרבה זמן לא נהניתי ככה מכתבה... פשוט אדיר

sok777

New member
שני האלבומים האחרונים שלהם דווקא מצויינים

איך אתה יכול להיות כ"כ אנטי שירים כמו The shock of the lightning, I'm Outta Time, Let There Be Love, Lyla,. The Importance of being idle, Waiting for the rapture ועוד...? זה סגנון אואזיס. והשם שינו הרבה דברים במוזיקה, הליין נשאר אואזיס והיה חייב להשאר אחרת אין משהו שמייחד אותם. אולם, הקונספט השתנה לחלוטין. אני ממש אבל ממש לא מסכים איתך וגם לא שאר המעריצים שלהם....

The Walrus

New member
בחייך, זה אחד האלבומים הכי מרדימים

חסרי ייחוד, חסרי מקוריות וחסרי סיבה לשמוע אותם שאי פעם יצאו. בזבוז של זמן.

sok777

New member
טוב זאת דעתי, ואין לי טעם להתווכח איתך

אני מאוד נהנה ממנו. דווקא הוא מאוד ייחודי ולא בנאלי, פשוט לא לגמרי מה שאני אישית מחפש באואזיס. אבל עדיין רוק איכותי... רוב המבקרים אגב טוענים שהאלבום הזה החזיר להם את השם הטוב... רק שתדע..

SHIR04

New member
די לדבר שטויות

הכתב המצויין, גון בן ארי כתב ביקורת. ביקורת.(!) אבל זה צפוי מראש שהדעה של "המעריצים" של הלהקה תהיה סובייקטיבית, הרי הם מצפים לשמוע דעה חיובית. מה לעשות, לא הכל דבש תמיד. אני אישית מסכימה עם חלקים נרחבים בכתבה שלו. הוא דיבר שם על כך שנואל סוף סוף שר את שיריו, וזה בעצם למה שכולם מחכים רק פוחדים אולי להודות בכך. כולם הרי רוצים לשמוע ולראות מה יצא מקריירת סולו של נואל. כולם יודעים שהבחור גאון ומצפים לראות מה הוא יביא אחרי להקה ענקית כמו אואזיס. חוץ מזה, משפט כמו "אם אתם לא אוהבים את אואזיס, אולי הגיע הזמן שתודו שאתם אוהבים את אואזיס" ממש לא מראה על "שנאה" של הכתב כלפי הלהקה. לגבי הכתבה שהוא עשה על קולדפליי גם בשבוע הזה, את כנראה לא ממש הבנת אותה. בן ארי הביא לכתבה ציטוטים נרחבים מאנשי מוזיקה שבאים להראות עד כמה הם שונאים את קולדפליי רק בגלל שהם כל כך מצליחים. תראי מה הוא כותב בדעתו האישית בצד- "החוק הקובע שהלהקה הכי אהובה בעולם תמיד תהיה גם הלהקה הכי שנואה בעולם". וזה מה שקורה בפועל. לגבי הכתבה של הוורב שהזכרת, אין לי כבר את העיתון משבוע שעבר, כך שאני לא זוכרת מה הוא כתב שם על אואזיס. דווקא זכור לי שיהודה נוריאל כתב את הכתבה על הוורב, אבל שוב- אין לי את העיתון בהישג יד ככה שאני לא רוצה סתם להגיד. מה שאני כן זוכרת, שהכתב הביא שם את העובדות המדוייקות לפירוקה של הלהקה. נראה לי שאת צריכה לקרוא שוב את הכתבות ולהבין שהכתבי מוזיקה ב'7 לילות' לא באים עם דעות קדומות על כל להקה שהם כותבים עליה, אלא עם עובדות מהשטח, והן מדוייקות. וכמובן שנכנסת הדעה האישית שמה לעשות, לא כל אחד ישמח לקרוא אותה. אבל הכתבים שם מצויינים. ולא צריך להתעצבן משום דעה. אלא לקבל אותה כביקורת, לפעמים חיובית ולפעמים לא.

טלע XD

New member
אולי טעיתי בשמות או משהו, לא יודעת.

אין לי כוח להתווכח , לדעתי הם נותנים הרגשה של זילזול בלהקות האלה.. אבל כנראה זאת רק הרגשה שלי .

sok777

New member
קולדפליי שנואה כפי שאואזיס הייתה שנואה

אולם אי אפשר להשוות לא את ההערצה אליהם ולא את הגאוניות שלהם. קולדפליי להקה הרבה אבל הרבה יותר ממוסחרת מאואזיס... מה הכוונה? שאלבום כמו X&Y הכיל רק להיטים. נואל, לעומת זאת, טען שהוא מאס בלכתוב להיטים ולכן הוא לא כיוון לא לרדיו ולא למצעדים.

SHIR04

New member
זה לא חדש

שקולדפליי מייצרים שירים להמונים, שיתפסו כל אחד ויהיו שירים כאלו בעלי קליטה מהירה. יש מי שיאהב ויתחבר למוזיקה שלהם ויש מי שלא. תמיד יש בעד ונגד... אבל לא על זה דיברתי ולא על זה כתבתי בתגובה שלי...דיברתי בכלל על הכתבות והביקורות של הכתבים...לא עשו שם השוואה בין אואזיס לקולדפליי, אלו בכלל שתי כתבות שונות...

הדר ג

New member
שפצור קטן לתגובה

אני מסכים עם המסר הכללי. למרות העקיצות הרבות על אואזיס שהיו במדורי המוזיקה של ידיעות מאז ומעולם, ההערכה של גון בן ארי ללהקה ניכרת, בעיקר במשפט שציטטת. ובכלל, מגיע לו כבוד שהוא פרסם את פירוק הלהקה כמה שעות לפני שזה באמת קרה. אבל הסיום מציק לי - כתבי המוזיקה שלהם מגיעים עם המון דיעות קדומות, וכשזה מגיע לראיונות, הם יתעסקו בעיקר בסמים, סקס וירידות על להקות אחרות, רק לא על מוזיקה. כל הדברים שנאמרו על קולדפליי אכן נאמרו בראיונות למוסף 7 לילות - אבל זה בא אחרי שהם ממש שאלו כל מוזיקאי בכל ראיון מה דעתו על קולדפליי. אני מודה שאני קורא מידי שבוע את המוסף - אבל בעיקר בשביל הבדיחות (ויש שם לא מעט מצחיקות).

SHIR04

New member
וואו זה כל כך נכון

בכל כתבה, פשוט מזכירים את קולדפליי. לא משנה איזו להקה יראיינו, לא משנה מה יהיה הנושא של הכתבה השם "קולדפליי" תמיד יופיע, פלא שהם הצליחו להביא כל כך הרבה ציטוטים על להקה אחת מפי כל כך הרבה מוזיקאים. וגם אני קוראת את המדור של המוזיקה, מדור מצויין, הכתבים מעולים
וברור שהם יבואו עם דעות אישיות, כי בסופו של דבר הם מקבלים איזה טור לרשום את הביקורת שלהם מנקודת המבט שלהם.

sok777

New member
זה מה שמצחיק אותי, כמוזיקאי, כרואה עולם

אני יודע מה הולך באנגליה וזו כ"כ לא ההתעסקות... אולי רק של "הסאן" הצהובון המגעיל. יש בארץ אנשים איכותיים שאוהבים רוק טוב, יש מוזיקאים מדהימים בארץ. הבעיה היא שאין מספיק קהל איכותי ותקשורת טובה ולכן אין "תרבות מוזיקה" אמיתית בארץ. חבל.

למעלה