ביקור במרפאה שבתל השומר

עדי24024

New member
זקוקה להמלצות ותובנות בבקשה

שלום,
אני עדי ועברתי ניתוח שרוול בהרצליה מדיקל סנטר ב-1.9 (לפני 4 ימים) אצל ד"ר ספיבק. שרדתי את ארוחת החג הקשה מנשוא- תודות לסבתא על המרק עוף שרק אותו יכולתי לטעום.
בכל מקרה, אני ממש בתחילת דרכי ועוקבת אחרי הפורום כבר כמעט שנה בכל זמן ההתלבטות שלי עם עצמי בנוגע לניתוח הזה.
השאלה שלי היא כזאת, אני כמובן נמצאת בשלב הכלכלה הנוזלית- רציתי לדעת אם אני יכולה לאכול יוגורט, אני ממש מתגעגעת להרגיש שאני אוכלת משהו ולא רק שותה! אום כבר יוגורט יש את היוגורט פרופ הזה עם הקציפה של הפירות- מותר? אסור? זה הרי ממש לא פרי אבל לא ברור לי בקשר אליו.
ועוד משהו, בשלב של הכלכלה הטחונה- אני באמת אמורה לטחון עוף וכאלו? המחשבה על זה טיפה דוחה אותי...
יש לי פגישה ראשונה אצל דיאטנית רק ב-20.9 (החגים שיתקו את המדינה!) אז את השבועיים עם הכי הרבה הנחיות אני נאלצת להשלים בעצמי!
תודה לעונים!

Narcissus

New member
מצטרף(?) חדש

שלום לכם

אני בן 35, 180סמ ו 137קג.

לפני כמה חודשים עברתי קופ"ח ובביקור אצל הרופאה היא שאלה אותי לגבי ניתוח בריאטרי.
התשובה שלי היתה שלילה מוחלטת, כבר ירדתי הרבה פעמים במשקל, אוטוטו אני מתחיל שוב דיאטה ואין צורך בניתוח...
אלא, שבנתיים הזמן עובר, את הדיאטה אני מתחיל כל יום, והמשקל - אם משתנה זה רק ללמעלה...
אני משער שההתנגדות שלי מורכבת בעיקר מההרגשה שניתוח משמעו הודאה בכישלון ובחוסר יכולת לרדת במשקל לבד - לצערי העובדות לא מראות הצלחה...

אז, בבחירה בין טבעת לשרוול, נראה לי ששרוול הינו פתרון עדיף ולכן אני כותב כאן.
אשמח לקבל עצות לגבי התהליך, הבחירה, המנתחים, האם לא לעשות וכו'
האם ישנם מנתחים מומלצים באזור חיפה? (יש לי ביטוח פרטי כך שזה יכול להיות גם לא במסגרת קופ"ח)

תודה
אני

אופירA

New member
מנהל
תזכורת - אירוח ד"ר טלי פרידמן היום ב-20.00

ד"ר פרידמן מנתחת פלסטית לאחר הרזייה, מתארחת היום בפורום "קיצורי קיבה" השכן בשעה 20.00.
כולכם מוזמנים לקרוא, לכתוב, לשאול ולהתעניין.
נתראה.

Narcissus

New member
ועוד משהו

כמה זמן החלמה יש לניתוח?
אני מבין שלא אוכלים מוצקים חודש, אבל אחרי כמה זמן משתחררים ומתי חוזרים לעבודה?

תודה

ליבי3617

New member
ד"ר פרידמן היא המנתחת הפלסטית שאני בחרתי

בינואר האחרון עברתי ניתוח פלסטי של בטן היקפית.
עברתי את הניתוח בסדר גמור וכמעט בלי כאבים ו/או אי נוחות בזכות מדיניות משככי הכאבים והטיפול המסור של ד"ר פרידמן.
רופאה משכמה ומעלה ומאד מאד מומלצת.

כולם צריכים ניתוח פלסטי??

הרי דווקא את ממה שהבנתי התעמלת
ועשית הכל אז????????
חוצמזה איך לא כאב לך שמעתי שזה כאבי תופת....
ותתחדשי,
מרוצה מהמראה?

ליבי3617

New member
למרבה הצער רובנו כן

היו כל מיני שמועות על קרמים שעוזרים.
שאלתי מישהי שהיא מדריכת ספינינג וירדה את כל המשקל בספורט. היא מנותחת בכל חלקי הגוף אחרי שהיו לה לא מעט עודפי עור ואמרה לי: את יודעת שאת המשקל ירדתי בשנתיים ובהרבה ספורט ועדיין אני מנותחת.

אז אולי לא לכולם אבל כן לרוב המנותחים יהיה צורך בניתוח.
אלה שירדו משקל גבוה כמובן.
גם לי לקח לא מעט זמן להחליט שאני רוצה את זה ועשיתי את זה אחרי חמש וחצי שנים אך בלב שלם ואחרי בירורים.

גם אני שמעתי שזה כאבי תופת אבל שמחתי לדעת שאכן כואב אבל לא ברמה בלתי נסבלת (ואין לי כוח סבל בכלל). הרבה אודות למשככים הטובים שקיבלתי...

מאד מרוצה מהמראה. יש שיפור עצום!

עד שאלה..

וסליחה על הנדנוד.
אבל מה היה לך לפני הניתוח פלסטי? עודפי עור? ראו את זה?
מה עושים כדי למנוע?
ורבש"ע כמה זמן הניתוח פלסטי....(אם וכאשר)
ומה זה נקרא הרבה משקל? 30-40 קילו כבר יש עודפי עור?

ליבי3617

New member
כן, היו עודפים ניכרים

בבטן ויש עדיין בחזה ובירכיים.
לגבי משקל, זה מאד תלוי בגנטיקה של העור שלך. יש כאלה שאחרי 40 ק"ג יראו עודפים ויש שאחרי 60.
אצל אחיות שלי אחרי לידות רואים בבירור שיש כאלה שיש להם עודף מטורף של עור ויש שעברו 3 לידות וזה לא נורא כל כך.

כמה זמן מחכים עד לניתוח או כמה זמן והחלמה הניתוח עצמו?

ecohen11111

New member
ספורט

אישית , התחלתי לשחות כ3 שבועות לאחר הניתוח (5-6 פעמים בשבוע , כ- 40-60 דקות), ירדתי כ - 50 ק"ג, ויכול לומר שעודפי העור לא נוראיים:
בידיים כמעט ואין , ובבטן יש, אבל תרגילי בטן יעזרו - לא משהו לניתוח נוסף.

ראשית ברוך הבא . ההחלטה על ביצוע

ניתוח - שרוול/מעקף וכו' לא נתפסת בעיניי ככשלון אלא כגדולה להודות שאני זקוקה לעזרה נוספת ....לא מצטערת לרגע שעשיתי אותו אבל כן מצטערת ש....לא עשיתי קודם לכן

אני אמנם כמעט 7 חודשים אחרי אבל בחודשים האחרונים השתנו קצת כללי הועדות אז אולי המשורוולים החדשים יותר יוכלו להאיר את עיניך בעניין.
(אני בקופ"ח מכבי ולי היתה רק ועדה של אסותא ומפגש עם המנתח). את הבדיקות מבצעים על פי דרישות המנתח וקופת החולים (בברורים שבעלי התחיל לבצע יש הבדל בבדיקות בין מה שהועדה מבקשת לבין מה שהמנתח מבקש ויש לשים לב לכך).
לגבי שאלתך השנייה - זמן ההחלמה הוא מאוד אינדיבידואלי וכך גם זמן החזרה לעבודה.
יש חשיבות למקום העבודה מבחינת עומס פיזי ....אני חזרתי אחרי 3 שבועות (אני אחות בבי"ח) והיה לי קשה מאוד ...הצטערתי שלא נשארתי עוד בבית.

מצרפת לך את ההנחיות של סיגל הדיאטנית ממלבי

הנחיות תזונתיות לאחר ניתוח שרוול – סיגל אלפסה (דיאטנית במלבי)

שלב 1: החל מהיום השני לניתוח ועד שבועיים לאחריו

לאחר שניתנה הוראה של המנתח להתחיל כלכלה, הכוונה היא לכלכלה שהיא בעיקר נוזלים, כגון: מים, מים בטעמים, תה, קפה, ג'לי, קרטיבים, מיץ מסונן וכדומה.

החל מהיום הרביעי ניתן להוסיף בהדרגה גבינה לבנה חלקה, יוגורט או מעדן ללא חתיכות פרי.

שלב 2: שבועיים לאחר ניתוח

יש להתחיל לאכול ארוחות קטנות בכל 2-3 שעות.

ניתן להוסיף בהדרגה את הירקות הבאים בלבד: ירקות מבושלים ללא קליפה: גזר, קישוא, דלעת, עגבנייה וחצילים. יש למעוך בעזרת מזלג וללעוס היטב. כמות מומלצת לפירה בארוחה – עד כף אחת.

פתית עם הממרחים הבאים: טחינה, חומוס, גבינה לבנה או טונה. מותר לאכול עד חמש פרוסות פתית ביום. בשלב זה מומלץ לאכול בארוחה 1-1.5 פתית.

קציצה: קציצת עוף, הודו או דג. מומלץ להכין קציצה ברוטב. ניתן להשתמש במעט בצל בהכנת הקציצות, ברם לא להשתמש בשום ולא להרבות ולא להשתמש בתבלינים חריפים בשלב זה.

ביצה: רק שבוע לאחר מכן ניתן להוסיף ביצה קשה או מקושקשת, מומלץ לערבב עם כף גבינה.

שלב זה נמשך עד חודש לאחר הניתוח, בשלב זה אסור להוסיף ירקות או פירות אחרים או טריים אלא רק לפי הנחיות אלו.

שלב 3: חודש לאחר הניתוח

ניתן להוסיף בהדרגה וכמובן תוך כדי לעיסה איטית את הירקות והפירות הבאים: עגבנייה ומלפפון קלופים וחסה; תפוח עץ ואגס קלופים ובננה. בשלב זה אין להוסיף פירות וירקות נוספים, יש להקפיד על הקילוף למשך שבוע ולאחר שבוע ניתן לא לקלף.

ממולאים ובשר בקר: בשלב זה ניתן להוסיף גם פטריות ופלפל אדום מבושל (ממולאים). כמו כן, ניתן להשתמש בבשר בקר טחון בהכנת הקציצות ולשלב עם בשר הודו או עוף. בנוסף, ניתן להתנסות בפרגית או פולקע עוף. חשוב מאוד ללעוס היטב.

שלב 4: חודש וחצי לאחר הניתוח

ניתן להוסיף בהדרגה מאכלים, כמו: אורז, קוסקוס, בורגול, כוסמת, אפונה ועדשים.

טוסט: וניתן לאכול לחם כצנים (טוסט) במקום הקרקרים.

ירקות יוצרי גזים כגון: כרוב, כרובית, ברוקולי – מומלץ להתנסות בהם רק כחודשיים לאחר הניתוח.

חשוב: במידה ויש ירקות ופירות שלא צוינו בסקירה זה אומר שהם אינם מותרים בשלב זה לאחר הניתוח.

הנחיות כלליות למנותחים:

• מומלץ לשתות לפחות 10 כוסות מים ביום.
• לקחת כדור מולטי-ויטמין ביום, כאשר בחודש הראשון יש לקחת מולטי ויטמין למציצה או סירופ (לרוב של ילדים ולכן במינון כפול) .
• להפריד נוזלים ממוצקים, לפחות 20 דקות ביניהם.

פירות וירקות אסורים לתמיד

רימון, גויאבה, סברס, אפרסמון, ציפת פרי הדר, תירס, מנגו, סלרי, פופקורן וקמח מצות.

חשוב לזכור כי אלו הן הנחיות כלליות בלבד, לכל מנותח קצב החלמה אישי משלו, יתכן ויהיו מזונות המומלצים ברשימה אך עדיין לא יסבלו על-ידי המנותח ולכן השלבים יהיו איטיים יותר. יש להיפגש עם דיאטנית ולהתאים תכנית אישית.

ליבי3617

New member
ברוך הבא

אני חושבת שניתוח זה לא הודאה בכישלון אלא הודאה בכך שצריך פיתרון.
אתה יודע מה? גם אם תודה בכישלון התהליכים שעד עכשיו ניסית כדי לרדת במשקל והיום אתה בודק פיתרון אחר. אז מה?
אתה יודע בכמה דברים אני אישית נכשלתי בחיי? אבל עצם העובדה שלקחתי החלטה לעבור ניתוח וירדתי איתו 60 ק"ג - ניצחתי ניצחון אחד בתהליך.
וכשתרד ותרזה - זה יהיה ניצחון - וניצחון שיהיה מתוק במיוחד לאחר כל הפעמים שפחות הצלחת.

בחיפה יש את ד"ר גירון וד"ר עסליה שאני שמעתי שהם מצויינים. יש גם את ד"ר מחאג'נה שיצא לי להכיר...
ד"ר חזן אם הוא עדיין מנתח (כי אני מכירה אותו יותר ממשורוולים ותיקים) וד"ר מטר מבני ציון שאיתו עובד ד"ר דין קרן, רופא גסטרו סופר נחמד ומנהל המרפאה לטיפול ותמיכה אחרי ניתוחים.

האשפוז הוא בדרך כלל יומיים ואחר כך אתה משתחרר הביתה לתקופה של שבועיים.
אתה יכול כמובן ללכת לעבודה יותר מוקדם אם אתה מרגיש טוב, אני מציעה לך להשתמש בתקופה הזו כדי לנוח ולהחלים.

בכל שאלה ובקשה אנחנו פה

ליבי3617

New member
ביקור במרפאה שבתל השומר

אז ככה,
ערב ראש השנה דיברתי עם פרופסור רובין, שהוא ראש החוג לכירורגיה בריאטרית בארץ ומנהל כירורגית ג' בתל השומר והמרפאה הבריאטרית.
הפרופסור הציע לי לבוא לבקר במרכז החדש שנפתח בבית החולים "שיבא" וזה מה שעשיתי היום בצהריים

רק שתדעו, גם מי שלא נותח במרכז יכול להיפגש עם דיאטנית בתל השומר, או באמצעות טופס 17 או במחיר של כ 120 ש"ח לפגישה פרטית. מה שדי יעזור לחלקכם שצריכים לחכות לדיאטנית במשך לא מעט זמן אחרי הניתוח.

איך עושים את זה? מתקשרים ל 03-5305000 (זימון תורים) ומבקשים תור לדיאטנית בריאטרית.
את המידע הזה קיבלתי ממיכל עזר שהייתה שם היום. מיכל היא דיאטנית בריאטרית ותיקה שעבדה עם רופאי תל השומר במשך השנים ומאז שנותחתי אני, כך ששמעתי עליה לא מעט.

מעבר לזה קיבלתי הזמנה מפרופסור רובין לשני כנסים שווים ואני מקווה לא לאכזב אותו הפעם.

ליבי3617

New member
לנוחותכם - הודעות נבחרות

ב"כלים ומידע" תוכלו לראות כתבות ורעיונות שהדגשתי לכם.
אם אתם רוצים שעוד הודעות שכתבתם יעלו כאן - אתם מוזמנים להציף את ההודעות האלה או לתת קישור.

אליה1

New member
העתקתי שוב קישור לאתר מאה קלוריות

לא הצלחתי להקפיץ את ההודעה המקורית.

ליבי3617

New member
אה, לא

לקח לי חצי דקה להבין למי התכוונת.
אותו יש יותר סיכוי לפגוש במסדרונות מלב"י.

למרות שהפרופסור הזמין אותי בעבר להרצאה בתל השומר וגם העלה אותי לבמה כדי לענות תשובות. שם יצא לי לשבת ליד ה... טייס

למעלה