בירור לגבי נכס באטלנטה

אבנר133

New member
בירור לגבי נכס באטלנטה

שלום לכולם,

מדובר בנכס שרכשנו דרך חברה מוכרת יחסית באפריל 15' ב-62K. שופץ ב-19K. כתובת הנכס -
4439 Cedar Ridge Trl,Stone Mountain, GA 30083
לאחר שיצא הדייר הראשון לפני חודש, גילנו בעיות נוספות בנכס שדורשות תיקון (עדיין לא ברור לי כמה הן חמורות והאם מחייבות טיפול)
מושכר החל מהחודש ב-925$.

מעניין אותי לדעת, בכמה אתם חושבים שאצליח למכור את הנכס?

תודה...

Boston Guy

New member
איך נוכל לדעת?

אתה כותב שמצאתם בעיות - אבל לא נותן שום אינפורמציה על איזה סוג של בעיות מדובר...
מי שירצה לקנות את הנכס ממך מן הסתם יעשה אינספקשן שלו - ולכן חשוב לדעת מה הבעיות, האם הן מסוג הדברים שימצאו באינספקשן וכמה הן חמורות...

Boston Guy

New member
מה שופץ בשיפוץ שביצעת בשנה שעברה?

מה החלפתם? מה מודרני בבית - ומה מקורי משנות ה 70 כשבנו אותו?
וה"תקלות" - הן קרו בדברים שרק עכשיו שיפצתם?
בתחומים אחרים של הבית?
גם זה וגם זה?

לפי החשבון שלי, אתה הוצאת עד עכשיו כ 85,000$ על הבית הזה (כולל כל העלויות ששילמת מסביב לקניה ולשיפוץ - אגרות, עו"ד, רואה חשבון וכיוצ"ב).

אבנר133

New member
תיקונים

תודה על התשובה.
מודה שלצערי לא מכיר לפרטים. אנסה בכל זאת אם אני מבין את שאלתך כראוי:

גג, מטבח (כולו כולל אינסטלציה) ושטיחים חדשים; חלק מיוטיליטס הוחלף והחלק הגדול (סניטריה בעיקר) "חודש"; מזגן תוקן והוחלפה יחידה פנימית;

אם אני מבין אותך, גם זה וגם זה: רוב התקלות קרו בבית לדעתי עוד לפני הרכישה ובכלל לא שופצו (וכאן אני בדין ודברים עם מי שביצע את השיפוץ המקורי). שוב, כשעברתי על התקלות שדרושות תיקון\החלפה מדובר בסדר גודל של 4000$

החשבון שרשמת מדויק

Boston Guy

New member
באנגלית יש אימרה: "השטן נמצא בפרטים".

משום מה אתה בוחר לכתוב בסגנון "טלגרמה" - ולתת שיברי מידע ולא תמונה מלאה.

בכל זאת אנסה לנחש מה אתה מתכוון להגיד:
אם השיפוץ כלל החלפת גג, החלפת מטבח מלא, שיפוץ של חדרי אמבטיה והחלפת חלק מהמערכות המכניות של הבית - המחיר שאתה כותב ששילמת על השיפוץ לא נשמע ריאלי.
שיפוץ כזה צריך לעלות בגיזרת הכפול ממה שכתבת.
רק לעשות גג כמו שצריך + להתקין ארונות מטבח חדשים צריך לעלות יותר מהסכום שכתבת.

וברגע שכתבת "נגעו בחשמל ובאינסטלציה" - זה מייקר כי החוק מחייב הזמנת בעלי מקצוע בעלי רשיון מקצועי (חשמלאי, אינסטלטור בעלי רשיון MASTER PLUMBER ו MASTER ELECTRICIAN), הוצאת רשיון בניה מהרשות המקומית והזמנת מפקח בניה מטעם הרשות המקומית לעשות אינספקציה.

הניחוש הלא מבוסס שלי הוא שמה שאתה "קנית" זה שיפוץ שנעשה על ידי חאפרים - בלי רשיון בניה ובלי אינספקציה.
מן הסתם ה"חברה המוכרת" שעליה אתה מדבר הביאה איזה שיפוצניק, והוא גייס ב"שוק העבדים" המקומי כמה פועלים שחורים מהסוג שמדבר רק ספרדית, עומד במגרש החניה של חנות חמרי הבניין האזורית ומחכה לראיס. בהרבה מקרים כאלו יש שילוב קטלני של שימוש בחומרי הבנין הכי זולים שיכלו למצוא - ועבודה בחיפזון על ידי פועלים לא מיומנים.
הם עשו "עבודה מלמעלה" - צבעו את הבית יפה וכיוצ"ב, כך שההשכרה הראשונה הלכה מהר.
אם אני מנחש נכון מה קורה, ה"שיפוץ למראית עיין" הזה לא החזיק מעמד אפילו שנה - ומה שהם עשו מתחיל להתפורר. לא אתפלא אם חלק מהבעיות שעליהן אתה מדבר הן כתמי רטיבות, צבע מתקלף ובעיות אינסטלציה וניקוז (מרזבים, נזילות מהגג...).

בארצות הברית מוכר הנכס (זה אתה) משלם את "דמי התיווך" על העיסקה.
לכן, כדי לא לצאת בהפסד מההרפתקאה הזו - כלומר כדי להחזיר לעצמך את ההשקעה בלי לאבד חלק מהכסף - אתה צריך למצוא קונה שישלם לך לפחות 95,000$ על הנכס.
אם מה שאני ניחשתי למעלה אכן נכון לגבי מצב הנכס - אין מצב שמישהו שמבין בבתים ויש לו עיניים בשטח יעשה כזה דבר. לפי מה שאני רואה, זה המחיר של בית בונבוניירה באזור - ואם הבית שלך לא נראה כמו כך הוא לא יגיע למחיר הזה.

אלא אם כן, כמובן, תמצא מישהו ש"קונה מרחוק", ולא ממש מבין בבתים אמריקאיים.

למעלה